Medycyna a drugi język obcy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Vidavell
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:39

Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Vidavell »

"W dzisiejszych czasach znać jeden język obcy to wstyd - odwołując się do tych słów chciałabym poprosić Was (studentów, lekarzy) o pomoc w dokonaniu wyboru.
Na początku zaznaczę, że jestem maturzystką. Angielski znam na poziomie B1. Od zawsze fascynował mnie francuski i chciałabym zacząć się go uczyć. Ale matura coraz bliżej, czas to jedyne ograniczenie, a jak zdecyduję się na naukę francuskiego teraz, to odejmę czas na powtórki do maturki".
Zatem, chciałabym ten końcowolicealny czas poświęcić na przedmioty priorytetowe a naukę języka zostawić na czas studiów. I tu właśnie pojawia się problem.
Czy znajdę na medycynie kilka godzin tygodniowo na korepetycje z francuskiego?
Czy darować sobie w ogóle naukę drugiego języka a dopracowywać angielski lub poczekać aż się skończy studia i wtedy ewentualnie się wziąć za rozwijanie zdolności lingwistycznych.
Ta moja chęć nauki drugiego języka jest oparta na tym, że chciałabym rozszerzać wiedzę o książki obcojęzyczne, a w przyszłości wyjechać, pracować do Francji. (Najpierw studia za pieniądze podatników, a później sobie wyjeżdża franca jedna. Pieniądze oddaj )
Pytania może i bzdurne, ale proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Collo »

Czy znajdę na medycynie kilka godzin tygodniowo na korepetycje z francuskiego?
Jak znajdziesz czas to będziesz chodził, a jak nie znajdziesz to nie będziesz . Sprawa bardzo indywidualna. Raczej na I roku będzie ciężko to pogodzić, ale po nim myślę, że już tak. Zresztą możesz zacząć się uczyć tego języka w wakacje, po maturze masz przecież 4-miesięczne.
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: oogmeeway »

Francuski jest brzydki. Sorry, ktoś musiał to napisać.

Czasu jest dużo. Biorąc pod uwagę wyobrażenia maturzystów - nawet bardzo dużo. Pytanie tylko czy nie okaże się, że wolisz obejrzeć odcinek serialu po czym przespać się 2 godziny zamiast uczyć się w ramach odpoczynku po nauce.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: ymk »

oogmeeway pisze:Francuski jest brzydki. Sorry, ktoś musiał to napisać.

Czasu jest dużo. Biorąc pod uwagę wyobrażenia maturzystów - nawet bardzo dużo. Pytanie tylko czy nie okaże się, że wolisz obejrzeć odcinek serialu po czym przespać się 2 godziny zamiast uczyć się w ramach odpoczynku po nauce.
tru, tru, tru
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Nitrogenium32 »

Vidavell pisze:Zatem, chciałabym ten końcowolicealny czas poświęcić na przedmioty priorytetowe a naukę języka zostawić na czas studiów.
Zgadzam się z kolegą Collo - przecież będą jeszcze wakacje. I to w dodatku długie, więc nie trzeba tej nauki nowego języka obcego odkładać dopiero na studia.
oogmeeway pisze:Pytanie tylko czy nie okaże się, że wolisz obejrzeć odcinek serialu po czym przespać się 2 godziny zamiast uczyć się w ramach odpoczynku po nauce.
No właśnie. Może być też tak. Chyba że będziesz grała w Simsy, wtedy będzie O.K.
oogmeeway pisze:Francuski jest brzydki.
Osoby z mojej klasy, które mają francuski, twierdzą, że niemiecki jest brzydszy, a po francusku można kogoś obrazić - a ta osoba nawet się tego nie domyśli. Chociaż brzmi on trochę arogancko, przynajmniej jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Mårran »

Na pierwszym roku da się mieć czas, ale studenci często tego nie wiedzą i się w tym czasie uczą Ja wolałam poimprezować zamiast uczyć się jeszcze czegoś dodatkowego.

Na starszych latach da się uczyć języka spokojnie. Ja i kilkoro moich znajomych jesteśmy tu przykładami. Koleżanka intensywną naukę niemieckiego nawet przypieczętowała erazmusem do Niemiec
Pani Buka
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Castellano »

Nitrogenium32 pisze:
oogmeeway pisze:Francuski jest brzydki.
Osoby z mojej klasy, które mają francuski, twierdzą, że niemiecki jest brzydszy, a po francusku można kogoś obrazić - a ta osoba nawet się tego nie domyśli. Chociaż brzmi on trochę arogancko, przynajmniej jak dla mnie.
Że niby jakieś żelipapą ładniejsze od niemieckiego? Dobre sobie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Mårran »

Ale wyobrazacie sobie, jakby brzmial taki Rammstein po francusku _

Pani Buka
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Erick »

FrancuskiNiemiecki, deal with it!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: lith »

co za różnica?
francuski, niemieckilt<< jakikolwiek inny
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Meril »

Łacina to ładny język
Quidquad latine dictum sit, altum videtur
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: lith »

Quidquad?

Nesquik wypatrzane w internetum, altum videtur
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Medycyna a drugi język obcy

Post autor: Meril »

Quidquid? Pomyłka przepraszam Z pamięci pisałem, a na łacinie mam tylko odmiane przez przypadki terminów typu chora nerka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości