Samodzielne przygotowanie do matury2016.Jakie repetytoria?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Kaczzucha
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2015, o 10:48

Samodzielne przygotowanie do matury2016.Jakie repetytoria?

Post autor: Kaczzucha »

Hej, postanowiłam zdawać na maturze 2016 rozszerzenie z biologii. Niestety nie mam jej rozszerzonej w szkole więc muszę przygotować się sama. Kupiłam Biologię na czasie1 zaraz zakupię resztę części. Planuje także kupić medyka (taki zielony z psem na okładce) u mnie w szkole go nauczycielka chwali.
Pytanie brzmi, co byście jeszcze mi polecili na wakacje abym mogła się przygotować od podstaw? Jakie repetytorium maturalne, może inny podręcznik?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Samodzielne przygotowanie do matury2016.Jakie repetytori

Post autor: szymek48 »

Serię Nowej Ery bardzo sobie chwalę ze względu na przyjemny dla mnie układ treści, nieliczne błędy się zdarzają dlatego polecam kupić kolejne części bezpośrednio ze strony NE gdzie są już nowe wydania. Karty pracy nie są konieczne ale przydatne.
Jeśli chodzi o repetytoria w tej kwestii nie mam rozeznania. Jeśli uczysz się wszystkiego od podstaw to materiał z podręcznika dopełniaj Vademecum. Najlepiej Pyłki-Gutowskiej - raczej polecane na tym forum.
Rób dużo arkuszy, zadań: polecam zadania Barbary Bukały, Witowski jest zbyt przereklamowany i z jakością dużo gorzej.
Fajną i sprawdzoną metodą na przyswajanie wiedzy są fiszki - używam i polecam
Awatar użytkownika
unkindangel
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2015, o 18:41

Re: Samodzielne przygotowanie do matury2016.Jakie repetytori

Post autor: unkindangel »

Jeśli chodzi o zbiory, polecam Zadania i arkusze maturalne z serii Teraz Matura 2015 Nowej Ery. Jedyna książka, która chociaż trochę przypominała to, co w maju zaserwowała CKE.
Spora część mojej klasy korzystała też z Tuż przed egzaminem z tej samej serii - to taka mała książeczka, wersja kieszonkowa, w której zbite są najważniejsze informacje (pokrywają się w większości z podsumowaniami działów w Biologii na czasie"). Przydawała się im właśnie w ostatnich miesiącach przed maturą, bo mogli ją brać ze sobą gdziekolwiek szli i nie marnować czasu stojąc np. w korku albo siedząc w poczekalni u lekarza. W końcu każda minuta się liczy!
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Samodzielne przygotowanie do matury2016.Jakie repetytori

Post autor: Loa_Loa »

Jeśli chodzi o książki NE, to polecam zbiór zadań Teraz Matura, skup się na zadaniach, gdzie jest dużo czytania, bo to było na maturze. A PODRĘCZNIKÓW nie polecam, ponieważ mimo wyraźnych schematów niektóre rzeczy zostały opisane pobieżnie i są błędy merytoryczne .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości