Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Argentum »

Jeśli jest już taki temat, to proszę o usunięcie, jeśli nie ma, to proszę o udzielanie się. Czas stworzyć listę najgorszych zbiorów, do których nie warto zaglądać i na które nie warto wydawać pieniędzy. Wczoraj zacząłem Tydzień po tygodniu do matury - chemia". To najgorszy zbiór, jaki w życiu przerabiałem. Zadania (chciałoby się napisać z czapy, ale to zbyt mało adekwatne) z dupy, a jeśli już trafi się coś w miarę konkretnego, to z błędem w odpowiedzi. Więcej nerwów, niż to warte.


Temat będę aktualizował, żeby wszystko było w pierwszym poście.
Medyk 300

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Medyk 300 »

Witowski ni jak trzyma się obecnej matury 8935638475 zadań takich samych pod rząd , zadania łatwe/ ja rozwiązałem go 2x i mnie nie pomógł na maturze. Myślę, że pieniądze wylane w błoto. Ale żeby nie mieć go na sumieniu że się go nie rozwiązało , to lepiej uczynić to na szybkiego, by sobie zbytnio nie szarpać nerwów.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Argentum »

Medyk 300 pisze:Witowski ni jak trzyma się obecnej matury 8935638475 zadań takich samych pod rząd , zadania łatwe/ ja rozwiązałem go 2x i mnie nie pomógł na maturze. Myślę, że pieniądze wylane w błoto. Ale żeby nie mieć go na sumieniu że się go nie rozwiązało , to lepiej uczynić to na szybkiego, by sobie zbytnio nie szarpać nerwów.
Chemia, czy biologia? Jeśli chodzi o chemię, to tak naprawdę nie ma lepszego zbioru niż Witowski - dzięki niemu wszystko opanowane jest na tip-top, a niektóre zadania się po prostu omija. Błędów w odpowiedziach nie ma, a chemia fizyczna jest tam dobrze zrobiona (np. stała równowagi idealnie pod ubiegłoroczną maturę).
adult
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:52

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: adult »

Repetytorium z chemii i biologii z grega.
Medyk 300

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Medyk 300 »

Oczywiście chemia Witowskiego . Persona lepszy. Ale ja odpadam jeśli chodzi o maturę , za brakło czasu nie podchodzę w maju . Po za tym jestem starą dupą 93 także mogę zapomnieć o marzeniach .
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Kraina_czarow »

Medyk 300,
Medyk 300 pisze:Po za tym jestem starą dupą 93 także mogę zapomnieć o marzeniach .
w takim razie od razu sobie daj krzyżyk na drogę, skoro się chcesz tak użalać. Więcej wiary w siebie.
Medyk 300

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Medyk 300 »

agacia_iskierka pisze:Medyk 300,
Medyk 300 pisze:Po za tym jestem starą dupą 93 także mogę zapomnieć o marzeniach .
w takim razie od razu sobie daj krzyżyk na drogę, skoro się chcesz tak użalać. Więcej wiary w siebie.
Dałbym like
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Nie polecam, czyli indeks ksiąg zakazanych

Post autor: Anthrax »

Jeśli chodzi o najnowszą podstawę programową (2015) to z biologii NIE polecam książki Tydzień po tygodniu do matury".
Niektóre zadania wzięte chyba z kosmosu, całkowicie nie adekwatne do nowej podstawy programowej (2015).
W tej podstawie liczy się głównie umiejętność kojarzenia faktów, łączenia informacji i wysnuwania wniosków, natomiast większość zadań z wspomnianego wyżej zbioru opiera się tylko na pytaniach teoretycznych (i to jeszcze bardzo szczegółowych, wychodzących czasami poza zakres wymagań liceum).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość