Oceanografia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
yelyah
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:57

Re: Oceanografia

Post autor: yelyah »

SUPER! czekam na zaakceptowanie
Awatar użytkownika
lukashx6
Posty: 58
Rejestracja: 4 lip 2009, o 09:48

Re: Oceanografia

Post autor: lukashx6 »

Freydinand pisze:Hej. Jak to wygląda z miejscami zajęć? Wiem że są w różnych miejscach. Tak więc chciałbym się was spytać w którym miejscu jest najkorzystniej mieszkać (mam tu na myśli dzielnicę i miasto).
Co z grupą Oceanografów? Może ja spróbowałbym taką założyć? jesteście chętni?
Najkorzystniejszą opcją do studiowania Oceanografii i mieszkania w pobliżu miejsca największej liczby zajęć jest Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana. Wydział Oceanografii i Geografii znajduje się po drugiej stronie ulicy przystanku SKM Wzgórze Świętego Maksymiliana, przy urzędzie miejskim.
Duchess
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2014, o 21:06

Re: Oceanografia

Post autor: Duchess »

Ahoj!
Czy zainteresowanie kierunkiem oceanografia kompletnie wyemigrowało wraz z rocznikiem 94? Błagam, niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu, bo boję się, że w tym roku liczba hydro-szaleńców wynosi jeden i do tego to jeden to ja .

A jeśli przyplącze się jakiś student lub absolwent tego kierunku na uniwersytecie gdańskim - mam kilka pytań.
Przede wszystkim: przy tak niskich progach punktowych (lub niekiedy ich braku) ciężko jest nie mieć wątpliwości - czy wynika to zwyczajnie z małego zainteresowania nietypowym kierunkiem, czy jednak niestety niskie progi odzwierciedlają zdolności intelektualne studentów?
Jaka panuje na wydziale atmosfera, czy wykładowcy są zainteresowani swoją pracą czy raczej wyładowują na studentach frustrację związaną z utknięciem w Polsce, w której (nie oszukujmy się ) NIE MA OCEANU ?
No i drodzy absolwenci i inni, czy spotkaliście się wśród osób nie legendarnych a rzeczywistych ze zjawiskiem oceanografa przy pracy nad popychaniem do przodu wiedzy ludzkości o świecie? Tu albo gdziekolwiek indziej na świecie?

Jeśli poświęcicie chwilę na odpowiedź, dobro może do Was wrócić, bądź nie wrócić, ale nic nie ma do stracenia! (oprócz chwili :d)
Vellum
Posty: 8
Rejestracja: 6 mar 2014, o 23:44

Re: Oceanografia

Post autor: Vellum »

Możliwe, że ja będę należał do tegorocznych studentów o ile nie zdecyduje się na biologię na UW. Mam ogromny dylemat, ale coś mnie ciągnie do Oceanografii
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Oceanografia

Post autor: Remek »

Hej,

Jak to jest z oceanografią czy trzeba dostać się na biologię czy jest to osobny kierunek studiów?
Vellum
Posty: 8
Rejestracja: 6 mar 2014, o 23:44

Re: Oceanografia

Post autor: Vellum »

Osobny kierunek
umjemlatac
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2014, o 14:50

Re: Oceanografia

Post autor: umjemlatac »

Ja też chętnie dowiedziałabym się jak aktualnie wyglądają studia na kierunku Oceanografia. Planuje w tym roku składać papiery na ten kierunek, jednak ma wiele wątpliwości dotyczących poziomu nauczania i przyszłości tego kierunku. Już od kilku lat marzę, aby studiować coś związanego z oceanami bądź środowiskiem, jednak aktualnie na rynku pracy ciężko jest odnaleźć się ludziom po kierunkach przyrodniczych i naukowych w Polsce. Chciałabym później wyjechać gdzieś na zachód, a konkretniej USA, UK lub Australia. Wiem, że ciężko będzie z osiągnięciem moich celów, jednak mam nadzieje, że Uniwersytet Gdański przybliży mi drogę do pracy w wymarzonym zawodzie. Może osoby z UG mogłyby opisać trochę jak obecnie wygląda sytuacja na wydziale, bo ciekawi mnie głównie nowy statek badawczy i związane z nim jakiekolwiek projekty.
xandra97
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2014, o 09:58

Re: Oceanografia

Post autor: xandra97 »

Dołączam się do pytania, szczególnie o poziom nauczania.
Bardzo chciałabym studiować ten kierunek jednak przeraża mnie trochę matematyka i fizyka (skończyłam ją w pierwszej klasie liceum, ledwo wyciągając na 4.).
xxxqqqwww
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2014, o 00:01

Re: Oceanografia

Post autor: xxxqqqwww »

biedni, naiwni. właśnie kończe licencjat. po egz pisemnym przed egz ustnym. powiem tak kierunek nazwa fajna i to tyle wszystkiego po trochu czyli nic konkretnego. jest wiele fajnych zajęć ale ocena ogólna mierna. naprawde można zrobić było świetny kierunek świetne zajęcia. wielkie plany bla bla fascynacja a na mgr tu nie zostane zawiodłam sie jak wiele osób. pewnie część nie podziela mojego zdania ale to jest życie. miały być fajne zajęcia były nudne a najśmieszniejsze jest to że moja wiedza o Bałtyku po tych studiach wzrosła nieznacznie. jak już wybierać ścieżkę to fizyke polecam nie biologie hehe pozdro:D trzymajcie kciuki na licencjacie hehe
umjemlatac
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2014, o 14:50

Re: Oceanografia

Post autor: umjemlatac »

Mnie interesuje głównie specjalizacja chemiczna lub geologiczno-fizyczna.
Z tego co się orientuje, to większość wybiera biologiczną z tego powodu nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat dwóch pozostałych.
Może ktoś ma znajomych lub kogoś kto zna osoby studiujące te specjalizacje?
dzzej
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2014, o 19:17

Re: Oceanografia

Post autor: dzzej »

Witam wszystkich!
jestem rocznikiem 96 i nie widzę absolutnie żadnych innych kierunków dla siebie niż Oceanografia w Gdańsku. Nie bardzo rozumiem jakie przedmioty są wymagane jako rozszerzenie(idę nowym programem nauczania i wszystko się zmienia dla mojego rocznika ), pisząc rozszerzoną geografię, angielski i podst matmę będę podlegała procesowi rekrutacji, tak? Boję się bardzo matmy, bo widzę że jest ciężko z nią, a o chemii i biologii nie wspomnę, ponieważ mój rocznik jest tym który od 2klasy liceum ma tylko rozszerzenia, czyli w moim przypadku 7geo, 6matematyk i 6ang. a chemia, biologia i fizyka są mi obce tak naprawdę teraz. Panicznie się boję, ale to jedyny kierunek, w którym się odnajduję, poza tym możliwość pracy w Australii bardzo mi odpowiada. Myślicie, że poradzę sobie z resztą przedmiotów niż geo? I czy faktycznie po tym kierunku są duże szanse na znalezienie pracy na międzynarodowym rynku pracy?
cysteina
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, o 07:33

Re: Oceanografia

Post autor: cysteina »

NIE RÓBCIE TEGO BŁĘDU
Wszystkim chętnym wybrania się na ten kierunek studiów zdecydowanie odradzam. Sam studiowałem oceanografię na UG, skończyłem licencjat i uciekłem z tego wydziału. Jeśli wyobrażacie sobie ciekawe studia to na pewno nie na oceanografii. W każdym razie znam bardzo dużo ludzi, którzy pokończyli oceanografię i to większość z nich miało przez lata studiów stypendium rektora dla najlepszych studentów, a teraz co? Jak nie branża gastronomiczna typu Mac czy subway to zostaje jeszcze wyjazd na zmywak za granicę. Niestety cały czas uczysz się teorii, nie robiąc tego w praktyce i tu duży minus, ponieważ kończąc studia wychodzisz z niczym, chyba że robisz sobie wszystko na własną rękę. Jeśli lubisz wchodzić w tyłek to możesz zostać na uczelni na doktoracie i na tym kariera się kończy. Pierwszy rok to właściwie sama chemia i matma + fiza. A następne lata to wałkowanie tego samego, tych samych pojęć. Na drugim wybierasz specjalizację: biologia, fizyka, chemia lub geologia. Nie myślcie sobie, że jak wybierzecie oce.biolog to każdy z Was będzie oglądał żółwiki i pływał z delfinami, o nie nie ! Jedynym pozytywnym aspektem bycia na oce.biologicznej było to, że bez problemu można było zmienić wydział Oceanografii na wydział Biologii zgodnie z systemem bolońskim. Polecam każdemu studia na wydziale biologii. To jak niebo a ziemia, każdy prowadzący jest pozywnie nastawiony do człowieka i wyrozumialy, czego niejednokrotnie nie można było powiedzieć o oceanografii. Także nie popełniajcie błędów tegoroczni maturzyści, jeśli nie chcecie przeżywać rozczarowań! Ja parę lat temu też czytałem to forum i nie brałem do siebie negatywnych opini, teraz po wiem, że to nie opinie wyssane z palca.
cysteina
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, o 07:33

Re: Oceanografia

Post autor: cysteina »

umjemlatac pisze:Może osoby z UG mogłyby opisać trochę jak obecnie wygląda sytuacja na wydziale, bo ciekawi mnie głównie nowy statek badawczy i związane z nim jakiekolwiek projekty.
Jeśli chodzi o statek badawczy, to ten statek (mam 24 lata) obiecywali od mojego I roku, mało tego moim znajomym, którzy mają już po 30 lat też go obiecywali. W dodatku studenci i tak nie będą mogli nim pływać, chyba że tak zwani ci wybrani"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość