Literatura poszukiwana

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
brzydkibazyl3
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014, o 18:03

Literatura poszukiwana

Post autor: brzydkibazyl3 »

Witam.
Szukam bibliografi, badań, literatury (itd) na inżynierke - Anonimowość (w sieci)". Dzięki uprzejmości promotora mam magiczny temat rzekę, ale cóż. To co na czym chciałbym się skupić to niebezpośrednia identyfikacja użytkownika, tj. biometria, behawioryzm, zbieranie danych etc. Po lekkim kopaniu udało się trochę odfiltrować niepotrzebne zagadnienia (lista poniżej). Jeżeli ktoś mógłby coś polecić albo zasugerować co wywalić, to byłbym wdzięczny.
Biometria (odciski palców, geometria dłoni, głos, tęczówka oka, żyły, zęby, uszy, DNA, naczynia krwionośne inne pominięte)
behawioryzm (charker pisma, mapowanie/śledzenie zachowań(CourseSmart Analytics), targetowanie (kontekstowe), statystyki, profiling, web tracking)
cookies (flashowe, stanrdowe, super/evercookies itd)
przeglądarki (maile, wtyczki, proxy (JAP itd), szyfrowanie (PGP itd), odcisk palca przegladarki (ogólnie), metadane (zdjęć), cloud computing)
urządzenia mobilne (telefony (triangulacja) klonowanie (w ramach podwójnego uwierzytelniania), kamery mikrofony (dostęp za pomocą przegladarki))
Socjotechnika (w ramach działu IT (co jest trochę trudne), kradzież tożsamości)
programy (Blarney, Fairview, Oakstar, Echelon, Indect, Prism, Clean IT, Stormbrew, Riot itd)
alternatywy (Fidonet, GNUnet, I2P, ToR, MUTE others P2P, VPNs, Ghostery)
inne* (wifi, voip, mail, google, sniffing (itd), DNS**, komunikacja)

Chciałbym uniknąć tematyki systemów operacyjnych (whonix itd), people search engine", informatyki śledczej (odzyskiwanie danych itd) i prawdopodbnie programy też. Jeżeli powyższe zagadnienia to rzeki, to wg. mnie pozostałe można przyrównać do rowu mariańskiego.

* Przez inne miałem na myśli te, które cięzko jakkolwiek skatalogować.
** Ze względu na dość popularne ostatnimi czasy luki* może też dorzucić pochodne tej tematyki.
roosttylor
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 07:36

Re: Literatura poszukiwana

Post autor: roosttylor »

Załączam kwestionariusz w wersji elektronicznej. Po wypełnieniu można go odesłać na mojego maila lub - dla zachowania pełnej anonimowości - wrzucić na chomika, logując się za pomocą następujących danych:
roosttylor
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 07:36

Re: Literatura poszukiwana

Post autor: roosttylor »

odesłać na mojego maila lub - dla zachowania pełnej anonimowości -
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość