Zamiana jednostek

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
gajus21
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2015, o 09:26

Zamiana jednostek

Post autor: gajus21 »

Witam
Mam parę pytań odnośnie przeliczania jednostek mianowicie:
1) Dostałem skład gazu podany w taki sposób: CO 24 [mol/mol] czy dobrze rozumiem że jest to ilość % i można to zapisać CO 24%, oraz że po podstawieniu można to również zapisać 0,24 m3CO/m3gazu
2) Czy po przeliczeniu zawartości tlenu w powietrzu wyjdzie O2=21 [mol/mol]? Oraz czy w 1 mol powietrza jest 4,7 m3 tlenu?
3) Czy ma ktoś jakiś dobry opis procesów spalania? Bo wszystko wychodzi mi w miarę dobrze podczas obliczeń ale mam problem z obliczeniem ile tlenu pozostanie w procesie po reakcji spalania i nadmiarze powietrza.
Moje rozumowanie jest takie: nadmiar*ilość tlenu z powietrza+ilość tlenu z gazu-ilość tlenu w procesie spalania= ilość tlenu pozostałego
tylko problem mam taki jak to przeliczyć na % zawartość tlenu w pozostałym gazie
Uff mam nadzieję że napisałem to zrozumiale, z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości