Przeniesienie się z kierunku A na kierunek B po roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Aila967

Przeniesienie się z kierunku A na kierunek B po roku

Post autor: Aila967 »

Cześć.

Mam dość małe pytanie odnośnie przeniesienia się na inny kierunek (ze stacjonarnego na stacjonarny).
Przykład.
Dziewczyna nie dostała się na kierunek lekarski, poszła na położnictwo - czy inny kierunek pochodny, po pierwszym roku chce przenieść się na medycynę.
Słyszałam, że są dwa sposoby. Pierwszy to poprawić wyniki maturalne , a drugi - nie pamiętam. Może ktoś wie? Przenosił się w taki sposób.
Jakie warunki musiałaby spełnić?

Chodzi mi o konkretnie WUM i UMed Łódź.

(Wydaję mi się, że dodałam pytanie w dobrej kategorii, jeśli nie - przepraszam i proszę Moderatora o przeniesienie do poprawnej kategorii.)
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Przeniesienie się z kierunku A na kierunek B po roku

Post autor: Epsilon »

Pierwszy sposób. Bez dostania sie na studia jie przejdzie. Może z położnictwa na pielęgniarstwo ewentualnie by się dało bez powtarzania roku, tylko ponadrabiać?

Aila967

Re: Przeniesienie się z kierunku A na kierunek B po roku

Post autor: Aila967 »

W pierwszym chodziło mi o przystąpienie do matury ponownie z tych przedmiotów, które wynik chciało się poprawić i jeszcze raz wystartować w rekrutacji. Dostać się na pierwszy rok lekarskiego.

Ale jest jeszcze drugi sposób bez poprawiania matury, trudniejszy od pierwszego. I chciałam się dowiedzieć co tam dokładnie jest, jakie warunki
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Przeniesienie się z kierunku A na kierunek B po roku

Post autor: Epsilon »

Myślę, że jakby maturzyści wykryli, że da się dostać na medycynę z położnictwa, to masowo by sie przenosili zamiast poprawiać pięć lat.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości