Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Sofia »

oogmeeway pisze:Niby zapytała, ale w mojej interpretacji wcale nie chciała się dowiedzieć. Skłonienie do refleksji, przewartościowania swojego życia, apel o zaprzestanie wiecznej pogoni za dobrami materialnymi i czwórką z anatomii. W ten sposób to czuję.
Jedyna osoba która jest w stanie zrozumieć meandry mojej biednej, udręczonej, artystycznej duszy. Chwała Bogu największemu że tacy ludzie jeszcze chodzą po tym świecie.
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: sein »

Kochani staromaturzyści, rozwiewam wątpliwości - oto odpowiedź z CKE na temat naszego czerwcowego egzaminu:
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotuje na egzamin czerwcowy arkusze zgodne ze starą formułą egzaminu maturalnego, czyli obowiązującego do roku szkolnego 2013/2014. Będzie można wybrać poziom podstawowy lub rozszerzony.

W Dziale Dydaktyki uzyskałam odpowiedź dość mglistą (nota bene, sugerującą nową podstawę programową), ale ostatecznie odsyłającą po informacje do CKE.
Łuki
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 14:57

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Łuki »

sein pisze:Kochani staromaturzyści, rozwiewam wątpliwości - oto odpowiedź z CKE na temat naszego czerwcowego egzaminu:
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotuje na egzamin czerwcowy arkusze zgodne ze starą formułą egzaminu maturalnego, czyli obowiązującego do roku szkolnego 2013/2014. Będzie można wybrać poziom podstawowy lub rozszerzony.

W Dziale Dydaktyki uzyskałam odpowiedź dość mglistą (nota bene, sugerującą nową podstawę programową), ale ostatecznie odsyłającą po informacje do CKE.

Ale jak , nie piszemy z maturzystami z lo w tym samym czasie tylko mamy miesiąc dłużej na przygotowania, a tegoroczni maturzyści z technikum, którzy także piszą starą podstawę piszą w maju? Trochę mindfuck

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Giardia Lamblia »

Łuki, przecież to dotyczy osób ze starą maturą (uzyskaną przed 2005 rokiem). Osób piszących maturę na uczelni do której chcą się dostać, w czerwcu.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Giardia Lamblia, klamiesz - stara matura to ta do zeszlego roku przeciez, a teraz wchodzi nowa!
Łuki
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 14:57

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Łuki »

Giardia Lamblia pisze:Łuki, przecież to dotyczy osób ze starą maturą (uzyskaną przed 2005 rokiem). Osób piszących maturę na uczelni do której chcą się dostać, w czerwcu.
Z informacji zawartych w poście nade mną wynika, że tzw staromaturzyści, o których mowa zdający maturę do 2013/2014r dlatego pytam, na str cke nic nie ma na ten temat, może jakiś wkręt

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Giardia Lamblia »

Łuki, zagadka

"Stara formuła
Stara matura

Czy to jest to samo?

Na stronie CKE jest wszystko - dlatego jestem przerażony, że to jest niezrozumiałe.
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: sein »

&#x141uki pisze:
Giardia Lamblia pisze:Łuki, przecież to dotyczy osób ze starą maturą (uzyskaną przed 2005 rokiem). Osób piszących maturę na uczelni do której chcą się dostać, w czerwcu.
Z informacji zawartych w poście nade mną wynika, że tzw staromaturzyści, o których mowa zdający maturę do 2013/2014r dlatego pytam, na str cke nic nie ma na ten temat, może jakiś wkręt

Nope, z informacji zawartych w poście nad tobą nic takiego nie wynika.

Stara matura, to stara matura, a nie tzw. stara matura. Patrz

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Matura
Łuki
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 14:57

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Łuki »

Już rozumiem

uparta_jak_osioł
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2013, o 11:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: uparta_jak_osioł »

Cześć, napiszę coś trochę nie na temat powyższej rozmowy, ale pasujące do ogółu. Pisałam maturę z bio i chem łącznie 3 razy. Zawsze brakowało kropki nad i". Zwłaszcza z biologii. Miałam zawsze sporo mniej pkt z poprawnych odp niż liczyłam ze słynnego klucza. Wiadomo co ma wpływ na maturę: m.in. egzaminator i jego dobry/zły dzień, nasz stres ( wynikający z tego że nam zależy) to czy np nie zechce się siku pół godz przed końcem i piszemy pod presją Różnie bywa. Jeśli człowiek sam z siebie, bez przymusu otoczenia uczy się wiele co łaczy się z wyrzeczeniami, samozaparciem marzy o pracy w szpitalu czuje w tym temacie bluesa, pociąg, zainteresowania i chce iść na lekarski/stomatologie to już ma coś cennego - potencjał. Nie piszcie o zdolnościach i tym że ktoś kto napisała gorzej się nie nadaje. Dużą kwestię ma to na jakiego sie trafi nauczyciela w lo. Wiele jest też przecieków maturalnych ( wystarczy wpisać w necie i zobaczyć sprawy które wyszły na jaw - a to tylko czubek góry lodowej). Konkurencja jest duża, klucz nie sprawiedliwy nie ma egzaminu abcd z ujemnymi punktami.
Ale wy to wiecie nie musiałam tego pisać w sumie.
Chciałabym napisać o tym jak w legalny sposób można sobie dodatkowo a jakże wiele dopomóc w zdaniu jak należy matury. Ja żałuję że rok czasu się nad tym namyślałam czy to ma sens zrobić. Ale w końcu zrobiłam bo nic więcej nie byłam w stanie. NOWENNE POMPEJAŃSKA za egzaminy. Te egzaminy za które u mnie nowenna została zrobiona zdałam zadowalająco a pytania po prostu podeszły :)
Możecie być sceptyczni ale poczytajcie sobie na necie jaką nowenna ma MOC. ( nie jestem jehowym, zielonoświątkowcem itp tylko katolikiem) Chciałam Wam napisać o tej nowennie bo wiem jak to jest nie mieć pieniędzy na niestacjo, pleców do wejścia bokiem i poprawiać, i chcieć coś bardzo.
Dla tych którzy nie wierzą w Boga, proszę - nie wyśmiewajcie i nie szydźcie z tego wpisu w ramach ogólnej kultury i tolerancji.
Dodam jeszcze że rozumiem w części ateistów - bo sama jakiś czas nie wiedziałam czy wierzę czy nie. Nie podobało mi się co dzieje się złego w kościele itp, ale zaczęłam sama zadawać sobie pytania szukać odpowiedzi, Boga i znalazłam:)
Dla sceptycznych- przecież wiecie że istnieją zjawiska paranormalne - np sądy i prokuratury na całym świecie korzystają ze zdolności niektórych ludzi do wyszukiwania zwłok, jest wiele beznadziejnych przypadków medycznych i cudownych ozdrowień ( nie wynikających z błędnej diagnozy bynajmniej - choć takie bywają najczęściej), nawet wielce zagorzali komuniści czy ateiści - np Jaruzelski, Oleksy pojednali się z Bogiem przed śmiercią. Jest XXI wiek, mamy laptopy, broń atomową, bioinżynierię i wiele wynalazków i jakoś nikt naukowo nie jest w stanie udowodnić w 100procentach że Bóg nie istnieje bo gdyby tak było, to nikt już by się nie nabierał na Boga jak w średniowieczu .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Like!
Pani Buka
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: larissa90 »

Chwilę człowieka nie było .
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości