Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
AlyTheBunny
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:24

Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: AlyTheBunny »

Cześć.
Czy jest tu ktokolwiek kto złożył już papiery na Uniwersytet Jagielloński na biologię?
Pokażcie się!
Awatar użytkownika
Morrrigan
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2014, o 11:31

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: Morrrigan »

No papierów to jeszcze nie złożyłam, bo jeszcze nie było rekrutacji ale tak, zarejestrowałam się
idealist
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2015, o 09:14

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: idealist »

Hej! Ja również się zarejestrowałam. Zobaczymy co z tego będzie
Awatar użytkownika
Morrrigan
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2014, o 11:31

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: Morrrigan »

Będzie dobrze ja rezygnuję i przenoszę się z innego kierunku, mam nadzieję, że dopełniłam wszystkich formalności, jedynie to mi może stanąć na drodze
idealist
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2015, o 09:14

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: idealist »

Jeśli chodzi o mnie to chyba bardziej podobałaby mi się biochemia. No ale matura jakoś superowo mi nie poszła
AlyTheBunny
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:24

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: AlyTheBunny »

Jakie progi były w zeszłym, nie mogę znaleźć takich info?
Awatar użytkownika
Morrrigan
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2014, o 11:31

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: Morrrigan »

Jakie progi były w zeszłym, nie mogę znaleźć takich info
Nie wiem, jednak były z pewnością dosyć niskie, jest to w większości kierunek awaryjny, a i miejsc bardzo dużo. Składasz z przekonania, czy coś innego nie wypaliło?
Jeśli chodzi o mnie to chyba bardziej podobałaby mi się biochemia. No ale matura jakoś superowo mi nie poszła
Ile %? Progi były chyba rzędu 60-70 ale głowy sobie uciąć nie dam, byłam na biotechu gdzie próg był właśnie coś koło 65. Mówię tu o ostatniej turze
idealist
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2015, o 09:14

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: idealist »

No właśnie mam te 60-70% więc na biologię powinno wystarczyć.
Jak oceniasz wydział WBBiB ?
AlyTheBunny
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:24

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: AlyTheBunny »

Biologia to to co chcę robić. Później chciałabym wybrać jako studia II st genetykę.
Ja z biologii mam 70%, ale rozszerzony angielski położyłam i teraz trochę panikuję.
Awatar użytkownika
Morrrigan
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2014, o 11:31

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: Morrrigan »

Ja się przenoszę, bo hmm. trochę zmieniły mi się priorytety, zastanowiłam się trochę nad sobą i stwierdziłam, że biotechnologia i późniejszy zawód to nie jest do końca to, co chcę robić, trochę inaczej wyobrażałam sobie te studia. Nie chodzi mi o to, że pierwszy rok był do kitu, tak jest często po prostu pogadałam ze starszymi, czytałam i z dnia na dzień coraz mniejszym optymizmem mnie to napawało w porównaniu do niektórych głęboko zafascynowanych i pewnych swej decyzji osób na roku, dało mi to do myślenia. Wcześniej nie myślałam zbytnio co dalej.
Teraz mam jasno określone plany poza tym myślę, że biologia to na tyle ogólny kierunek, że każdy miłośnik nauk przyrodniczych znajdzie coś dla siebie . Dlatego nie mam poczucia ryzyka. Chciałabym się zaangażować w koło przyrodników, przy tym jakaś działalność edukacyjna, interesuje mnie głównie genetyka populacyjna, faunistyka, ewolucja i paleozoologia, na biologii podoba mi się dosyć spory wybór specjalizacji no i możliwość wyboru przedmiotów fakultatywnych, które też są bardzo fajne. Nie jest trudno się utrzymać, więc można się zajmować kołem

Na biologię na pewno się dostaniecie. Nie jestem pewna, ale całkiem możliwe, że przyjęli wszystkich albo prawie wszystkich w tamtym roku. Dostać się tam to naprawdę pestka. Luzik

idealist, coś dla Ciebie: jeśli chodzi o biochemię to też masz bardzo duże szanse. Nie jest to popularny kierunek. Próbuj! A WBBiB. Cóż, opuszczam ten wydział nie bez żalu, dziekanat do rany przyłóż, wszystko się tam załatwi. Byłam tam tylko rok, nie wiem jak to jest na następnych latach, to oczywiste że są wykładowcy lepsi i gorsi, ale studia ogólnie nie są dla leni - trzeba się przykładać, bo np. na biotechu jedna zawalona biochemia i potem całe studia przerąbane, bo nie dopuszczają do następnych zajęć, poza tym jest jednak trochę wyścig szczurów. Rankingi mówią same za siebie - jeśli chodzi o tę dziedzinę to jest to jeden z najlepszych wydziałów, dużo kontaktów międzynarodowych, możliwości rozwoju naukowego w różnych placówkach. Byłam w kole przez jeden semestr (koło biotechnologów, ale 3/4 zarządu to biochemicy ), tylko ze 3 razy poszłam na seminaria - pierwszoroczni nie mają szansy z nich nic wynieść, bo to bardzo specjalistyczna wiedza, ale można się rozeznać, co ci ludzie robią. Z tego co zdążyłam się dowiedzieć/pogadać z nimi, to naprawdę jeśli interesuje Cię to (choć mnie nie zainteresowało, to niektórzy ludzie serio tym żyją) i przykładasz się do tego, masz szansę na naprawdę ciekawe eventy, konferencje, na angaż do projektów badawczych, praktyki. Nie byłam w labach, ale podobno są świetne, można się załapać do pracy wakacyjnej. 2 albo 3 osoby od nas z roku na spontanie zapytały profesorkę i ku zdziwieniu wszystkich dostały szansę pracy w Małopolskim Centrum Biotechnologii w jakimś labie, pewnie nieodpłatnie i nic specjalnego nie będą robić, ale zawsze to doświadczenie, znajomości, zapoznanie się z realiami, zasadami pracy itd.

Pamiętajcie, że pierwszy rok to zawsze test i nie można być nigdy do końca pewnym podjętej decyzji . Czytajcie dużo na tym forum, w informatorach, pytajcie ludzi, pomyślcie kim wy chcecie tak naprawdę być i to wam pomoże podjąć dobrą decyzję. Studia to tylko środek do osiągnięcia innych celów, nie myślcie tak dużo o kasie i o pracy, jak się czemuś poświęcicie na pewno znajdziecie dla siebie miejsce Pozdrawiam i trzymam kciuki, dajcie znać jak tam u was leci.

Skąd jesteście tak w ogóle?
idealist
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2015, o 09:14

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: idealist »

Dzięki Morrrigan ! Trochę mnie podbudowałaś Stasznie zależy mi na biochemii. Interesuję się głównie immunologią. Nie ukrywam że moim największym marzeniem byłaby praca naukowa i nie wykluczam wyjazdu za granicę. Czas pokaże, życie zweryfikuje. Teraz tylko czekać.

Ja jestem ze Śląska
AlyTheBunny
Posty: 6
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:24

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: AlyTheBunny »

Powiedzcie mi jak to wygląda. Czytam różne fora i śledzę grupy na fb. I dużo osób traktuje biologię jako właśnie kierunek awaryjny, z którego i tak uciekną. Takie osoby strasznie obniżają poziom nauki? Czy ktoś bardziej z powołania niżeli przymusu straci na takich studiach na UJ lub innym uniwerku?

Ja jestem z Kielc.

Awatar użytkownika
Morrrigan
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2014, o 11:31

Re: Biologia; studia stacjonarne I st. 2015/2016

Post autor: Morrrigan »

Powiedzcie mi jak to wygląda. Czytam różne fora i śledzę grupy na fb. I dużo osób traktuje biologię jako właśnie kierunek awaryjny, z którego i tak uciekną. Takie osoby strasznie obniżają poziom nauki? Czy ktoś bardziej z powołania niżeli przymusu straci na takich studiach na UJ lub innym uniwerku?
Absolutnie nie. Na biotechnologii też większość osób była albo niezdecydowana (wybrali z braku innych pomysłów), albo na przezimowanie". Osoby, dla których to był kierunek pierwszego wyboru, były w sumie dość nieliczne, przynajmniej w moim otoczeniu. A wykładowcy w większości wymagający . Miałam przyjemność uczestniczyć w zajęciach razem z biologami (genetyka była w zasadzie wspólna, ten sam program). Faktycznie nie umieli za wiele, jedyne osoby, które nie zdały kolosa z ćwiczeń były z podgrupki biologów (i to z drugiego roku!). Ale oni mieli braki jeszcze z gimnazjum, problemy z krzyżówkami jednogenowymi. Okej, zatrważające, jednak. Dlaczego mamy się przejmować niewiedzą innych? Lepiej przejmować się własną!:) Co do tych konkretnych zajęć nie mam żadnych zastrzeżeń. Egzamin był trudny, wykłady intensywne, był to przedmiot do którego uczyłam się w sumie najwięcej. Nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o kompetencje prowadzących, nie mogę powiedzieć, że to była bułka z masłem zdać u nich. Ich wiedza była bardzo szeroka i potrafili ją bardzo dobrze przekazać, zajęcia były ciekawe, nie była to bynajmniej powtórka z liceum. Poziom nauczania na studiach raczej nie zależy zbytnio od inteligencji uczestników, co najwyżej ich niedomaganie może spowodować obniżenie progów na egzaminie, co jest zawsze pożądane . Nie ma co się martwić, wszystko zależy od prowadzących, pewnie zdarzą się lepsi i gorsi, a to, że większość pewnie będzie chciała prześlizgnąć się tylko przez te studia na trójkach, nie będzie miało raczej wpływu na nas . Kto chce się nauczyć, wszędzie się nauczy. A akurat nasz wydział zajął w ostatnim rankingu pierwsze miejsce w kategorii nauk biologicznych, to o czymś świadczy. I nie słyszałam od studentów biologii, żeby było jakoś wybitnie łatwo, szczególnie na botanice Zresztą studia polegają w dużej mierze na pracy samodzielnej i samodzielnej nauce, w przeciwieństwie do szkoły.

Na pewno nic nie stracisz jeśli to jest to, z czym wiążesz przyszłość . Zawsze są koła naukowe jakby Ci było mało zajęć .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości