Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Słuchajcie, czy jeśli w kondensacji dipeptydu nie napisałam na strzałkach H+/temperatury to cały przykład jest zły? Miałam dziś sprawdzian z korków i kompletnie zapomniałam o tych jonach
I jeszcze, miałam probówkę z chlorkiem wapnia i było pytanie jak nazywa się proces wydzielania tej soli. Ma ktoś jakiś pomysł?
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: schoolboyq »

a tam są H+ w kondensacji? mam spore zaległości
Nauczyciele mnie straszą ze nie mam 50% frekwencji
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Mnie ciekawi to czy mogę wejść na ustny polski ze stoperami. Jedni mówią że tak inni że absolutnie a mi np. ciężko będzie wymyślić coś przez 10 minut słuchając jak osoba przede mną odpowiada /

irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

A nie wiecie czy w tym roku pum szykuje jakieś dni otwarte?

DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

irlaloch pisze:Mnie ciekawi to czy mogę wejść na ustny polski ze stoperami. Jedni mówią że tak inni że absolutnie a mi np. ciężko będzie wymyślić coś przez 10 minut słuchając jak osoba przede mną odpowiada /

Moja nauczycielka pytała się na jakimś szkoleniu o to. Powiedzieli jednoznacznie, że nie.
Nie ma się co stresować powtórzyć lektury z gwiazdką i do przodu.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

DonaBasia, no właśnie według mnie to nie jest takie hop siup Miałam ostatnio sprawdzian z matury ustnej, tzn. dostaliśmy po 2 polecenia i było trzeba napisać wstęp i zakończenie a rozwinięcie w punktach. To kompletnie bez sensu bo ja takiego planu wypowiedzi nie będę robić na maturze a i tak wiadomo, że dostanę inny temat. No ale mniejsza o to. Jeden temat miałam o Ferdydurke- plakat to spoko, ale nie było trzeba odnieść się do innego tekstu i trochę ciężko mówić o dwóch słowach kluczach przez 10 minut A drugie polecenie było o rzeczywistości pozajęzykowej i retoryce i z tym miałam bardzo duży problem, ciężko było większości klasy znaleźć jakiś inny tekst pasujący do tego.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

a na jakim etapie jestescie swoich przygotowan do matury? takich w domu czy cos, powtarzacie, moze robicie arkusze? albo robicie nic ?
PaniKot
Posty: 43
Rejestracja: 30 gru 2014, o 19:36

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: PaniKot »

taida pisze:a na jakim etapie jestescie swoich przygotowan do matury? takich w domu czy cos, powtarzacie, moze robicie arkusze? albo robicie nic ?
Ja mam początki powtórek z biologii więc lecę razem ze szkołą, skonczylismy botanikę. Z chemii póki co na własną rękę wszystkiego po trochę. Arkusze potem, mało ich a Ty?

DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

taida pisze:a na jakim etapie jestescie swoich przygotowan do matury? takich w domu czy cos, powtarzacie, moze robicie arkusze? albo robicie nic ?
Biologia: trochę arkuszy, trochę powtórek (została biotechnologia i ewolucjonizm, ale ruszę to, jak skończymy materiał w szkole, czyli gdzieś w przyszłym tygodniu), trochę niczego.

Chemia: ostatnio czekałam na wyniki Olchemu (z niepowodzeniem ), ale teraz czas zacząć przygotowania konkretnie pod maturę. Robię zadania z Persony, Kosztołowicza i co jakiś czas arkusz.

Fizyka: jeszcze dużo pracy przede mną, ale nie mam zbyt wysokich ambicji. Liczę na ok. 65-70%, więc nie ma spiny. Z materiałem jesteśmy dopiero na optyce i równolegle robimy powtórki z fizyki współczesnej.

Zdaję jeszcze angielski R - nie robiłam jeszcze nic (i chyba nie znajdę czasu na robienie czegokolwiek), na lekcje też mi jakoś nie po drodze. Niby mam CPE, ale robione kilka lat temu i mało pamiętam. Ostatnio zastanawiałam się, jak jest Australia po angielsku, pozdrawiam.

Z matmy P ograniczam się tylko do lekcji + kółka powtórkowego. Na polski muszę zacząć chodzić, powtórki z lektur planuje kilka dni przed maturą. Ale mam nadzieję na jakiś ładny wiersz
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

-MatMati-, brać! zawsze to lepiej mieć wszystko pod kontrolą w razie gdyby zegar był daleko i gdybyś miał nie widzieć godziny
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mårran »

Imo wziac, nue bedzie paniki, za malo czasu. Chociaz wait, panika i tak bedzie Ale i tak lepiej wziac.

Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: randomlogin »

Ty Mati glowy nie zapomnij na mature, zegarek jest kompletnie drugorzedny.
Oddaj mój gametofit
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2015, o 14:21

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Oddaj mój gametofit »

Jeżeli stresujesz się bardzo, że braknie Ci czasu - weź:) Ja nie miałem, chyba nawet nie pomyślałem o tym:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości