ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aksamitka
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2015, o 19:26

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: aksamitka »

Patoxex,
Hej,
ja byłabym zainteresowana wymianą miasta, bo troszke w emocjach złożyłam do Zabrza.
Mam 179 punktów w rekrutacji ale tak na 100% to dogadalibyśmy się po ogłoszeniu list
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

To że jest więcej dziewczyn to pewnie plus dla facetów, że mają w czym wybierać phhahaha w odwrotną stronę to nie działa
Jednorożec
Posty: 20
Rejestracja: 2 lip 2015, o 12:06

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Jednorożec »

Mam kolejne pytanie jak się dostane na farmację na śląskim i złożę tam papiery to jestem dalej brany pod uwagę w rekrutacji na lekarski i jeśli tak to jak bym się dostał to mogę potem zrezygnować z tej farmacji i przenieść papiery na lekarski ?
Awatar użytkownika
cyklopropan
Posty: 12
Rejestracja: 1 lip 2015, o 12:22

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: cyklopropan »

Jednoro&#x17Cec pisze:Mam kolejne pytanie jak się dostane na farmację na śląskim i złożę tam papiery to jestem dalej brany pod uwagę w rekrutacji na lekarski i jeśli tak to jak bym się dostał to mogę potem zrezygnować z tej farmacji i przenieść papiery na lekarski ?
Oczywiście, że tak. Jesteś dalej brany pod uwagę w rekrutacji na lekarski. Gdy odstaniesz się na lek musisz wtedy jechać na wydział farmaceut. i odebrać papiery, zrezygnować pisemnie z farmacji, a dokumenty przenieść na wydział lekarski
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

Słuchajcie, bo się takie pytanie nasunęło, może ktoś wie od roczników starszych - Czy te zaznaczenie w elektronicznej rekrutacji poziomu znajomości języka - dobra/biegła etc. ma potem wpływ na przydzielanie do grup? Ja jedynie wiem a propo drugiego języka, że jest do wyboru niemiecki już od jakiegoś poziomu zaawansowania albo francuski od podstaw i chyba jakbym miała wybrać to wzięłabym francuski od podstaw, bo jakoś nie lubię niemieckiegoo. A angielski bodajże na 2 roku jest dopiero.
xwodniczkax
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:23

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: xwodniczkax »

Ja dałam dobra chociaż, że moja znajomość języka angielskiego jest sporo większa, ale nie chciałam sobie dokładać dodatkowej nauki, gdyby tej grupie, która zaznaczyła biegła trzeba było jakieś egzaminy czy inne dziwne rzeczy pisać
xwodniczkax
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:23

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: xwodniczkax »

Ale przydzielanie do grup nie jest czasem alfabetyczne?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

xwodniczkax, ogólnie do grup to tak, ale jakoś nie wiem jak to jest dokładnie z tym angielskim czy ogólnie z językami, czy to są jakieś grupy tworzone inne inaczej rozdzielane są osoby właśnie zgodnie z tym poziomem zaawansowania? hmm
merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: merciness »

Jesli chodzi o kato to poziom języka wcale nie jest brany pod uwagę. Nie ma żadnego podziału, cala grupa chodzi na jeden angielski i uczy sie z tego samego podręcznika

merciness
Posty: 58
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:09

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: merciness »

A przydzielenie do grup jest generalnie alfabetyczne. Z tych list lipcowych do przerwy w pracy wkr przyjęci są ukladani alfabetycznie. Potem resztę ludzi z wrzesnia sie dopisuje do grup gdzie jest miejsce jeszcze. I np bylo tez tak ze ludzie poprawiający rok byli w większości w grupach 1 i2 a jednostki w pozostałych. dlatego warto żebyście poznali chociaż na jaka litere macie swoje nazwiska bo duże prawdopodobieństwo ze będziecie w tej samej grupie a jesli nie to spotkacie sie na anatomii jesli was rozdziela a no i oczywiście kwestia przeniesienia do innej grupy Ale to dopytajcie sie przy skladaniu podania bo co rok to wygląda inaczej.

Jednorożec
Posty: 20
Rejestracja: 2 lip 2015, o 12:06

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Jednorożec »

Czy w sierpniu mogą być ogłaszane (któreś z kolei) listy rekrutacyjne ?
hippie
Posty: 25
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:14

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: hippie »

komisja ma wolne przez cały sierpień.
olliss
Posty: 13
Rejestracja: 29 lut 2012, o 05:57

Re: ŚUM Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: olliss »

No i co Wy na to, jaki próg na ŚUM, skoro w Białymstoku aż tak wysoko? -) myślicie, że 170 wystarczy czy jednak wzrost będzie tak kosmiczny, że niekoniecznie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości