III rok, Katowice

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

III rok, Katowice

Post autor: szizii »

Jest tu ktoś, kto kończy właśnie trzeci rok?

Chciałabym wyposażyć się w ciągu wakacji w książki i chciałabym żeby była to dobra inwestycja do ewentualnej późniejszej nauki do LEKu. Wiem na pewno, że na patofizjologii nie obejdzie się między innymi bez Szczeklika, który potem może się przydać ale jeśli chodzi o pozostałe przedmioty nie wiem z czego warto się uczyć i co potem może się przydać. Stąd moje pytanie - z czego korzystaliście, co polecacie, co warto kupić albo wypożyczyć a czym nie zawracać sobie głowy?
essarass
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2015, o 10:24

Re: III rok, Kato

Post autor: essarass »

podbijam pytanie
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: III rok, Kato

Post autor: MrBrightside »

Też podbijam!

Z tego co słyszałem, to katedra farmy bardzo miło i sympatycznie, patofizjo znośnie, chyba, że się trafi na jakąś panią profesor, to Szczeklik to mało :v Na mikro jak ja immunachlt/3
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: III rok, Kato

Post autor: Rafau »

Mikro jak immuny, ale dawali w ciagu roku prelekcje ktore wystarczaly. Ew. warto skserowac Heczko bo na nich w duzej czesci te prelekcje sie opieraly, ale to dla ambitniejszych.
Patofizjo bardzo przyjemnie, szczeklik i zahorska to wszystko co jest potrzebne.
Patomorfa- tylko egzamin straszny.
Farma- lepiej poczekac z podrecznikiem az sie dostanie asystenta. Egzamin i tak w wiekszej czesci bazuje na wykladach. Dodatkowo Prof. Okopien tlumaczyl ostatnio jakas ksiazke i pewnie wskoczy jako polecana- tym bardziej polecam poczekac.
Pediatria- warto sobie skombinowac skrypcik Prof. Obuchowicz z badania dziecka(przydaje sie)
Interna- polecam diagnostyke ogolna chorob wewnetrznych szczeklikow dwoch- stara ksiazka, ale badanie przedmiotowe i podmiotowe ciagle na wysokim poziomie ogarniete, wiec warto.
W drugim semestrze zaczyna sie neurologia i warto bedzie miec jakiegos Podemskiego i mloteczek neurologiczny, bo pod koniec jest zaliczenie z zespolow neurologicznych, a wszelkie opracowania z nich byly imo slabe. Ale to bez spiny.
I tak naprawde tyle wystarczy(bez pediatrii i tej ksiazki do interny tez sie da obejsc).
3 rok imo przyjemniejszy od 2(no moze oprocz sesji, ale to nie jest tragedia). wolne bloki.
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: III rok, Kato

Post autor: DearWhoever »

No i to chciałam usłyszeć. Ostatnie zdanie bardzo pokrzepiające :3
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: III rok, Kato

Post autor: MaOaM »

Sprzedam materiały na 3 rok w Kato. Więcej na priv
medicina
Posty: 22
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 10:29

Re: III rok, Kato

Post autor: medicina »

Podbijam temat
Coś się zmieniło od odpowiedzi Rafau albo ktoś zweryfikował i ma inne spostrzeżenia?

Nasza uczelnia tak lubi zmiany, zmiany podręczników, zmiany przedmiotów (np. mikroby na 2 roku a pato od 3 xd) że nic mnie nie zdziwi.

Warto kupować szczeklika już na 3 roku? Duży, mały?A jeśli tak, czy naprawdę te coroczne wydania tak bardzo się różnią?

Proszę o jakiś krótki przewodnik, pt. jak przetrwać!
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: III rok, Kato

Post autor: MrBrightside »

Tak pokrótce: 3 rok jest imo dużo gorszy niż 2, a letnia sesja to już w ogóle nieporozumienie. O ile kombinację mikro-orto-patofizjo-farma jeszcze jakoś idzie ogarnąć, tak zamienienie mikro z patomorfą to jakiś totalny kosmos.
Patomorfa jest najgorszym egzaminem, jaki miałem do tej pory na tych studiach. I zgodzę się, że zajęcia z tego w blokach jakieś wymagające nie były. Nawet jeśli robili wejściówkę, to i tak większość zaliczała (oprócz wiadomo u kogo :p), niemniej męczące było siedzenie tam dzień w dzień i słuchanie o tych nowotworach. Nie daj boże jak wypada jakiś dzień, to robią dwie prelekcje jednego dnia i ma się ochotę zakwitnąć. Na egzamin trzeba ogarniać trochę histo, trochę anaty, całkiem sporo genetyki, trochę biolmola. Ilość materiału jest przytłaczająca, a mieliśmy praktycznie tylko patomorfę w sesji (diaglab jest na zaliczenie, trudne nie jest, a i trochę bazy siada). Dobrym pomysłem jest zaliczanie mikro przed pato, bo zdarzały się pytania o jakieś zmiany związane z konkretnymi mikrobami, a ja byłem totalnie zielony w temacie. Ale patomorfa w sesji z farmą? Pozdrawiam. :p
Letni semestr z kolei leci pod znakiem mikro i tym razem to drugiemu rokowi współczuję, mając to w sesji z biochemią. Oczywiście, że zmienili system zaliczeń. Teraz już nie ma kartkówek na których rzucają hasło i się pisze co wie, w końcu i tak wszystko zaliczając. Teraz są kartkóweczki na których wpisuje się słowo, gatunek, definicję i zbiera punkciki. Na 10 pytań są 2 minuty. Serio. Włączają stoper. Pod koniec semestru się litowali i pozwalali pisać 3 min. :v
Wolne bloki to też bzdura, zwłaszcza w letnim semestrze. Jak się ma w poniedziałek farmę, a w czwartek mikro, do tego w środę wykład z patofizjo na którym dobrze być, bo dają punkty do egzaminu - to co to za wolne. :p Na mikro się trzeba uczyć ze dwa dni wstecz, bo pytanka oczywiście o największą pierdołę się trafiały, a na farmie zależy na kogo się trafiło.
Jak ktoś ciekawy czegoś konkretnego, to priv.
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: III rok, Kato

Post autor: karooolajn »

A miało być tak pięknie
Ale bądź co bądź, nie był taki zły ten drugi rok.
Paulina Witoszek
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2013, o 23:20

Re: III rok, Kato

Post autor: Paulina Witoszek »

Ja mam jeszcze standardowe pytanie co warto ogarnąć przed rozpoczęciem roku szkolnego? W zeszłym roku ktoś mi doradził przeglądnąć immuny (jeszcze raz dzięki za dobrą radę ) i nie ukrywam, że mnie to uratowało na kilku pierwszych zajęciach i egzaminie Stąd pytanie dla starszych roczników o złote rady Jeszcze chciałam zapytać, jak wygląda farma? Z czego najlepiej się uczyć? (książka, wykłady, piony?) i czy są gdzieś dostępne? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Niyoshi
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:45

Re: III rok, Kato

Post autor: Niyoshi »

To ja w takim razie prosiłabym o jakieś wskazówki, co do przetrwania II roku Czy warto cosik sobie wcześniej ogarnąć?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: III rok, Kato

Post autor: makebelieve »

O, ja też chętnie się dowiem czy da się jakoś przeżyć 2 rok W sumie ładny zestaw, biochemia, fizjo, immuny, mikroby
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: III rok, Kato

Post autor: karooolajn »

Załóżcie posta o II roku, a nie offtopujcie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości