Czy komórka myśli?

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Czy komórka myśli?

Post autor: Iszara ja fikra »

Jak myśli komórka ? Chodzi mi o proste zobrazowanie tego kilkoma zdaniami Dzięki
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Epsilon »

Komorka nie mysli, bo nie ma ukladu nerwowego. Komorka zre, syntetyzuje, odpowiada na bodzce z zewnatrz i sie rozmnaza. Ale nie mysli. Takie rzeczyto tylko w bylo sobie zycie

Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Iszara ja fikra »

Epsilon pisze: zre, syntetyzuje, odpowiada na bodzce z zewnatrz i sie rozmnaza.

Dzięki

A jak jest z tymi odpowiedziami na bodźce ? Chodzi mi o proste zobrazowanie funkcjonowania komórki.
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Epsilon »

Na blonie komorkowej znajduja sie receptory i inne bialka i glikoproteiny, ktore przekazuja sygnaly z zewnatrz. Rowniez wewnatrz komorki wystepuja receptory zwiazkow przechodzacych przez blone.

Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Iszara ja fikra »

Nie chodzi mi o budowe a o funkcjonowanie, forme myślenia komórki, np. w sprzyjających lub niesprzyjających warunkach, jak jest stara a jak młoda, itd.
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Robanan »

Myślenie komórki zależy od receptorów na błonie komórkowej. W przypadku komórki bakteryjnej bardziej od regulacji ekspresji genów.
Jak myśli człowiek też jest zagadką.

tulipaneczek
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, o 14:31

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: tulipaneczek »

Komórka nie myśli jak napisał przedmówca. I nie wszystko odnośnie funkcjonowania jest wyjaśnione ponieważ w DNA komórki niektóre sekwencje są wyłączone a niektóre włączone (można pisać i pisać) od tego zależy jaki rodzaj komórek się wykształca i jak ta komórka działa. Dodatkowo w komórkach występują sekwencje ruchome transpozony - tak naprawdę ich rola nie jest do końca poznana. Wszystko jest na razie wielką niewiadomą jeżeli chodzi o funkcjonowanie ale każdy rok dostarcza wielu nowych informacji (trzeba czytać dużo aktualnych artykułów). Ogólnie jest to wszystko fascynujące
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Iszara ja fikra »

hehe, to może link do jakiegoś filmu na temat funkcjonowania komórek dacie ?
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Zaleszczotek »

To skąd komórka wie co ma robić wynika z różnych sygnałów molekularnych i biochemicznych, jest tego całe mnóstwo.
Iszara ja fikra
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 21:47

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Iszara ja fikra »

Jest to pewien sposób myślenia i miło było by to zaobserwować na filmie. Zna ktoś taki filmik, może nagrał ? Ja jakoś nie wierze w artykuły i spostrzegawczość naukowców, wole sam, zaobserwować co polecam i innym. Więcej wiary w siebie Pozdro
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Robanan »

Jak myśli elektron, że wie dokładnie jaki związek chemiczny ma stworzyć?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: AnnaWP »

To nie elektron tworzy związek, a całe atomy. I nie wiedzą, przyjmują najkorzystniejszy w danym momencie stan, a przynajmniej dążą do takiego stanu.
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Jak myśli komórka ?

Post autor: Robanan »

To samo próbuje zrobić człowiek myśląc, rozszerzając zakres możliwych czynności które może wykonać w porównaniu do atomu czy bakterii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości