Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
neuroplazma
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2015, o 18:59

Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: neuroplazma »

Witam. Czy jest tu ktoś komu udało się przenieść z Katowic do Krakowa po pierwszym roku lekarskiego?
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: turbodynoman »

a czy jest to w ogóle możliwe bez powtarzania I roku?
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: paaula »

nie, ponieważ w krakowie biochemia i fizjologia jest na I roku, trzeba powtarzać rok
neuroplazma
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2015, o 18:59

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: neuroplazma »

o jejku a po drugim roku? jakoś te różnice się wyrównają czy też ciężko?
i czy w takim razie z jakiejś innej uczelni da radę się przenieść? np. z Lublina czy Bydgoszczy.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: David »

Przeniesienie na CMUJ łatwe nie nie jest, bo wiele osób chciało się przenosić pomijając rekrutację, gdzie progi jednak do najniższych nie należą. Trzeba mieć tyle punktów z matury by się dostać z rekrutacji, mieć niewiele różnic programowych, a i tak wszystko zależy od Dziekana.
Ja idę starym programem, i jedna osoba z mojej grupy przeniosła się po II roku bo miała wtedy najmniej różnic.
lykorz
neuroplazma
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2015, o 18:59

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: neuroplazma »

Zasady przenoszenia się znam, porównując program widziałam różnice choć nie sądziłam, że są aż tak duże żeby to uniemożliwiło przeniesienie się po pierwszym roku. I mam dylemat. Najprawdopodobniej punktów wystarczy mi na stacjonarne w Katowicach, Białymstoku i być może w Lublinie ale bardzo zależy mi na studiowaniu w Krakowie (względy osobiste). Mogę wybrać niestacjonarne w Krakowie przy takim założeniu, że za rok podwyższę wynik z chemii i na drugi przeniosę się już na stacjonarne ale to wiąże się z wydatkiem 24 tys. co nie jest dla mnie małą kwotą lecz możliwą do zdobycia. Rozsądek mówi nie a serce, żeby zaryzykować bo przecież teraz to aż 24 tys. a za x lat nie będzie miało to znaczenia bo spełnione marzenia jest bezcenne. I co tu zrobić?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: Dellarin »

neuroplazma, ja słyszałam, że podobno w Krakowie nie chcą studentów z ŚUM, nie pytaj dlaczego. Ty musisz podjąć decyzję, bo jak nie poprawisz chemii, bo wyrąbią jakiś arkusz z kosmosu to będziesz bulić kolejne 24 tyś za nast. rok.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: york »

tak piszą Ci, którym nie udało się przenieś, jest tu trpchę osób z sum więc próbować warto
neuroplazma
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2015, o 18:59

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: neuroplazma »

A jeśli zaliczę pierwszy rok w Katowicach i przejdę pomyślnie rekrutację w Krakowie w przyszłym roku to czy mogę wtedy zacząć w Krakowie ponownie od pierwszego roku ale z zaliczonymi przedmiotami, które miałam w Katowicach?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: luk »

Właśnie ja jestem po 2 roku na śumie i stwierdziłem że poczekam z kombinowaniem z przenosinami jak skończe 3 rok, bo wydaje mi się że wtedy program nieco się wyrównuje. A ktoś w śumu z 5 letnim trybem przeniósł się do innego miasta (bez powtarzania roku)? Jest tu taki szczęśliwiec?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Przenosiny z Katowic do Krakowa.

Post autor: MrBrightside »

Trzeba porównywać plany studiów poszczególnych uczelni i wyłapać moment, gdy różnice są najmniejsze. Niestety po reformie zrobił się cyrk z przedmiotami. Niektóre uczelnie robią np. pół fizjo i biochemii na 1 roku, a pół na drugim, żeby potem ustępować miejsca przedmiotom z dawnego trzeciego roku, żeby to się wszystko poprzesuwało. ŚUM się akurat reformą nie przejął i zostawił te przedmioty na drugim roku, co dość skutecznie zatrzymuje ich studentów na Śląsku. Pan przy rekrutacji mi wprost powiedział, że teraz to im przynajmniej do Krakowa nie ucieknę :v
A ktoś w śumu z 5 letnim trybem przeniósł się do innego miasta (bez powtarzania roku)? Jest tu taki szczęśliwiec?
Znam dziewczynę, która po pierwszym roku w Kato przeniosła się do Białegostoku na 2. rok, nadrabiając różnice (biochemię bodajże)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości