Praktyki wakacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Ja po drugim też parę razy jechałam, ale to sobie załatwiłam, oficjalne praksy robiłam na sorze. Też po drugim Zajebiście było zasuwac na sygnałach po pełnym rond mieście I i tu, i tu można się czegoś nauczyć. Kwestia, na jaki zespół się trafi.
Pani Buka
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Adasko1 »

Nie no ok, po 2 to ja chce cały miesiąc jeździć, ale narazie trzeba odbębnić po 1 a tu dylemat gdzie pójśc aby nie zmarnować 1/3 wakacji.

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: goodman »

Po I roku pielęgniarskie polecam na SORze/chirurgii, można sporo się sporo praktycznych rzeczy nauczyć takich jak wkłucia, robienie ekg, zakładanie/zmiana opatrunku, zakładanie/wyciąganie szwów itd. Dobrze też obczaić jak to wyglądało u innych w danym szpitalu, żeby nie dostać się na oddział, gdzie główną czynnością studentów jest mycie obsranych dupsk, noszenie szczyn i parzenie pielęgniarkom woseby, bo serio, takie też są (zwłaszcza na internie).
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Sofia »

Adasko1, po 2 cały miesiąc jeździć raczej nie będziesz, bo do zrobienia masz 30 h lekcyjnych w pomocy doraźnej. I nie wiem czy ktoś na pogotowiu będzie tak długo chciał trzymać studenta, który może na dodatek jak jest nieogarnięty bardziej przeszkadzać niż pomagać xd
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Jak kto sie umówi ^^ Ja na SORze siedziałam dwa mieszki zamiast dwóch tygodni. Ale w pogotowiu może być trudniej, bo miejsca mało.
Pani Buka
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Adasko1 »

W pogotowiu? Przecież tam są ciągłe cięcia, a juz bajka to się wkręcić do zespołu P dwuosobowego, tam rąk do pracy(i noszenia) potrzeba.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Miejsca w sensie fizycznym, w karetce Ile jest pracownikow to swoja droga. No i mniej studentow niz na sorze na pewno.

Pani Buka
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Sofia »

Adasko1, owszem, trzeba rąk do pracy. Ale rąk należących do ludzi którzy wiedzą mniej więcej co w danej sytuacji mają zrobić, bo Ty jako student po 2 roku to możesz chyba tylko słuchać i robić to co Ci każą. A to im na pewno trochę utrudni pracę na dłuższą metę, jak ciągle muszą się zajmować nie tylko pacjentem, ale także po części studentem. No i w karetce mało miejsca, jak Mårran mówi, i student słabo jeszcze ogarniający warunki pracy chyba bardziej przeszkadza
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: mossa »

Po pierwsze muszą mówić co robić, po drugie muszą mówić gdzie znaleźć sprzęt do zrobienia tego - oni mają takie wielkie torby z milionem kieszonek i dokładnie wiedzą, w której są strzykawki, a w której rurki Mayo, ale samemu coś tam znaleźć jest ciężko I jak mają to wszystko tłumaczyć, to wychodzi na to, że sami by zrobili 3x szybciej. Oczywiście często dają coś robić, zwłaszcza w zespołach P, ale to bardziej kwestia ich dobrej woli niż tego, że student jest jakąkolwiek ręką do pomocy".
lek. mossa
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Medycyna Lwów »

ja sobie zabierania i nańczenia w karetce studenta uczącego się dopiero nie wyobrażam - sam jeżdżę jako lekarz i już widzę jak jadę do obrzęku płuc i student ma okazję poćwiczyć na spokojnie zakładanie dużego dostępu do żyły. Bez sensu zupełnie, po mieście to można sobie pojeżdzić własnym autem, a SOR daje milion razy więcej możliwości dla studenta niż karetkę, gdzie zresztą w 90 proc. znanych mi miejsc nikt nie pozwoli studentowi jeżdzić bo pacjenta nie byłoby jak zabrać. Więc tego czy innego osobiste doświadczenia nic do rzeczy tu nie mają.

btw temat praktyk wakacyjnych poruszany był n-razy więc z łaski swojej zainterosowany niech sobie wpierw poszuka a nie zagubionego udaje
metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: metioninka »

Czy wie ktos gdzie moge pobrać ten dokument który musze złożyć do szpitala gdzie będę robic praktyki?

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: lith »

U mnie mieściło sie 2 ratowników, kierowca, ja, pacjent i nie zauważyłem w sumie problemu z przestrzenią. Strasznie małe te karetki w Wawce macie, albo to ego tyle miejsca zajmuje.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

W Wawce korki ciągle, to dla oszczędzenia miejsca smartami jeżdżą
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 5 gości