Gdzie na weterynarię? :)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
andziapee1996
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2015, o 16:21

Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: andziapee1996 »

Którą z uczelni polecacie najbardziej? Zależy mi głownie na specjalności z koni
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: angepisst »

Anatomia na koniach jest tylko w Lublinie, w innych miastach są psy. Ale specjalizacje i tak po studiach się robi, więc nie wiem czy to jakaś większa różnica, którą uczelnie się wybierze
andziapee1996
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2015, o 16:21

Re: Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: andziapee1996 »

ok o to mi chodziło bo myślałam właśnie o Lublinie
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: Ines1993 »

W Warszawie mieliśmy nie tylko psy na anatomii. Ale także kończyny i głowę z szyja na koniu, było tych preparatów mniej niż psów, ale nie tak, że.jeden na całe prosektorium. Jak preparowalismy to też były kończyny i głowy do preparacji nowe (chyba ze coś się w ciągu półtora roku zmieniło). I topograficzna jest na żywych zwierzętach, w tym na koniach. Jak jest dalej to do końca nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Diagnostyka jest po równo rozłożona ilość ćwiczeń na wszystkie zwierzęta.

andziapee1996
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2015, o 16:21

Re: Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: andziapee1996 »

Dzięki będę się rejestrowala na różne uczelnie ale w Warszawie chyba życie jest drogie niestety

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: micra »

Dodam swoje 3 grosze jeśli chodzi o UWM:
anatomia na psach, ale głowa z szyją konia i źrebak parę razy się pojawił, i na rozrodczym z tego co pamiętam źrebak jeszcze w łonie matki
na chowie i hodowli parę zajęć było w stadninie
no i na anatomii topograficznej również mamy mieć konie
(plus jazda konna jako wf jest darmowa taki mały gratis)
O tyle jest dobrze że od wydziału jest rzut beretem do stadniny.
O dalszych latach nie wiem nic.
smerffetka
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2014, o 19:48

Re: Gdzie na weterynarię? :)

Post autor: smerffetka »

W Warszawie jest naprawdę dużo preparatów z koni,a poza tym masz tu pod nosem klinikę. Na wydział można psioczyć z różnych powodów, ale nie można jej zarzucić wyposażenia i możliwości (hajs robi swoje włącznie z tym, że katedrze nie powiem gdzie się poprzewracało.). Na czwartym roku już powoli wybierasz sobie fakultety odpowiadające małym albo dużym zwierzętom, w zależności od specjalizacji jaką będziesz chciała robić. A życie w stolycy nie takie drogie, oczywiście nie obejmuje to pokojów na wynajem, gdzie ceny wołają o pomstę do nieba
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości