Lipa a zanieczyszczenia powietrza

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Kamila00000
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:59

Lipa a zanieczyszczenia powietrza

Post autor: Kamila00000 »

Cześć w tym roku zgłosiłam się do Olimpiady Biologicznej i bardzo mi na niej zależy, jednak największą trudnością jest wybór tematu pracy badawczej. Mam kilka pomysłów, ale najbardziej myślę o badaniu zanieczyszczeń pyłowych na poszczególnych gatunkach lipy. Znalazłam związaną z tym pracę uniwersytecką, ale nie wiem jak wykonać coś, za pomocą takich sprzętów jak różnego rodzaje filtratory nie posiadam takich niestety i nie wydaje mi się, żebym była w stanie je kupić jak myślicie w jaki sposób mogę to zbadać?

Dziękuję bardzo za każdą odpowiedź
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Lipa a zanieczyszczenia powietrza

Post autor: AnnaWP »

Myślę, że przekombinowujesz. Im bardziej skomplikujesz sobie metodę badawczą, tym gorszy może być efekt, bo coś zawalisz.
Temat nie ma być noblowski, a prosty, za to porządnie wykonany i dobrze zinterpretowany.
Może zrób po prostu analizę stanu drzew w miejscu zanieczyszczonym (przy np. ulicy) i w miejscu czystym (w parku, lesie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości