Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: oogmeeway »

M&#xE5rran pisze:a jak się pojedzie na spotkanie forumowe w Bieszczady to na wejście 99% :v
Co prawda nie miałem nigdy okazji uczestniczyć w takim spotkaniu, ale znając życie na wejściu spodziewałbym się nie 99 a 40% (ewentualnie 96%, ale wtedy spotkanie nie potrwałoby zbyt długo).
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

Może się nada?
Załączniki
1.jpg
1.jpg (6.96 KiB) Przejrzano 592 razy
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

Będzie po tym kac ]
Pani Buka
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Sofia »

Ojtam, to czysty alkohol. Ponoć po tych bardziej kolorowych, czyli wino, whisky są kace najgorsze. Czysty etanol powinien wchodzić jak nóż w masło i nie zostawiać śladów w dzień następny jak dobry morderca w mieszkaniu ^_^
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

Ale alkohol izopropylowy to nie wiem, jakie efekty da
Pani Buka
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Sofia »

1.jpg
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

Fioletowy trunek też ujdzie. Byle impreza.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Co sądzicie o książce Doświadczenia chemiczne w zadaniach wyd. Omega? Warto kupić czy można sobie darować? Bo mam IV tom Witowskiego (taki zielony) i tam jest sporo tych zadań z doświadczeń. Ten jeden mi wystarczy?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: ewok »

O ja cie, jak czytam gdzie jesteście, to płakłam :(

Ja na biologii jestem W POŁOWIE tkanek zwierzęcych (rozszerzenie od IIkl., wszystko robione mega dokładnie - rośliny chyba 2 miesiące, profesorka starszemu rocznikowi robi zajęcia w ferie i zapowiada, że nie wyrobią się z materiałem, więc muszą przerabiać sami 6h w 2, 5h + 1 w 3 klasie). Tzn. druga połowa tkanek będzie po feriach. I potem dopiero zwierzątka.

Za to chemia całkiem spoko, robimy teraz kinetykę, stałe równowagi, reakcje endo, egzo, już dawno jesteśmy po redoxach, stężeniach itp.
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Weyland »

My z chemii zaczynamy kinetykę, z biologii w połowie zwierząt. Biolożka omówi tkanki zwierzęce przy anatomii człowieka, co zresztą ma większt sens niż przerabianie ich przed zwierzami.

adult
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: adult »

ewok pisze:O ja cie, jak czytam gdzie jesteście, to płakłam :(

Ja na biologii jestem W POŁOWIE tkanek zwierzęcych (rozszerzenie od IIkl., wszystko robione mega dokładnie - rośliny chyba 2 miesiące, profesorka starszemu rocznikowi robi zajęcia w ferie i zapowiada, że nie wyrobią się z materiałem, więc muszą przerabiać sami 6h w 2, 5h + 1 w 3 klasie). Tzn. druga połowa tkanek będzie po feriach. I potem dopiero zwierzątka.

Za to chemia całkiem spoko, robimy teraz kinetykę, stałe równowagi, reakcje endo, egzo, już dawno jesteśmy po redoxach, stężeniach itp.
Rozumiem twój ból nasza teraz robi 5 temat z działu o zwierzętach,ale idziemy tak ślamazarnie,że naprawdę się boję o naszą maturę.pewnie przerobimy pierwszy podręcznik w tej klasie,a co w klasie trzeciej? kolejne 2 podręczniki bez żadnych powtórek?
Z chemii jesteśmy na stężeniach,więc nie jest źle,patrząc na inne szkoły gdzie są na redoksach, stechiometrii
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

Emm. Skończyłam właśnie tkanki zwierzęce i nie czuję jako takiej obsuwy. O skończenie materiału na czas raczej jestem spokojna i o to, że dam radę na maturze raczej też.

Z chemii zaczynamy kinetykę i nie jest źle, ale do sprawdzianu(i innych kartkówek) szukam dodatkowych zadań po znajomych, bo na lekcji niestety za dużo to ich nie robimy.
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: ewok »

Witowski, Pazdro, tam jest chyba wszystko, jeśli przeliczy się większość zadań to nie powinno być problemu. Do tego czasem przed sprawdzianem odpalam sobie płytę z podręcznika NE (ale to tak raczej w ramach przypomnienia teorii, bo mam wrażenie, jakby to było mało xd)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości