Biologia, chemia - Książki do SAMODZIELNEJ nauki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Carnevale
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2015, o 19:32

Biologia, chemia - Książki do SAMODZIELNEJ nauki

Post autor: Carnevale »

Pierwszy post na forum, zatem witam wszystkich serdecznie
Jak w temacie - jestem w klasie o profilu mat-geo, po wakacjach zaczynam drugą liceum i chciałabym zdawać rozszerzoną maturę z biologii i chemii, albo przynajmniej z jednego z nich. Ponieważ w tym roku skończyłam swoją przygodę z tymi przedmiotami (nowa podstawa), będę musiała uczyć się wszystkiego samodzielnie, z ewentualną pomocą koleżanki z biol-chemu (w mojej szkole, z tego co mi wiadomo, nie ma międzyoddziałowych fakultetów, rozszerzenia realizuje się w poszczególnych klasach).

Zdaję sobie sprawę, że matura z tych przedmiotów do łatwych nie należy, i że sama wiedza nie wystarczy, żeby napisać ją dobrze. Myślałam o pójściu na korepetycje w klasie maturalnej, żeby nauczyć się pisać pod klucz i wgl. Z tym, że najpierw, oczywiście, muszę nadrobić teorię, a to jestem w stanie zrobić samodzielnie (a przynajmniej taką mam nadzieję).

Szukam solidnych podręczników (i zbiorów zadań), które będą zawierały możliwie najwięcej potrzebnych wiadomości w przystępnej formie. Kupowanie kilkudziesięciu książek po to, by z każdej przeczytać jeden dział lub nie zajrzeć do nich wcale mija się z celem ^^ W przyszłości na pewno dokupię więcej , zwłaszcza z różnymi zadaniami, ale na razie chciałabym skompletować taki must have, porządną podstawę, na której będę się opierać w dalszej nauce

Z tego co zdołałam znaleźć na tym forum:
Większość osób poleca do chemii zbiory zadań Pazdro i Witkowskiego oraz podręczniki Różaka/Nowej Ery (niezbyt się orientuję, co wynikło z tego połączenia wydawnictw.)
Do biologii dobrze oceniane są zbiory zadań Bukały i repetytorium Pyłki-Gutowskiej, natomiast jeśli chodzi o podręczniki, zdania są podzielone.

Pozostałe książki, które ktoś gdzieś kiedyś polecał :
-Operon do biologii
-PWN
-WSIP
-Nowa Era
-Lewiński (tu chyba chodziło o autora z Operonu)
-Notatki Persila
-Ville

Które z nich polecacie do samodzielnej nauki? Które najlepiej kupić na samym początku?

Pozdrawiam, i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Biologia, chemia - Książki do SAMODZIELNEJ nauki

Post autor: bedziedobrzeXd »

Przejdź się najlepiej do księgarni i zobacz co Ci pasuje ja polecam repetytorium Grega i wydawnictwo Medyk

Awatar użytkownika
Carnevale
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2015, o 19:32

Re: Biologia, chemia - Książki do SAMODZIELNEJ nauki

Post autor: Carnevale »

bedziedobrzeXd, popatrzę, ale jak znam życie, to i tak nie będę mogła się zdecydować z Grega miałam repetytorium do egzaminu gimnazjalnego i wydawało się porządne, choć tak naprawdę nie korzystałam z niego dużo, a z wydawnictwem Medyk nie miałam jeszcze styczności. Obejrzę sobie ich książki
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Biologia, chemia - Książki do SAMODZIELNEJ nauki

Post autor: persil1991 »

Carnevale pisze:Notatki Persila
bedziedobrzeXd pisze:Przejdź się najlepiej do księgarni i zobacz co Ci pasuje
Niestety, ale w żadnej stacjonarnej księgarni Notatek nie ma - jedynie w internetowych (Empik, Gandalf)
Ale jeśli chciałabyś zobaczyć, jak wyglądają, to napisz na PW - wyślę przykładowe tematy (tzw. próbkę)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości