Studia związane z ekologią.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
spice23
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:22

Studia związane z ekologią.

Post autor: spice23 »

Witam.
Mam problem z wyborem odpowiednich dla mnie studiów. Najbardziej pociąga mnie zoologia, ale tutaj pojawia się pytanie. Jaki kierunek powinienem wybrać? Jestem wielkim pasjonatem życia i funkcjonowania środowiska, szczególnie Ameryki Płd czy Afryki i właśnie tam chciałbym pracować. Jednak czy w Polsce jest dostępny jakiś kierunek, który by to umożliwiał? Długo przeglądałem różne fora i portale, ale nie znalazłem nic konkretnego. Poza nauką intryguje mnie kolejna kwestia: czy po studiach związanych z ekologią jest szansa na znalezienie pracy lepszej niż kasjer w Biedronce lub pracy przy maszynie, gdzie stałby nade mną ktoś z zawodówki? Jakie są szanse na to, że uda mi się wyjechać i mieć zapewnioną pracę przy jakimś projekcie? Czy może lepiej znaleźć sobie bardziej praktyczny kierunek studiów bio-chemicznych? Myślę tu na przykład o medycynie. Na koniec dodam, że nie mam żadnych problemów z nauką szczególnie w zakresie przedmiotów takich jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Studia związane z ekologią.

Post autor: mizu »

Zawsze możesz zostać pilotem wycieczek zagranicznych i oprowadzać po krajach, które Ciebie interesują. Skoro ciekawią Ciebie zwierzęta mógłbyś wybierać kierunki na których jest safari albo jakieś parki narodowe. Żeby zostać pilotem wcale nie trzeba iść na turystykę, to jedynie błędne przekonanie. Wystarczą jakiekolwiek studia + kurs po nich - możesz iść na zoologię albo inny kierunek na którym zdobędziesz wiedzę o zwierzętach, o których mógłbyś później opowiadać turystom P Wiem, że to dziwna koncepcja, ale taki przyszedł mi do głowy pomysł, ponieważ sama dużo podróżuję i obserwuję pracę pilotów. Uważam, że dla młodych osób to bardzo ciekawa i dobrze płatna praca.
spice23
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:22

Re: Studia związane z ekologią.

Post autor: spice23 »

Hmm. Dziękuję za propozycję, ale mam pewne obawy związane z tą pracą. Otóż, w rejony lasów równikowych Ameryki wycieczki mogą należeć do rzadkości ze względu na warunki tam panujące. Oprowadzanie tam wycieczki byłoby niemożliwe Z Afryką sprawa też przedstawia się nie za wesoło z przyczyny panujących tam chorób. Przez to ta praca nie jest zbyt pewna i stabilna. Szukam kierunków, które pozwoliłyby mi na bezpośrednią pracę nad badaniem zwierząt w ich naturalnym środowisku. Czy możliwe jest to, że w Polsce nie istnieją takie kierunki? x
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości