czy warto poprawiać maturę podczas studiowania?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: czy warto poprawiać maturę podczas studiowania?

Post autor: KatarzynaZSDM »

Lepiej zostać w domu chociaż później z zazdrością patrzy się na osoby, które mają mnóstwo rzeczy przypisanych

Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: czy warto poprawiać maturę podczas studiowania?

Post autor: Arkadiopol »

Wszystko zależy tak naprawdę od danej osoby. Powiem ze swojego doświadczenia. Zostałem w domu, uczyłem się, matury nie poprawiłem żeby iść na lek. Poszedłem na stomę, żeby więcej lat nie tracić i w razie czego kierunek skończyć. Moja nauka do matury to było powtarzanie miesiąc przed egzaminem, bo czasu mało było, ale do matury podszedłem bez większej spiny i udało mi się osiągnąć znakomity wynik, kwalifikujący wszędzie na lek (wg progów z poprzednich lat).
Polecam iść na studia, bo jednak pobudza się człowiek do cięższej pracy i bardziej rozwija.
A co do farmacji i poprawie matury. na mojej uczelni pierwszy rok farmacji miał aż nadto czasu na imprezowanie, nauki jako takiej średnio i do matury mieli bardzo dużo czasu, żeby się przygotować konkretnie.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: czy warto poprawiać maturę podczas studiowania?

Post autor: ameba11 »

dzięki za odpowiedz, zdaje sobie sprawę, ze jednej osobie się uda a innej nie, ale myślicie ze da się poprawić maturę o około 25 pkt(łącznie) będąc na innym kierunku czy może lepiej siedząc w domu?
Mam teraz 142 pkt. Po maturze z biologii byłam bardzo zadowolona, ale jak się okazało po wynikach prawdopodobnie nie wstrzeliłam się w klucz i teraz myślę nad pójściem na korepetycje do egzaminatora. Z chemii miałam spore zaległości i uczyłam się przez ten rok(a właściwie 5 miesięcy-po przerwaniu studiów) z Rożaka i zadania z Witowskiego. Byłabym wdzięczna za rade
Awatar użytkownika
deanerys
Posty: 76
Rejestracja: 25 sie 2011, o 09:42

Re: czy warto poprawiać maturę podczas studiowania?

Post autor: deanerys »

Ja studiowałam farmację podczas poprawiania matury, ale też się zastanawiałam czy to dobry pomysł. Ostatecznie okazał się strzelony w dziesiątkę. Nie było łatwo, bo farmacja jest naprawdę ciężkim kierunkiem, ale trochę zajęć poopuszczałam, ale faktycznie 2 semestr był łatwiejszy niż 1. Nie miałam czasu na nic praktycznie, ale tak jest jak się na to porwie i trzeba być tego świadomym. W każdym razie poprawiłam biologię (bo tylko na 1 przedmiot się zdecydowałam) o 20%. Ale na moim roku, przynajmniej z tych ludzi co znałam, chyba jako jedyna poprawiłam maturę. Tylko progi pospadały i niektórzy się podostawali z tą liczbą pkt co mieli. Wszystko zależy od Twojego zaparcia. A ze swojego pkt widzenia odrzuciłam pozostanie w domu, bo chyba nie zebrałabym się do nauki. Zawsze jak ma się więcej do roboty to potrafi się człowiek spiąć i zrobić więcej, niż jakby miał całe dnie na naukę. Plus jeżeli by mi się nie udało, to zostałabym na farmacji. Nie wyobrażam sobie próbowanie w nieskończoność. Powodzenia
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: czy warto poprawiać maturę podczas studiowania?

Post autor: Loa_Loa »

[at] o jakim mieście mówisz jeśli chodzi o farmacje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości