Medycyna po mat-fiz

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Medycyna po mat-fiz

Post autor: paatixx3 »

Giardia Lamblia pisze:bioman, Dlatego ludzie ze zbyt dużą wiedzą nie powinni pisać materiałów dla licealistów. Łatwo jest się zapomnieć i zacząć rozszerzać Tak samo korepetycje u profesorów i doktorów habilitowanych to jeden z gorszych pomysłów. Klucz do porażki. Kosztownej (cenią się), obfitej we frustracje porażki.

Swoją drogą nie wiedziałem, że on repetytorium napisał
Aksolotl pisze:To może się program zmienił albo co, bo ja miałam epistazę i kodominację. W operonach i wspiach nawet jest, zdaje się. I zgadzam się że większość genetyki da się przeżyć na licealnej
Program się nie zmienił, po prostu podręczniki nierzadko zawierają ciekawostki. Gdyby ich nie wstawiały, to wszystko zmieściłoby się w 1 podręczniku podpadającym bardziej pod skrypt (niezbyt ciekawy i skondensowany). Nauczyciele też tak robią.

Oj chyba się zmienił. To nie są ciekawostki o tym był cały temat. Kodominacja, epistaza, geny kumulatywne Niedawno miałam z tego prace klasową (m.in. z tego)
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Medycyna po mat-fiz

Post autor: Meril »

Moim zdaniem warto sobie poczytać (z pod. do liceum) o genetyce, budowie komórki, no i właściwie to tyle. Zaczynając całkiem od zera te tematy to byłaby masakra
Ja też jestem po mat-fizie, ale zdawałem biologie. Bez podstaw się nie zrozumie sczegółów, ale, mało jest takich rzeczy które by się przydały, poza ww. (Chyba że się myle )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości