Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: mis koala »

Janek pisze:Zależy gdzie, do Kato myślę, że spoko
Po nerwach w nocy w końcu mam wynik.
154 pkt, farmacja Kraków, co myślicie? ostateczne progi skoczą do góry czy utrzymają się na niższym poziomie?
Nie idź ! :d nie a tak serio to idź na farmację, ale nie do Krakowa ! chociaż co kto lubi może lubisz duże ciśnienie
rajsik
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: rajsik »

mis koala, Kraków aż tak straszny?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: mis koala »

rajsik pisze:mis koala, Kraków aż tak straszny?
Zależy jak się trafi ale generalnie ludzie mają spinę, żeby zdawać wszystko w pierwszych terminach, działać coś na uczelni no i jak dla mnie daje się to we znaki bardzo w takiej codziennej atmosferze. Ja np. ze swoją grupą w tym roku nigdzie nie byłam Bo zawsze przecież był kolos, coś do nauczenia coś do zrobienia. No i kwestia tego ze chyba jednak ludzie na takie dobre kumplownaie się w obrębie grupy mają troche wywalone. Plus nawet tak po zakończeniu już tej sesji rozmawiając ze znajomymi którzy naprawdę super sobie poradzili to też stwierdzają, że mega ich to psychicznie wykończyło, a sesja to juz było apogeum.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, o 18:07 przez mis koala, łącznie zmieniany 1 raz.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: mis koala »

Plus no nauki jest dżo I rzeczywiście trzeba siedzieć sporo żeby zaliczać wszystko jak to sie mówi w pierwszym sorcie I zwykle jest tak że jak jedno zawalisz już potem marne szanse żeby się wytaraskać od razu tylko na kolejnych zajeciach poprawiasz to co zwaliłeś uprzednio plus uwalasz to bieżaco aż do ostatnich zajęć. No chyba że ktos potrafi tak tyle na raz to może i odrobić straty
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: mis koala »

Ja ogólnie nie jestem zadowolona, bo inaczej to sobie wyobrażałam. Narzekać nie powinnam bo radzę sobie wydaje mi się naprawdę dobrze no i mam jednak tych fajnych znajomych stąd. Ale na przykład dla mnie te studia są strasznie męczące. jak na 1 i 2 roku jakoś zlatywało c było do zrobienia to się zrobiło, tak na 3 dla mnie nie wiem była wielka meczarnia psychiczna. Uczyłam sie tyle samo chyab co na drugim choć większośc chyba dwa razy tyle (przynajmniej takie odniosłam wrażenie) ale sam fakt że zawsze coś było do zrobienia, zawsze coś wisiało, że za chwilę kolos z tego z tamtego, że ciężko było to tak z luzem przyjąć tylko człowiek nawet jak sie nie uczył to nie potrafił odpocząć bo taka presja. No i naprawdę momentami było ciężko jak np. nie chodziło sie tydzien na uczelnię i potem od razu z grubej rury wszystko podwójnie. I własnie wydaje mi się jednak ze to w dużej mierze kwestia samej uczelni i ludzi. To, ze nie wiem góra 2-3 osoby w grupie coś tam mają tyły a reszta woli zarwac nockę, nie wyjść się spotkac i pogadać byleby zaliczyć w 1 terminie. To jest komfortowe na pewno, ale na dłuższą metę tez trochę wykańcza, bo Tobie też by wypadało skoro inni potrafia sie zmotywować.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: mis koala »

Ale żeby nie było że jestem taką zmeczona zyciem studentką mam nadzieję wkrótce już 4 roku to duzym plusem dla studiów tutaj mysle, ze moge zaliczyć samo możliwości w mieście. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to duży bonus, jako, że staram się coś robic poza uczelnią także. Więc to jest bardzo na plus, kwestia czasu pozostaje dyskusyjna, ale ja uważam, że przy odrobinie chęci i dobrego rozplanowania czasu naprawdę można z tych wszytskich dobroci korzystać właśnie studiując. Przykladowo jakieś sporty, czy akcje w ramach działalnośći innych uczelni, których w Krk jest właśnie mnóstwo. Plus np. ze w wakację też praktycznie co roku poszukują studentów farmacji do JCT-u na praktyki, czy w Tevie więc możliwość spróbowania róznych rzeczy jest troszkę ułatwiona.
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: crist »

To wszystko bardzo zależy od indywidualnego podejścia studenta. Nie ma co ukrywać, że studia są męczące. Powiedziałabym nawet, że czasem człowiek myśli, że gorzej już być nie może. A potem się okazuje, że jednak może (dla mnie to był moment przejścia na 4 rok i zamiana nauki leków na naukę farmakologii). Ale jeśli chodzi o ten pęd do zaliczania wszystkiego to bym nie przesadzała, dużo zależy od tego na jakich ludzi się trafi. Myślę, że nie powinno się generalizować. Wiadomo, fajnie jest zdać w pierwszym terminie, ale dla większości ludzi, z którymi mam kontakt, ten drugi termin nie jest tragedią (dla niektórych tragedią nie jest też trzeci P). U mnie w grupie nie ma chyba nikogo, kto ze wszystkim by był na czysto z każdego przedmiotu. I szczerze, nie wyobrażam sobie zarywać nocy tylko po to, żeby się nauczyć. U mnie jak ktoś zarywa noc, to z reguły dlatego, że zamiast na jedną rzecz, trzeba się nauczyć na 3 zaległe
serialkiller
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2015, o 19:45

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: serialkiller »

Weso&#x142a Ameba pisze:
Magnifier pisze:Ja mam 151 i celuję w Gdańsk, ktoś jeszcze?

Ja mam 158 i również Gdańsk
i j! 161
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Stworek »

A jest ktoś tutaj, kto chce do Gdańska, ale obejmują go te limity? ja jestem taką osobą: dzisiaj obroniłam lic no i mam tym samym ukończony jakiś kierunek studiów.

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: ameba11 »

rajsik bardzo bym chciała, po roku w domu powinnam już iść na studia, farmacja jest o tyle dobra ze gdyby się nie udało za rok to na niej zostanę, jednak największe marzenie to medycyna i może kiedyś się uda, Poprawiałaś czy pisałeś pierwszy raz?
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Wesoła Ameba »

A rozważał może ktoś farmację na WUMie?
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: bubus »

Tak, ja na 90% wybiore farmacje na wumie
Awatar użytkownika
Wesoła Ameba
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 16:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Wesoła Ameba »

Jestem rozdarta pomiędzy GUMedem i WUMem i nie wiem co wybrać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość