Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

kasiulam pisze:Chyba zdecyduję się na chemię na PWr, chemia, chemia, nie inżynieria czy technologia. Myślałam też o uniwersytecie, ale ostatecznie lepiej mieć tego inż niż licencjat
skoro chcesz móc pisać inż. przed nazwiskiem, to rozumiem, że planujesz pracować w przemyśle, a skoro praca w przemyśle, to chyba technologia chemiczna daje więcej możliwości.
Ale w sumie to się nie znam.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

a na nowych uczelniach bedzie i lekarski i stoma? chodzi o rzeszow i kielce, jesli wgl otworza
prosperiusz
Posty: 37
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: prosperiusz »

taida pisze:a na nowych uczelniach bedzie i lekarski i stoma? chodzi o rzeszow i kielce, jesli wgl otworza
taida pisze:a na nowych uczelniach bedzie i lekarski i stoma? chodzi o rzeszow i kielce, jesli wgl otworza
W Kielcach ponoć na 100 % otwierają lek, ale raczej bez stomy, i bez farmacji
irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Kielce nie mają jeszcze swojej strony internetowej co nie?

irlaloch
Posty: 34
Rejestracja: 5 paź 2014, o 09:40

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: irlaloch »

Kielce nie mają jeszcze swojej strony internetowej co nie?

prosperiusz
Posty: 37
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:11

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: prosperiusz »

Wydział Nauk o Zdrowiu milczy na ten temat, w BIPie znalazłem kryteria naboru na ten rok - Biologia R i Chemia R. Z gwiazdkami, tzn że kierunek otworzą jak będzie zgoda MZ. Ale raczej otworzą, bo jakiś czas temu sam marszałek województwa i biskup kielecki (hehe) otwierali oficjalnie kompleks dla studentów medycyny, były/są jakieś fotki w necie, wpisz w google Medycyna w Kielcach sporo zdjęć jest z prosektorium dla studentów, więc myślę , że te gwiazdki w BIPie nieaktualne, i że zgoda oficjalna już jest
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Bumkot »

w rzeszowie tylko lek z tego co wiem
Ellie004
Posty: 17
Rejestracja: 22 mar 2014, o 16:36

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Ellie004 »

Na jakie studia sie wybieracie ?
Ja nadal szukam czegoś odpowiedniego dla siebie
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Latimeria_ »

czy elektrony zdelokalizowane w cząsteczce zawierającej pierścień aromatyczny mam potraktować jako wiązania pi, przy liczeniu liczby wiązań sigma i pi?
w repetytorium do chemii wsipu jest takie zadanie, żeby określić liczbę wiązań sigma i pi związku aromatycznego i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co z tym pierścieniem aromatycznym zrobić
Medyk 300

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Medyk 300 »

Cześć.

Jaki jesteście rocznik ? Są tu starsi weterani 93-92 albo i starsi ?
Pytam z czystej ciekawości.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: black-cat »

A na jaką uczelnię najbardziej chcielibyście iść?:)

Jeśli chodzi o mnie to jeszcze nie mam jednej wymarzonej. Waham się pomiędzy kilkoma uczelniami No ale na ostateczny wybór przyjdzie czas po maturze:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

wrocław wrocław, szkoda tylko ze progi spore w porownaniu do innych uczelni, no i w tamtym roku przez ilosc miejsc prog poczatkowy na stomie byl taki jak na lek
czekam tylko na terminarze uczelni

jak cieplo, mozna pouczyc sie na dworze!D gdy to powiedzialam, mama mnie wysmiala
Rein
Posty: 23
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 12:43

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Rein »

M&#xE5rran pisze:Mysle, ze jesli chcesz zdawac tylko chemie i nie zalezy Ci na wyniku90%, to nie masz co sie spinac i przezywac godzinki snu dziennie ^^ Ja bym sie w zyciu nie wyspala, jakbym sie budzila co piec minut wylaczac budzik. Nastaw sobie na godzine-poltorej i potem wstan ]

Próbowałem pospać dłużej wczoraj i skończyło się to na tym, że miałem spać pół godziny a po tych pół godziny jeszcze 40 minut leżałem ciągle nastawiając budzik na kolejne 5 minut xD Nie byłem nawet pobudzony potem, po prostu znów zrobiłem się po 1h nauki tak śpiący, że zasnąłem i nic z tego potem nie było. Nie wiem co robić na to zmęczenie, nie raz chce się uczyć dużo a przez zmęczenie nie mogę tak jakbym chciał.
DonaBasia pisze:Na jakich uczelniach będziecie brać udział w rekrutacji? pytam również o plany B", szukam inspiracji
Nie wiem nawet co mogę studiować a chcieć to nie chcę szczególnie niczego xD Chciałem farmację ale zdaję tylko chemię a jakoś mi na tym nie zależy żeby za rok poprawiać co by się i tak mogło nie udac więc myślę żeby zacząć studiować co będę mógł już skończyć.
Tylko gdyby mnie coś bardziej interesowało to byłoby fajnie, zupełnie nie mam pomysłu co mogę robić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości