Klauzula sumienia?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Klauzula sumienia?

Post autor: Galloper »

Tak z czystej ciekawości chciałam zapytać czy w przypadku lekarzy weterynarii jest też coś w rodzaju klauzuli sumienia że mogą odmówić np. uśpienia ślepego miotu czy sterylizacji aborcyjnej?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Klauzula sumienia?

Post autor: iSzymur »

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Klauzula sumienia?

Post autor: Korczaszko »

Możesz odmówić wszystkiego jesteś prywaciarzem. gorzej jeśli szefowi się to nie spodoba.
Usypianie ślepego miotu jest zgodne z prawem. Lepiej uśpić niż, żeby właściciel się zniechęcić i poszedł utopić te zwierzęta. natomiast sterylizacja aborcjyjna. alizin tez do tego zaliczasz? Sterylki aborcjyjne sa dobre. Lepiej zrobic cos takiego i zapobiec bezdomnosci miotu, do tego sterylizujac samice i zapobiegajac przyszlym wpadkom. s

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Klauzula sumienia?

Post autor: AnnaWP »

Oczywiście można też przyjąć do siebie każden miot, który się pojawi dzięki odmówieniu usługi - przecież to powinno być oczywiste

żartuję.

Sterylizacji aborcyjnej lekarze nie robią w dowolnym momencie, w przypadku mojej kotki terminem były dwa tygodnie od ewentualnej ucieczki (była kotem wychodzącym, lekarz chciał czekać do pierwszej rui, oczywiście uciekła, ale na drugi dzień od razu wykonano zabieg).

W mojej prywatnej opinii, gdybym musiała szukać wtedy innego gabinetu, to NA PEWNO nie wróciłabym do tamtego.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Klauzula sumienia?

Post autor: Korczaszko »

W ogóle można nie usypiac. Na te leki trzeba mieć specjalna zgodę, można się o ni nie ubiegać D nigdzie nie jest powiedziane ze lek wet musi usypiac.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Klauzula sumienia?

Post autor: randomlogin »

Korczaszko pisze:Możesz odmówić wszystkiego jesteś prywaciarzem.
Byleby nie bez uzasadnionego powodu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Klauzula sumienia?

Post autor: Korczaszko »

Nie mam morbitalu to jest dobre uzasadnienie.
Nie zajmuję się chirurgią, również.

Człowiek od razu bezpieczny
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości