Bukała vs. Danowski vs. Pyłka-Gutowska

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Kaczzucha
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2015, o 10:48

Bukała vs. Danowski vs. Pyłka-Gutowska

Post autor: Kaczzucha »

Jak sam tytuł wskazuje, kogo najbardziej polecacie? Czyje zbiory były wam najbardziej pomocne (zwłaszcza na maturze 2015)
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Bukała vs. Danowski vs. Pyłka-Gutowska

Post autor: Bumkot »

Mam wszystkie te książki i uważam że każda jest świetna, a razem tworzą całkiem fajny zestaw do nauki

Kaczzucha
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2015, o 10:48

Re: Bukała vs. Danowski vs. Pyłka-Gutowska

Post autor: Kaczzucha »

Bumkot pisze:Mam wszystkie te książki i uważam że każda jest świetna, a razem tworzą całkiem fajny zestaw do nauki

Wszystkie? To znaczy ?
Optymistycznie
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2015, o 15:25

Re: Bukała vs. Danowski vs. Pyłka-Gutowska

Post autor: Optymistycznie »

Przygotowywałam się do matury z bio 2015 z podręczników z nowej ery, vademecum Pyłki-Gutowskiej i vademecum i ćwiczeń 2015 z operonu. Wszystkie pozycje polecam, razem dobrze się dopełniają, a biologię napisałam na upragniony wysoki wynik

Wypowiem się o książce, którą znam:
Vademecum Pyłki-Gutowskiej - tematy skonstruowane opisowo i na prostych schematach, dlatego stanowi dobre rozbudowanie treści z podręcznika (pomogło mi to zrozumieć genetykę), który przerabiałam w szkole (Nowa era). Jednak nie traktuj go jako podstawy nauki, bo zawiera dużo dodatkowych informacji. Napisany w ciekawy sposób, kojarzy mi się z pismami naukowymi, miło było się oderwać od podręczników, gdzie wszystko wygląda tak samo.

Mam nadzieję, że pomogłam
Kaczzucha
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2015, o 10:48

Re: Bukała vs. Danowski vs. Pyłka-Gutowska

Post autor: Kaczzucha »

Optymistycznie pisze:Przygotowywałam się do matury z bio 2015 z podręczników z nowej ery, vademecum Pyłki-Gutowskiej i vademecum i ćwiczeń 2015 z operonu. Wszystkie pozycje polecam, razem dobrze się dopełniają, a biologię napisałam na upragniony wysoki wynik

Wypowiem się o książce, którą znam:
Vademecum Pyłki-Gutowskiej - tematy skonstruowane opisowo i na prostych schematach, dlatego stanowi dobre rozbudowanie treści z podręcznika (pomogło mi to zrozumieć genetykę), który przerabiałam w szkole (Nowa era). Jednak nie traktuj go jako podstawy nauki, bo zawiera dużo dodatkowych informacji. Napisany w ciekawy sposób, kojarzy mi się z pismami naukowymi, miło było się oderwać od podręczników, gdzie wszystko wygląda tak samo.

Mam nadzieję, że pomogłam
Dziękuję Bardzo mi pomogłaś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości