Za młoda na myślenie o medycynie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
KlaudiaKoz
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 15:13

Za młoda na myślenie o medycynie?

Post autor: KlaudiaKoz »

Nie jestem pewna, czy powinnam to pisać. Jestem jeszcze młoda. Mam 16 lat. W tym roku kończę gimnazjum. Jestem osobą, która dość dużo myśli o przyszłość, lubi planować itd. Kocham uczyć się biologii oraz chemii. Ogólnie lubię się uczyć i kiedyś chciałabym zostać lekarzem. Mam świadomość, że przede mną jeszcze długa droga i wszystko się może zmienić, ale czuję, że medycyna to coś dla mnie. Wszyscy uważają, że to tylko marzenia, która się nigdy nie spełnią, ale ja myślę inaczej. Gdy oglądam jakiś program w telewizji to mam taką wielką ochotę być już lekarzem i pomagać ludziom. Nie wiem, czy to normalne i czy warto brnąc w to. Nie wiem, czy to jest powołanie. Mieliście tak kiedyś? Gdy byliście w moim wieku?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Za młoda na myślenie o medycynie?

Post autor: Seeba »

Twój wiek to już wiek na podejmowanie pierwszych poważnych decyzji. A osoby kończące gimnazjum już teraz muszą precyzować co chcą w życiu robić. Jeżeli lubisz biologię, chemię i chcesz mieć wykształcenie wyższe to idź w tym kierunku. Nie musisz jeszcze określać konkretnego zawodu/kierunku studiów bo jest ich dość sporo i zawsze możesz ostatecznie wybrać coś innego. Jednak w życiu różnie bywa i sam polecam Ci kształcenie się w szkole średniej w trzecim przedmiocie jak fizyka jako zabezpieczenie. Dobrze łączy się z dwoma poprzednimi.
Aprikos
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2016, o 10:54

Re: Za młoda na myślenie o medycynie?

Post autor: Aprikos »

Chciałam być doktolem od piątego-szóstego roku życia. Bardziej poważnie - od jedenastego. Pod koniec podstawówki, przez całe gimnazjum i liceum nic innego bie wchodziło w grę. Zdecydowanie nie uważam, że jesteś za młoda, to w Twoim wieku podejmuje się decyzje o przyszłości, chociażby poprzez wybór profilu w liceum.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości