Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Rein, za dużo informacji niepotrzebnych do matury nie ma, ale te informacje mogą się przydać na studiach (np. VSEPR, chociaż ja to miałem normalnie na lekcjach).
Rein
Posty: 23
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 12:43

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Rein »

Nitrogenium32 pisze:Rein, za dużo informacji niepotrzebnych do matury nie ma, ale te informacje mogą się przydać na studiach (np. VSEPR, chociaż ja to miałem normalnie na lekcjach).
Ok, dzięki za odpowiedź. VSERP też miałem na lekcjach więc chyba skuszę się na tą książkę bo jak widziałem kilka stron to całkiem ciekawie to wyglądało.

Co do tych studiów to wie ktoś gdzie można iść z samą maturą rozszerzoną z chemii? Szukałem na tej stronie tropiciel maturzysty i nic ciekawego w sumie tam nie znalazłem albo szukać nie umiem xD Wole więc opinie może kogoś z forum.
pirogronian
Posty: 11
Rejestracja: 3 sty 2015, o 18:25

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: pirogronian »

A jeśli chodzi o maturę ustną z polskiego to jak się przygotowujecie? Korzystacie z jakiś stron?gt

Awatar użytkownika
Edgey
Posty: 31
Rejestracja: 30 sty 2015, o 20:07

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Edgey »

Ustna z polskiego? Powiem tak: na bank nie trafisz na nic, co było na lekcji. Powtórz sobie konteksty kulturowe, historyczne, ogólnie cała historiozofia, kierunki w sztuce, w literaturze, i tak dalej, potem jest do czego się odwołać.

U mnie ustny z polaka (oh God, why) 11 V o 16:15 (przynajmniej się wyśpię, jeeee), anglik (oh God, why x2) 22 V o. 16:45. Prawie jak Zdążyć przed Teleexpressem

Dwa zasadnicze pytania co do biologii:
- jak dużo jest zadań z budowy komórek? Męczę się przy tym jak jasny gwint, a ciągle mi wszystko wylatuje
- koleżanka z rozszerzenia powiedziała, że 60% matury to pierwszy podręcznik z bioli. Prawda to czy nie?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Rein pisze:Co do tych studiów to wie ktoś gdzie można iść z samą maturą rozszerzoną z chemii? Szukałem na tej stronie tropiciel maturzysty i nic ciekawego w sumie tam nie znalazłem albo szukać nie umiem xD Wole więc opinie może kogoś z forum.
Jeśli chcesz coś medycznego, to dietetyka, elektroradiologia, fizjoterapia, kosmetologia, logopedia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, techniki dentystyczne, biotechnologia : )
Edgey, szczerze współczuję zdawania o takiej porze, ja się cieszę z mojej 9 Jedynie zazdroszcze ludziom, którzy będą zdawać ustne po przerwie na ogłoszenie wyników, czyli będą wchodzić do sali jako pierwsi, więc będą przygotowywać się w ciszy, bo nikt nie będzie w tym czasie zdawał
Awatar użytkownika
Edgey
Posty: 31
Rejestracja: 30 sty 2015, o 20:07

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Edgey »

Makebelieve pisze:Edgey, szczerze współczuję zdawania o takiej porze, ja się cieszę z mojej 9 Jedynie zazdroszcze ludziom, którzy będą zdawać ustne po przerwie na ogłoszenie wyników, czyli będą wchodzić do sali jako pierwsi, więc będą przygotowywać się w ciszy, bo nikt nie będzie w tym czasie zdawał
Mi moja pasuje, bo jestem śpioch i z dojazdem mam problemy (daleko do szkoły, dobre 2h drogi), a i tak u mnie jest ktoś, kto zdaje po. 21
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

pirogronian pisze:A jeśli chodzi o maturę ustną z polskiego to jak się przygotowujecie? Korzystacie z jakiś stron?gt

Ja co nieco powtórzę w tygodniu przed samym egzaminem (akurat wolny tydzień, ten egzamin będzie ostatnim i to w dodatku w czwartek), a tak ogólnie to uważam na lekcjach i czytam lektury. Im więcej lektur (no dobra, tekstów kultury), tym więcej możliwości. Dlatego w wakacje sporo czasu poświęciłem właśnie na polski.
Edgey pisze:Dwa zasadnicze pytania co do biologii:
- jak dużo jest zadań z budowy komórek? Męczę się przy tym jak jasny gwint, a ciągle mi wszystko wylatuje
- koleżanka z rozszerzenia powiedziała, że 60% matury to pierwszy podręcznik z bioli. Prawda to czy nie?
Nasza pani nam mówiła, że teraz ma być tak (w kolejności malejącej częstości zadań):
- przegląd (zoologia, botanika etc.)
- człowiek
- genetyka i biotechnologia
- metabolizm
- ekologia

Coś może przekręciłem, ale dwa pierwsze miejsca na 100% pewne. Z resztą na próbnej z CKE sporo było przeglądu - właśnie rośliny, tasiemce, tężec, oraz człowieka. Z kolei metabolizmu WCALE nie było.

A ja jeszcze nie wiem, o której mam ustne. Wiem tylko, którego dnia, ale godzin jeszcze nie znam. Chociaż i tak jestem przedostatnią osobą w grupie.
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

To dobrze że znasz dzień ja jeszcze nic nie wiem o ustnych chociaż może to i dobrze tylko będę się stresować )

sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

cyjanowodor93 pisze:Czy tylko ja slyszalam,ze NIK bierze sie za CKE? Wedlug NIK co 4 egzamin jest niepoprawnie sprawdzany, a sama forma zadan ( egzaminy gimnazjalne, maturalne itp.) jest zla.
Myslicie,ze w tym roku beda laskawsze klucze?
W tym roku nie, bo nasze arkusze, a więc pewnie i klucze do nich są już dawno opracowane i czekają sobie na maj.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Edgey, no zdawać ustny o 21 kompletnie sobie nie wyobrażam oO Toż ja bym tam zasnęła chyba. U nas zarówno angielski jak i polski jest od 8 do ok 13-14, zależy od grupy. Każda klasa ma jeden dzień dla siebie i jest podzielona na pół, więc dość szybko pójdzie.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

z ta 21 to niezly troll o ja mam na 13 i ogolnie u nas sa matury do 15
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

No właśnie też się dowiedziałam, że niektórzy będą późnym popołudniem zdawać Nie wiem co za problem zacząć od 8-9 rano
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

-MatMati- pisze: Trzeba średnio liczyć na każdego po 15-25 minut z przygotowaniem.
Samo przygotowanie to 15 minut, do tego każdy będzie mówić średnio 7 minut + rozmowa, więc wychodzi średnio 25 minut a nie średnio 15-25 Ale zależy też gdzie bo w większości szkół jak jeden się przygotowuje to drugi już mówi, więc wychodzi 15 minut na każdego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości