8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Najchętniej uczyłabym się francuskiego lub włoskiego, jednak pod tym względem jestem bardzo zmienna
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Smile_Forever »

To na francuski polecam się wpisać do Madame, co do włoskiego - słyszałam, że musieli się go trochę jednak więcej uczyć, więc osobiście skłaniałabym się ku francuskiemu
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Posty: 410
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 19:33

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Mysikrólik »

Również wypowiem się co nieco językach w V:)
Jeśli chodzi o niemiecki, to nie radzę się zniechęcać. Sama miałam wątpliwości, czy podejmować się nauki tego języka w wymiarze 6. godzin tygodniowo w ramach programuj DSD. Nie zawiodłam się. Z niepewnego poziomu B1 wylądowałam na C1, czyli posługuję się swobodnie tym językiem. Program DSD polega natomiast na przygotowaniu do zdania egzaminu właśnie na poziomie C1. Certyfikat zdania tego egzaminu pozwoli Ci na podjęcie studiów na niemieckiej uczelni i z pewnością ułatwi znalezienie pracy. Uważam, że moja nauczycielka niemieckiego jest zdecydowanie najlepszym pedagogiem jakiegokolwiek spotkałam podczas mojej edukacji (akurat w tym roku moja grupa się z nią żegna, więc czeka na pierwszaków:)). Ponadto organizowane są różne wymiany do Niemiec, Szwajcarii oraz wyjazdy naukowe z niemieckiego, co jest sponsorowane w większości przez program DSD. Jest oczywiście możliwość nauki tego języka w mniejszym wymiarze godzin (4. lub 2.), gdzie poziom jest niższy.

Francuski - ten język był mi bardzo bliski przez 3 lata gimnazjum i bardzo chciałam kontynuować jego naukę. Niestety jest tylko jedna duża (4-godzinna) grupa o poziomie B1-B2. Z tego co wiem, uczy w niej wymagający, sympatyczny pan, a więc większość uczniów jest zadowolona z tych lekcji. Jeśli chodzi o mały (2-godzinny) francuski, to uczy go od zera Madame, która jest starszą, niewymagającą nauczycielką i uczniowie niewiele wynoszą z jej lekcji.

Włoski - tego języka uczy się (od zera") tylko jedna grupa w wymiarze dwóch godzin.
Rosyjski - to samo co z włoskim. Nie uczyłam się tych języków, ale przynajmniej osoby z mojej klasy nie są z zadowolone z ich nauki.

Hiszpański - polecam, chyba najbardziej! Są 4 grupy, wszystkie uczą się od zera - 2 dwugodzinne i 2 czterogodzinne. Ja wzięłam hiszpański jako mały język, ponieważ jako duży miałam niemiecki. Po trzech latach władasz tym językiem na poziomie B1/B2. Moja pani jest również cudowną nauczycielką. Bardzo przywiązuje wagę do tego, aby lekcje były ciekawe, wypełnione aktywnością uczniów. Oczywiście ma duże doświadczenie w tym co robi.

Angielski - tu chyba dużo mówić nie trzeba. Grup o różnym poziomie jest dużo, zarówno w wymiarze 4., jak i 2. godzin. Polecam kółko teatralne prowadzone w tym języku - w marcu uczniowie wystawiają sztukę w teatrze:).

Ogólnie V LO jest przyjaźnie nastawione na naukę języków, wyjazdy i wymiany. Szkoła partycypuje również w tzw. Sztafecie Pamięci: relais.v-lo.krakow.pl
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

W takim razie pewnie zdecyduję się na francuski dzięki za rady
Gość

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

Co byście powiedzieli na odswierzenie tematu?) Pytanie to samo: 2,6 czy 8? Wybieram sie na mat geo wos. Bardzo bardzo bardzo proszę o Wasze opinię, bo nie mam pojęcia co mam zrobic:-/ Szukam szkoły z dość wysokim poziomem, ale zeby mieć tez choć odrobinke wolnego czasu, szkoły z fajna atmosfera, i takiej gdzie poznań fajnych ludzi:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości