Preparaty

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
mihu
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 20:46

Preparaty

Post autor: mihu »

Hey .
Mam na imię Michał i od dłuższego czasu mam mikroskop i robię preparaty ale klej w zestawie już się skończył i mam pytanie : JAKIM KLEJEM PRZYKLEIĆ SZKIEŁKO NAKRYWKOWE NA PODSTAWOWE przy robieniu preparatu ?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc .
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: PREPARATY .

Post autor: Pickul »

Jaki klej, pomiędzy szkiełkami powinna być woda. Zwyczajna kropla wody.
mihu
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 20:46

Re: PREPARATY .

Post autor: mihu »

ale jak włożę do pudełka to mi się to nie sklei i ospadnie . (
mihu
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2010, o 20:46

Re: PREPARATY .

Post autor: mihu »

chodzi mi o to że jak kropelką wody to zrobię to szkiełko nakrywkowe się rusza a ja tak nie chcę
to ma być stały preparat.
HELP ME . /
LUH-3417
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2015, o 14:45

Re: PREPARATY .

Post autor: LUH-3417 »

Proszę, nie śmiejcie się ze mnie, ale w dzieciństwie dostałam taki pseudonaukowy mikroskop zabawkowy (nie pamiętam nazwy modelu, chyba już tego nawet szajsu nie sprzedają) i chciałam zrobić sobie własny stały preparat do oglądania pod mikroskopem. W pamiętającym czasy PRL bloku, gdzie mieszkałam z rodziną była inwazja czerwonych mrówek z gatunku Monomorium pharaonis. Zwabiłam jednego z osobnikow czymś słodkim, a następnie pośmiertnie uwieczniłam na szkiełku. Nie dysponowałam żadnym klejem ani żadną inną zaawansowaną chemicznie substancją, więc użyłam przezroczystej taśmy klejącej Wiem, że to karygodny brak profesjonalizmu, ale zadziałało jak marzenie!
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: PREPARATY .

Post autor: AnnaWP »

Odświeżony.

Preparat z wodą można zabezpieczyć parafiną, wzdłuż krawędzi, również słyszałam o lakierze do paznokci. Woda paruje wolniej, trochę trwa.

Utrwalony preparat lub tkanki martwe można potraktować gliceryną, zamiast wodą, działa przez lata.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość