Ksiązki do matury 2016

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
wizzzy
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2015, o 17:37

Ksiązki do matury 2016

Post autor: wizzzy »

Witam, posiadam książkę do biologi roz. operonu wydaną w 2002r.
Czy można się z niej uczyć od postaw do matury 2016?
Jeśli nie podajcie mi jakieś ciekawe pozycje książek.
Pozdrawiam
Haugen
Posty: 112
Rejestracja: 28 gru 2013, o 02:28

Re: Ksiązki do matury 2016

Post autor: Haugen »

Można z niej korzystać, ale jedynie wybiórczo. Ogólnie to żeby się nauczyć do biologii na gites to nie jesteś w stanie nauczyć się sam(a), bo musiał(a)byś wiedzieć z jakich książek co jest wartościowe do nauczenia się, a tego po prostu jest za dużo. Książek na prawdę jest mnóstwo na rynku, a żadna nie jest w 100% dobrze napisana. Poza tym biologia to nie jest samo kucie. Właśnie w biologii cudowne jest to, że kucia jest niewiele. Oczywiście pewne rzeczy trzeba się nauczyć na pamięć, jak np. terminy naukowe, nazwy hormonów, ich działanie itp. itd. ale generalnie w biologii tej licealnej większość jest na myślenie. Ja ci mogę polecić książki Barbary Bukały z wydawnictwa Omega, ale one łącznie mają kilka tysięcy stron i na prawdę nie ma sensu tego wszystkiego kuć skoro można zrozumieć! Dodatkowo do zrozumienia i nauczenia się pewnych rzeczy bardzo przydane są: Fizjologia Organizmów z Elementami Anatomii Człowieka oraz Anatomia i Fizjologia Człowieka Pawła Hosera. Są to stare podręczniki z ok. 1995 roku. Z biologii na prawdę warto mieć porządnego nauczyciela, który naprowadzi cię, wytłumaczy.
Widziałem też twojego posta w innym dziale na temat książek do chemii i z tym jest ta sama sytuacja. Nie ma takich podręczników, które ci wytłumaczą wszystko, a nadomiar tego w książkach do chemii jest zawsze mało przykładów i wszystko lakonicznie objaśnione.
Jeśli myślisz nad pójściem na jakiś kierunek medyczny, to najlepiej byś zrobił(a), gdybyś poszedł(ła) na korepetycje do kogoś sprawdzonego. Nie musi być to egzaminator OKE, ale raczej nie polecałbym chodzić do studenta. Idź do kogoś kto zajmuje się udzielaniem korepetycji od lat i zna się na wymaganiach programowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości