Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Mårran »

No risc, no fun D

Ja generalnie byłam sporym nieogarem, jeśli chodzi o rekrutację. Pocisnę mature, to się dostanę. Nie dostanę się - mam druga rekrutację na inne fajne kierunki na uniwerku. Sprawdziłam ostatnie progi z zeszłego roku, poskładałam papiery na kilka uczelni w tym rezerwowo do Bydzi, bo tam były najniższe progi wtedy z tych najbliższych i czekałam na wyniki

Więc da sie.
Pani Buka
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

No ja się modlę, żeby chociaż jeszcze 1-2 uczelnie dały możliwość rekrutacji po wynikach Ale z moim szczęściem i tak będę poprawiać maturkę
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

piszcie tu jak jakies uczelnie uaktualnia : D dzis poszlam za wasza rada, zdrzemnelam sie na pol godzinki by nie usypiac przy ksiazkach, no i obudzilam sie po 3 godzinach da sie? da sie
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Wyżlin »

taida pisze:zdrzemnelam sie na pol godzinki by nie usypiac przy ksiazkach, no i obudzilam sie po 3 godzinach da sie? da sie
ustawić sobie budzik na półtorej godziny i człowiek też się wyśpi

mi np. wystarczy godzina, jak śpię dłużej w ciągu dnia, to później w ogóle nie jestem do życie, czuję się jeszcze bardziej zmęczona i do niczego
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Nitrogenium32 pisze:
Olafek pisze:No jeżeli chodzi o polski to tutaj niepewność może być dość duża (rzędu 30%)
Co? Z tak dużym rzędem się nie zgodzę, bo jak ktoś zna kryteria oceniania (a każdy wg mnie powinien je znać, żeby wiedzieć, co zrobić, żeby zdać), to niepewności dużych nie ma (ewentualnie w czytaniu ze zrozumieniem).
W czytaniu właśnie tej niepewności nie ma Dobrze wiesz, jakie są kryteria wypracowania. I to, czy egzaminator uzna twoje wywody za pogłębione czy tylko rozwinięte zależy tylko od jego woli. No może z tym 30% przesadziłem, ale np. na mojej próbnej nie zdziwiłby mnie żaden wynik z przedziału 50-90%
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ameba11 »

Hej , czy z działu termochemia(Rożak) uczycie się bardzo szczegółowo np. o entalpii swobodnej, entropii, energii wewnętrznej? Robiłam zadania z tego działu i właściwie wszystkie były tylko o obliczaniu entalpii danej reakcji. Co myślicie uczyć się,czy tylko przeczytać bo może szkoda czasu
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: kate27 »

taida, cudny avek 3
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

w koncu ktoś docenił!

jesli chodzi o nowa podstawe to nie ma w niej juz typowych obliczen z termochemii, tak wiec obliczania entalpii tez nie choc ja mialam to w szkole, bo np moze pojawic sie z tekstem wstepnym czy cos
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

ej a okreslanie rzedu reakcji na podstawie danych doswiadczalnych moze byc nie? jaki macie na to sposob? help, kinetyka
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: paatixx3 »

a możesz podać przykład zadania bo nie jestem pewna o co konkretnie ci chodzi?
doma96
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2014, o 19:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doma96 »

Witam,
czy jest tu może osoba wybierająca się na położnictwo do Krakowa? Mam problem, ponieważ nie mogę znaleźć w rekrutacji na stronie uniwersytetu czy biorą pod uwagę polski rozszerzony czy może być podstawowy?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: randomlogin »

Slabo szukalas chyba
doma96
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2014, o 19:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: doma96 »

Dziękuje pięknie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość