Dokładne mapy - gdzie można dostać?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Dokładne mapy - gdzie można dostać?

Post autor: Tomecek »

Witam.
Potrzebuję bardzo dokładnych map (najlepiej topograficznych) do pracy na olimpiadę - praca obserwacyjna, potrzebuje zaznaczać konkretne punkty na mapie.
Są one na geoportalu, ale jest tam napisane w regulaminie, że można je wykorzystywać tylko jako na własny użytek. W dodatku są tylko online.
Teoretycznie na wykorzystanie map z google też potrzebna jest zgoda, ale często pojawiają się one w pracach, najprawdopodobniej bez zgody Google.
Wie ktoś gdzie można dostać takie mapy, najlepiej jak najtaniej?
Przeszukałem internet, pozostają może jakieś urzędy gmin/powiatu. Orientuje się ktoś ile może to kosztować?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Dokładne mapy - gdzie można dostać?

Post autor: Smile_Forever »

Tomecek, znam wiele prac w których zamieszczono mapy z google i nie było z tego powodu żadnych konsekwencji, nawet nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy można je zamieszczać Zresztą kiedy pisałam swoją pierwszą pracę sama nauczycielka mi kazała umieścić mapkę z google, więc możesz być o to spokojny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość