z leku na wete

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
koskar
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2013, o 11:43

z leku na wete

Post autor: koskar »

Cześć!
Znacie może kogoś kto przeniósł się z lekarskiego na weterynarię? Zdaję sobie sprawę, że będę zaczynać praktycznie od zera, ale chciałabym się dowiedzieć czy jest chociaż cień szansy na przepisanie np. histologii, biochemii, fizjologii czy mikrobiologii?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: z leku na wete

Post autor: Ines1993 »

Jestem na wecie na SGGW. Szanse są jedynie na przepisanie chemii, biofizyki (a i na Sggw nikłe ze względu na panią profesor.). Może biostatystyki, jak się już jakąś statystykę miało, TI, w-fu. Mikroby, fizjo, czy też histologia - za dużo jest różnic, gdzie uczą nas o różnych gatunkach - np. na fizjo 1 semestr myślę że się pokrywa z lekarskim nawet - nerwowy i krążenia, to takie ogólne założenia są, bez jakiś roznic, ale już pokarmowy czy rozrodczy znacznie się różnią u różnych gatunków. Na biochemii raczej też.
Mikroby - tez mnóstwo bakterii specyficznych dla zwierząt, objawy u zwierząt itp.

koskar
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2013, o 11:43

Re: z leku na wete

Post autor: koskar »

Myślisz, że na przepisanie biochemii też nie ma szans? .trochę się załamałam.
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: z leku na wete

Post autor: Ines1993 »

Ciężko mi stwierdzić, ale na biochemii tez są zagadnienia typowo pod zwierzęta - np. analiza moczu i jego skład, makro i mikroelementy i witaminy - ich niedobory zarówno ogólnie, a niektóre były na przykładach konkretnych gatunków zwierząt.

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: z leku na wete

Post autor: Kas_ia »

U nas we Wrocławiu na I roku była dziewczyna, ktora się przeniosła z leku ( chyba po 2 roku). Chyba miała tylko anatomię i biochemię z I roku ( i jakieś pierdoły typu filozofia). Histologię podobno właśnie jej przepisali, ale jak dalej z przedmiotami to nie wiem, bo chyba tego I roku nie skończyła U nas z biochemią jest bardzo ciężko na przepisanie, nawet ludzie po biotechnologii, gdzie jest więcej godzin mieli z tym problem. Trzeba przynosić sylabusy i w ogóle, jak masz mniej godzin zrobionych to nie ma szans. Niektórym przepisali same ćwiczenia, ale musieli iść na egzamin. Chociaż koleżanka miała też mieć przepisane ćwiczenia, a jak poszła do Dziekana to chyba był w jakimś mega dobrym humorze, bo jej przepisał ćwiczenia i egzamin Takie rzeczy jak chemia, biofizyka, biologia komórki to na lajcie przepisują, jeśli liczba godzin się zgadza.
koskar
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2013, o 11:43

Re: z leku na wete

Post autor: koskar »

A nie wiesz z jakiej uczelni się przeniosła?
Jeśli jest szansa na przepisanie choć części przedmiotów, to już nawet ta biochemia nie byłaby taka straszna
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: z leku na wete

Post autor: Kas_ia »

Nie wiem niestety. No u nas na biochemii dość dużo osób uwala I semestr ćwiczeń ( chyba nawet więcej niz egzamin z anatomii ). Ale jak się postarać to się zda Anatomia to na 100% zostaje do zrobienia, no ale z histo możesz próbować zagadać. Podobno z wety na lek też histo przepisują na niektorych uczelniach.
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: z leku na wete

Post autor: Kolave »

z Wrocławskiej medycznej się przenosiła
Awatar użytkownika
ellawilcox
Posty: 26
Rejestracja: 19 maja 2015, o 13:54

Re: z leku na wete

Post autor: ellawilcox »

Z tego co się orientuję to np. na UP Lublin nic nie przepiszą z tych większych przedmiotów. Po 2 roku farmacji chemii nie przepisali np.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości