Slimaki i coś jeszcze

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
***Gosia**
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2008, o 19:02

Slimaki i coś jeszcze

Post autor: ***Gosia** »


w akwarjum od kilku dni zauważyłam ślimaki i coś jeszcze tzn małe nitki pełzające po szkle mają one od 1mm do 0,5cm długości i zastanawiam sie co to jest. A tak sie cieszyłam bo skalary złożyły ikre ale chyba nic z niej nie bedzie bo robi sie matowa i myśle ze to przez to. Na temat ślimaków przeczytałam sporo z waszego forum ale to coś mnie niepokoi i nie wiem jak to zwalczyć dziękuje z góry za rady . pozdrawiam
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Slimaki i coś jeszcze

Post autor: skarabae »

Jak nitki to może nicienie
***Gosia**
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2008, o 19:02

Re: Slimaki i coś jeszcze

Post autor: ***Gosia** »

Moim rybkom nic nie jest mają apetyt więc myśle ze to nie są nicienie. Wydaje mi sie ze to mogą być wypławki ale nie jestem pewna ostatnio wsypaliśmy sól akwarystyczną i ilość tego robactwa pełzającego po szkle sie zmniejszyła ale teraz znowu wykluwają sie młode. zrobiłam zdjęcie temu ale nie mam na komp więc moze później wstawie na forum to sami zobaczycie ale dziękuje za rade Pozdrawiam
albert7171
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:01

Re: Slimaki i coś jeszcze

Post autor: albert7171 »

nie mam zielonego pojecia co to se te nitki:]
Ale wiem, ze trudno jest wyhodowac male skalary. Moje wiele razy zlozyly ikre, ale nigdy nawet nie mam nadziei, ze cos sie wykluje:]
A co do tych nitek, do zapytaj co to moze byc w sklepie zoologicznym.
Piotruś
Posty: 41
Rejestracja: 29 sty 2008, o 02:26

Re: Slimaki i coś jeszcze

Post autor: Piotruś »

Na pewno są to nicienie, jest wiele ich gatunków żyją w wodzie glebie w przeróżnych siedliskach i raczej nie powinny źle wpływać na rybki. Są te nicienie pasożytnicze ale te raczej nie pełzałyby po szybie akwarium. Co do ikry skalarów to przyczyn jej obumarcia może być wiele:
- złe parametry wody
- niedotlenienie, często młoda para skalarów nieumiejętnie się zajmuje ikrą
- za niska temp.
- lub po prostu ikra jest nie zapłodniona
Warto też pamiętać że czarne skalary nie nadają się do wsobnego rozrodu tzn. nie nalezy łączyć czarnego z czarnym, bo potomstwo jeśli nawet się coś wykluje to będzie słabe i nie najlepszej jakości
- może się też zdarzyć że masz po prostu same samiczki, czasem składają ikrę bez obecności samczyka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości