Muszki owocówki w pracy badawczej.

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
gekonex
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:57

Muszki owocówki w pracy badawczej.

Post autor: gekonex »

W mojej pracy badawczej będę badał Drosophilie melanogaster. W temacie pracy zamieściłem oczywiście nazwę gatunkową ,ale rodzi się pytanie. Mam możliwość nabycia tych muszek ,ale form nielotnych. Nie ukrywam ,że ułatwiłoby mi to pracę ,ale w temacie nie napisałem ,że będzie to forma nielotna. Czy byłoby to problemem dla poprawności pracy?
nikos
Posty: 12
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 15:46

Re: Muszki owocówki w pracy badawczej.

Post autor: nikos »

Nie do końca rozumiem. jeżeli jedynym twoim problemem jest korekta tematu pracy, to jak najbardziej możesz to zrobić - w moim KO można bez konsekwencji i wcześniejszego informowania KO zmienić całkowicie temat pracy lub zakres badań.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Muszki owocówki w pracy badawczej.

Post autor: Smile_Forever »

Dokładnie, poza tym myślę, że informację o tym, że wykorzystujesz formy nielotne możesz umieścić w Materiałach i metodach .
gekonex
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:57

Re: Muszki owocówki w pracy badawczej.

Post autor: gekonex »

Chodzi tylko o to czy muszę z tego powodu zmieniać temat pracy oraz czy komisja się nie przyczepi ,że zamiast normalnych badałem muszki z mutacją uniemożliwiającą latanie. Sama mutacja nie wpływa ani na rozmnażanie ani na znaczące różnice w fenotypie muszek. Nie chce po prostu odrzucenia z tego powodu pracy przez komisję.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Muszki owocówki w pracy badawczej.

Post autor: Smile_Forever »

Jeśli to ma spędzać Ci sen z powiek, lepiej zmień temat pracy, a raczej uzupełnij o tą informację. Nie sądzę, żeby Ci z tego powodu odrzucili pracę, ale też nie ma sensu się o to martwić, jeśli jest możliwość uzupełnienia tematu pracy.
gekonex
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:57

Re: Muszki owocówki w pracy badawczej.

Post autor: gekonex »

Nie chce za bardzo tego robić ,ponieważ robili problemy przy zgłaszaniu tematu ,dlatego wolałbym umieścić tę informację już w pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości