Zielona herbata

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Zielona herbata

Post autor: biolga »

Wiadome jest, że zielona herbata ma wspaniałe działanie. Jakie skutki uboczne może powodować nadmierne jej picie?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Zielona herbata

Post autor: skarabae »

Wiem tylko tyle, że problemem może być zawartość fluorków, która w zielonej herbacie jest podobna dość duża. W przypadki innych herbat np. czerwonej pewnym ryzykiem może być też ich działanie moczopędne, ale zdaje się, że zielona takich właściwości nie wykazuje.

No i zakładam, że nikt tego nie pije 5l dziennie bo zdarzają się i takie zawodniczki
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Zielona herbata

Post autor: Ramone »

No 5l może nie ,ale 3 spokojnie
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Zielona herbata

Post autor: skarabae »

No nie wiem, nie wiem
Ale takie zagrożenie to raczej z czerwoną, bo ona ma odchudzać. I znajdują się entuzjastki wypijające tego zdecydowanie za dużo i zarzucają herbacie jakieś tajemnicze działanie, kiedy to jest wpływ po prostu nadmiaru płynów. Spotkałam się nawet z pytaniem czy herbata ta nie powoduje raka ] No jeśli jest z azbestem to pewno tak P
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zielona herbata

Post autor: Korczaszko »

moja wychowawczyni z gimnazjum mówiła, że czerwona herbata jest dobra na kaca
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zielona herbata

Post autor: Savok »

Z herbata to bylo tak, ze jak jeden z pierwszych europejczykow w Chinach, moze Marco Polo, wiozl pierwsza herbate z Chn do Europy, zbutwiala mu ona w ladowni. To co sie jeszcze nadawalo, kazal wysuszyc na pokladzie i zabezpieczyc. Stwierdzil, ze europejczycy i tak nie wiedza jak powinna herbata wygladac i smakowac, wiec ujdzie. I uszlo. Z czerwona bylo podobnie. Ktos wpadl na pomysl, ze mozna by psuc herbate troche krocej i wyszla czerwona. A zeby sie przyjela dopisal jej magiczne wlasciwosci typu odchudzanie itp. I sie przyjelo.

Prawda jest taka, ze najzdrowsza jest herbata zielona i biala, czyli w takiej formie, w jakiej byc powinna. Posiada najwiecej przeciwutleniaczy i to jest jej najwieksze dobrodziejstwo. Do tego kazda herbata dziala moczopednie, przez co dodatkowo sprzyja oczyszczaniu organizmu, poprostu przyspiesza prace nerek.
Dobre samopoczucie po herbacie zawdzieczami delikatnym chalucynogenom, jakie zawiera, a pobudzenie kofeinie. Wypicie filizanki esencji z zielonej herbaty zapewnia odlot jak po heroinie, tylko ze wzgledu na duza zawartosc zwiazkow toksycznych mozna kopnac w kalendarz przy przedawkowaniu.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zielona herbata

Post autor: biolga »

A ile trzeba wypić, żeby przedawkować?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Zielona herbata

Post autor: Savok »

Nie wiem, nie probowalem, ale filizanka to duzo
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zielona herbata

Post autor: biolga »

O nie! Ja wypijam ze trzy kubki dziennie
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Zielona herbata

Post autor: skarabae »

Savok, ale co masz na myśli pisząc o związkach halucynogennych? Bo ja poza paroma alkaloidami zawartymi w herbacie żadnych innych kandytatów nie widzę.
To z Marco Pola to jednak legenda, co nie zmienia faktu, że fermentacja jest po to by herbatę zakonserwować a nie wydobyć zdrowotne właściwości.
Byłoby głupio gdybym chciała byś mi udowodnił, że czerwona nie ma właściwości wspomagających odchudzanie, to jednak, iż jej największymi zwolennikami są zwykle samozwańczy zielarze i producenci, moim zdaniem nie przekreśla całkowicie jej znaczenia.

Gdybyś biolga, chciała jeszcze coś o szkodliwości to zainteresuj się garbnikami.
Poza tym pamiętam, iż jakś czas temu była teoria jakoby glin z herbaty miał mieć związek z Alzheimerem ?! Nie wiem co się z tej teorii ostało, być może nic.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zielona herbata

Post autor: biolga »

Aaa garbniki. No miałam niedawno na biologii
Mikros
Posty: 28
Rejestracja: 28 gru 2007, o 20:52

Re: Zielona herbata

Post autor: Mikros »

Znam przypadek że nadmierne picie zielonej herbaty spowodowało zemdlenie osoby. Lekarz odrazu spytał czy pije zieloną herbatę i w jakiej ilości. Podobno wypłukuje minerały.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Zielona herbata

Post autor: Jakusz »

O nie! Ja wypijam ze trzy kubki dziennie
Savok mówił o esencji, a nie o wielokrotnie rozcieńczonej herbatce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość