Zadanie z inżynierii genetycznej

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
eterowa
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:47

Zadanie z inżynierii genetycznej

Post autor: eterowa »

Mam na jutro bardzo dużo nauki i pisania sprawozdań, ćwiczeń itp. Chciałam Was prosić o pomoc choć z jednym prostym zadaniem. Muszę odpowiedzieć na 4 pytania. Jeśli ktos ma ochotę to bardzo być prosiła
Załączniki
inżynieria.jpg
1słoneczko1
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2015, o 21:16

Re: Proste zadanie z inżynierii genetycznej

Post autor: 1słoneczko1 »

W zadaniu 1 student nie ma racji. Jego gapiostwo wypłynie, bo przeżyją wszystkie bakterie (zarówno te, które nie przyjęły transgenu, jak i te które przyjęły). Stanie się tak, gdyż w transformowanym fragmencie DNA znajdował się gen oporności na antybiotyk, dzięki któremu sprawdza się czy dana bakteria przyjęła transgen. Bakterie, które przyjęły ten gen, będą wzrastały na pożywce z antybiotykiem, natomiast te które go nie przyjęły zginął. Reasumując to, że nie dał do pożywki antybiotyku wpłynie na badania, bo badania będą prowadzone też na bakteriach bez transgenu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post