Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

U mnie to wszelkie niebiosa raczej mówią Kończ, waść
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Judyta _ »

uparta_jak_osioł,
to nie tylko dla Studentów ale i pragnących studiować
Warto się modlić modlitwą wstawienniczą do świętego Józefa z Kupertynu - patrona studentów!

Modlitwa wstawiennicza do świętego Józefa z Kupertynu

Święty Józefie z Kupertynu, Przyjacielu studentów i Orędowniku zdających egzaminy, przychodzę, by błagać o Twoją pomoc w moich studiach (moich egzaminach).
Ty wiesz, z Twego osobistego doświadczenia, jak wielki niepokój towarzyszy trudowi studiów (zaangażowaniu w egzaminy) i jak łatwo popaść w niebezpieczeństwo zagubienia intelektualnego lub zniechęcenia.
Ty, który byłeś wspierany cudownie przez Boga w studiach i w egzaminach, aby zostać dopuszczonym do święceń kapłańskich, wyproś u Pana światło dla mojego umysłu i siłę dla mojej woli.
Ty, który w tak konkretny sposób doświadczyłeś matczynej pomocy Maryi, Matki Mądrości, proś Ją za mnie, żebym mógł przezwyciężyć szczęśliwie wszystkie trudności w studiach (w najbliższych egzaminach).
Łączę moją ufność w Twoją opiekę z mocnym postanowieniem, by żyć jak człowiek naprawdę wierzący. Amen.



Kochani. Musicie pamiętać, że każdy ma swój czas. Jedni zaczynają studia w wieku 19 lat, inni 30. I to ma sens. Każdego droga jest inna. uparta_jak_osioł, to co napisała jest prawdą. Tylko ufność jest ważna

Jocisko, Co mówią Niebiosa? Pytałaś? Warto iść i w ciszy porozmawiać z Jezusem. Wysłuchać Go. Dać Mu szansę działać ale też dać z Siebie ile się da.

Nie siedząc na forum. Nie uciekając gdzie się da. Nie marząc i myśląc o tym ile się da tylko. ucząc się. Idąc co przodu.

Macie dwa miesiące. Siadacie i się uczycie. Krok po kroku. Nie myślicie co będzie jak itd. Tylko nauka. Tego potrzeba.

Ufajcie
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: placek »

Chyba wątek dla Weteranowych poprawkowiczów doszedł do poziomu tylko modły nam pomogą i zamienia się powoli w wątek religijny. Czekam jak ktoś zaproponuje tance nad ogniskiem, tajemnicze obrzędy, masońskie loże albo jakąś cygańską magie
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tchorz »

Oj chyba tak.
Z forumowego punktu widzenia chciałam tylko przestrzec pzred rada upartej jak osioł żeby sprawdzić w necie jaka nowenna ma moc.
Wiem,że jest pełno informacji typu Iksiński nie przekazał 10 osobom łańcuszca św Antoniego i wpadł pod samochód, a Nowak odmawiał modlitwę i wygrał w totka sto milionów.
Z drigiej strony jest tez pełno informacji ma 70 lat, a jej twarz wyglada na 20, tabletki na odchudzanie - łykasz i chudniesz 10kg tygodniowo, czy rewelacyjna metoda zarabiania w internecie 1000zł za 2 godziny pracy
I wszystkie one sa potwierdzone wieloma wpisami!
Swoja drogą zastanawia mnie od zawsze dlaczego Bóg (zakładajac że istnieje) miałby pomóc komuś zdajacemu maturę,czy piszącemu kartkówkę, jesli nie ma Go tam gdzie mordują, wyrzynają i torturują. Myślicie że ci ludzie nie modlili się o życie , jesli nie swoje to chociaż swoich bliskich?
Z drugiej strony jeśli ktoś wierzy w moc modlitwy to jak sumienie pozwala mu modlić się o własny egzamin, jeśli jest tyle ciepiących na świecie?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Erick »

Modlitwa to nie koncert życzeń.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pawelsl »

Wątek skręca w stronę Czuję się staro, a chcę iść do seminarium"
Powołanie znajduje swe miejsce.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: KatarzynaZSDM »

A ja odmówiłam Nowennę Pompejańską i się dostałam, że za trzecim razem to za trzecim ale jednak

oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: oogmeeway »

Ja dzień przed maturą obejrzałem 6 odcinków Gry o Tron. Dostałem się za pierwszym. Nie wiem w jakim stopniu to pomogło, ale warto spróbować. Z pewnością nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

oogmeeway, ja czytalam Grę o Tron w czasie sesji i zdawałam wszystko :O Jest w tym sens!
Pani Buka
prosperiusz
Posty: 37
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: prosperiusz »

Ja to dopiero jestem staruszek . Jestem rocznik 82 Załamujecie mnie Ale CEW-y zamierzam i tak zdać (o zgrozo!) w 2016 roku. Mam nadzieje, że mi się powiedzie, tylko ta matematyka. Jeśli się dostanę i będzie bez poślizgu, to w wieku 40 lat zacznę specjalizację
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kopera »

ooooo, widzę, że w końcu ktoś starszy ode mnie Ja jestem 85 rocznik i w tym roku zacząłem 1 rok i jest extra Drugi raz podjąłbym taką samą decyzję Mam tylko nadzieję, że za 5,5 roku będę mógł powtórzyć to samo
Trzymam kciuki i powodzenia!

PS ja się zastanawiałem czy zdawać chemię czy matmę. Wybrałem chemię i nie żałuję. Jeśli jest możliwość to polecam zdawanie biol i chem, bo uważam, że jest łatwiej na pierwszym roku wtedy.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Judyta _, Juda Tadeusz i św. Charbel

Nie przejmuję się Znaczy staram się
prosperiusz
Posty: 37
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: prosperiusz »

Oj a mnie czeka CEW z matematyki, chemii i biologii prawdopodobnie. Z fizyKi strzelałem zadanka, ale z użyciem kalkulatora stale.Chemia i biologia - no problem. Ale już zaklepałem korki u mojej korepetytorki z LO od matematyki
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości