Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Paulinaa212117
Posty: 47
Rejestracja: 2 lip 2015, o 18:24

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Paulinaa212117 »

Jak myślicie, czyli,to moje 73 miejsce na rezerwowej w WUM ( 171 punktów ) przejdzie?.
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: natalka94 »

Paulinaa212117 pisze:Jak myślicie, czyli,to moje 73 miejsce na rezerwowej w WUM ( 171 punktów ) przejdzie?.
mi się wydaje że powinno więc spokojnie
Paulinaa212117
Posty: 47
Rejestracja: 2 lip 2015, o 18:24

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Paulinaa212117 »

a orientujecie się, ile mniej więcej osób przechodzi co roku rekrutację na WUM,czy we Wrocławiu
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: kokardka »

Paulinaa212117, dwa lata temu jak ja się rekrutowałam to byłam początkowo po opublikowaniu pierwszej listy na jakoś ok. 80 miejscu rezerwowym i dostałam się w pierwszej wrześniowej liście (coś kojarzę 3-5 września).
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Devih »

A tak z ciekawości - na farmację chcieliście iść zawsze czy to koło ratunkowe po niewypalonym leku / stomie?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Stworek »

Ja zawsze!

Awatar użytkownika
magdalena_swiderska
Posty: 12
Rejestracja: 7 lip 2015, o 22:18

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: magdalena_swiderska »

Ja nie myślałam o farmacji w ogóle, przez całe liceum nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogłabym tam pójść. Dopiero po maturze zaczęłam się interesować tematem, pytałam znajomych, którzy studiują farmację, czytałam różne fora i stwierdziłam, że to mogłaby być praca dla mnie. Jakiegoś ogromnego powołania do medycyny nie czuję, a stomatologia to kompletnie nie moja bajka

Awatar użytkownika
chopin15
Posty: 45
Rejestracja: 20 mar 2011, o 22:25

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: chopin15 »

Idę na farmę bo nie dostałem się na stome (poczekaj z hejtem chwile)
Zawsze miałem topke priorytetów i było to 1)Lek 2)Stoma 3)Farma każdy kierunek jest fajny (z tego co wiem o nim) i jeśli będę na jakimkolwiek z tych kierunków będę szczęśliwy ALE jeśli uznam że farmacja to jednak nie to zawsze można poprawić maturę lub choć spróbować. Myślę, że odpowiedź na to czy będe poprawiał maturkę czy nie poznam po pierwszym semestrze Nie ma co nastawiać się na idę na farmę ale tylko na rok bo to jednak mega trudny kierunek i to że masz w planie np chemię organiczną to nie oznacza że będziesz robił na zajęciach rzeczy pod maturę (czasem pewnie się to zdarzy ale raczej arkuszy nikt tam z nami robić nie będzie ) z drugiej strony nie można też myśleć, że ide na farmę i koniec. Klapki na oczach i ciągnę. Jeśli okaże sie że ten kierunek to nie to co chciałbyś robić to serio lepiej iść na inny bo później pracować przez 40 lat w zawodzie którego nie lubisz no sorry ale nie Czasem lepiej poświęcić rok/ pół roku ale wg mnie rok w plecy to lepsza opcja niż praca w zawodzie którego nie lubisz lub samo męczenie sie na studiach. Jesteśmy młodzi więc możemy próbować.
rajsik
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: rajsik »

ja mam podobne zdanie jak chopin15 z tym że u mnie priorytety układają się tak: 1)lek 2)farma 3)stoma. jak spodoba mi się farma to na niej zostanę, a jak nie to zrezygnuję i zawalcze o lek, ale podejrzewam, że jednak zafascynuje mnie świat laborek, bawienia się w wykrywanie kationów i oglądanie roślinek pod mikroskopem no i nie zapominajmy, że praca po farmacji jest raczej spokojna i bezstresowa, co nie zawsze można powiedzieć o leku.

w ogóle jeszcze jedno pytanie. na CMUJ na pierwszym roku jest tylko nieorgana? bo na planach jest to trochę dziwnie rozpisane, tzn. udało mi się znaleźć na stronie tylko na drugi semestr.
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: crist »

rajsik, niestety harmonogram z semestru zimowego nie jest dostępny, chyba że uda Ci się skontaktować z kimś, kto właśnie skończył pierwszy rok i go jeszcze zachował
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Devih »

Organe na cmuj przenieśli na II rok już od poprzedniego roku - info pewne.
chopin15, wcale nie zamierzam cię hejtować, bo też tej fali krytyki nie rozumiem, która jest wszechobecna. Sam miałem podobne myślenie jak Ty, w sumie teraz dostałbym się zapewne na lek / lek-dent do Katowic na przykład, ale postanowiłem iść na farmację na CMUJ. Coś mnie tam ciągnie. Wiadomo, nie można stwierdzić, że tylko ten kierunek i żaden inny, bo jest właśnie tak jak piszesz Jak się nie spodoba, to lekarski stoi otworem, ale coś czuję, że jednak osiądę do końca na farmacji.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Nitrogenium32 »

Devih pisze:A tak z ciekawości - na farmację chcieliście iść zawsze czy to koło ratunkowe po niewypalonym leku / stomie?
Ja najpierw chciałem iść na lekarski, ale mi się odwidziało jakoś na początku III klasy i farmacja to jest to, czego chcę.
umadame
Posty: 37
Rejestracja: 1 lip 2015, o 19:52

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: umadame »

Ja od zawsze marzyłam o farmacji ale rozumiem ludzi, którzy chcą spróbować jak to jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości