Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xox
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2012, o 13:01

Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: xox »

z tego powodu że ludzie powoli sprzedają swoje rzeczy pytam w co warto się zaopatrzyć na poszczególne przedmioty na 2 rok? ogólnie z czego korzystaliście?
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: turbodynoman »

z tego co się dowiedziałem to na pewno możemy już polować na
Gołębia (immunologia) i Bańkowski z biochemii
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: Collo »

Gołąba
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: turbodynoman »

oczywiście, Gołąba

ma ktoś jakieś informacje odnośnie fizjologii?
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: szizii »

Podstawą biochemii i fizjologii są przede wszystkim wykłady, szczególnie jeśli chodzi o ten drugi przedmiot. Na kolokwia z biochemii uczyłam się przede wszystkim z Harpera, bo zdarzało się że na testach dosłownie cytowali jakiś jego fragment, przerabiałam dokładnie wykłady (transkrypty! nasz rok nagrywał każdy wykład, wszystko było spisywane), czasem doczytywałam coś w materiałach od wyższych roczników i to generalnie na spokojnie wystarczało. Dodatkowo jeszcze potrzebny jest skrypt do ćwiczeń i każdy temat na wejściówkę trzeba mieć w jednym małym palcu - ale polecam poświęcić trochę czasu na naukę na ćwiczenia, szczególnie w pierwszym semestrze żeby uzbierać jak najwięcej punktów, bo wejściówki naprawdę nie są złe a można zyskać zwolnienie z praktyczno - teoretycznego - fajna sprawa, bo on jest opisowy i nigdy nie wiadomo na kogo się trafi przy sprawdzaniu pracy
Z fizjologii tak jak napisałam przede wszystkim wykłady, nie tylko spisane transkrypty ale też slajdy - to wszystko można dostać od wyższych roczników Dodatkowo jeszcze skrypt na ćwiczenia. Z książek Traczyk albo Konturek i tutaj musicie sami zobaczyć z której lepiej będzie Wam się uczyć, ja osobiście wolałam Traczyka. I polecam przyłożyć się do tego przedmiotu, bo na seminariach większość asystentów nie robi problemów a tegoroczny egzamin oblało pół roku, bo wyjątkowo nie powtórzyły się pytania z poprzednich lat, test był trudny i myślę że ta tendencja będzie się już utrzymywać.
Z immunologii na chomiku dostępne są prelekcje, słowo w słowo spisane z prezentacji asystentów. One są podstawą, dodatkowo można zaopatrzyć się w Gołębia bo czasami te prelekcje mogą być niezłą abstrakcją Polecam też notować to co asystenci mówią Wam w trakcie ćwiczeń i uczyć się do zaliczenia też na podstawie pytań z poprzednich lat - ja na przykład dwa tygodnie przed zaliczeniem załamałam się, że nie wiem nic, bo trochę odbiegało to od tego, co mieliśmy na zajęciach.
Patomorfologią, higieną na razie się nie przejmujcie
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: merciness »

Jak na 2 roku wygląda sprawa ewentualnych zwolnień z egzaminów? Z czego można i jakie są wymagania?
Wiem że ambitnie to brzmi, ale słyszałam już ilu ludzi odsiało PT z biochemii.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: szizii »

Tak jak ju z pisałam, na prawie każdych ćwiczeniach z biochemii są wejściówki - uzbieranie 90% z całego rokuzwolnienie z egzaminu praktycznego i praktyczno - teoretycznego.
Dodatkowo wysoka średnia z kolokwiówprzedtermin, który jest jednocześnie eliminacjami do Superhelisy.
Z fizjologii z seminariów trzeba mieć średnią co najmniej 4,5, wtedy też ma się szanse na przedtermin u pani profesor, dopiero on decyduje o ewentualnym zwolnieniu.

A PT się tak nie martwcie, wydaje mi się że wcale nie było aż tak źle, o wiele większy przesiew był na egzaminie z fizjologii
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: merciness »

Dzięki bardzo a ganong 2007 jest ok? Czy musi być koniecznie ten 2009 ? Bardzo się różnią? Bo tylko taki jest w bibliotece żeby wypożyczyć na caly rok

szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: szizii »

Myślę że nie powinno być różnicy
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: merciness »

To super a jak właściwie wyglądają zajęcia na 2roku? Szczególnie seminaria, ćwiczenia z biochemii i fizjo? i czy 2 rok jest cięższy niż 1?

Awatar użytkownika
teardrop0896
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2013, o 18:30

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: teardrop0896 »

Czy moze byc Harper z 2008 roku?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: MrBrightside »

Stary Harper ma coś koło 1200 stron, a nowy tylko 800, tak że odpowiedz sobie sam(a).

Katedra korzysta z odchudzonej wersji i chyba lepiej w nią się zaopatrzeć, ale na starej pewnie też można jechać i korygować rozbieżności.
Awatar użytkownika
teardrop0896
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2013, o 18:30

Re: Katowice 2 rok - jakie ksiazki polecacie?

Post autor: teardrop0896 »

Ale ten stary to jest z 2008 roku? Bo gościu, który chce mi go sprzedać mowi ze nie ma roznicy miedzy tym z 2008 roku a tym najnowszym (nie wiem, 2014 chyba). Prawda to?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości