Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Balbinka
Posty: 1006
Rejestracja: 11 lip 2012, o 14:26

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Balbinka »

Argentum pisze: I drugie pytanie: co, jeśli wysłałbym dokumenty powiedzmy. 15 lipca? Wpływają one np. 18 lipca. Co w związku z tym? Zostaję skreślony z listy kandydatów, czy jednak mam prawo studiowania?
Liczy się data wpłynięcia dokumentów do Komisji Rekrutacyjnej więc jest duże prawdopodobieństwo, a wręcz pewność, że zostaniesz skreślony z listy studentów. Osobiście polecam wysłać priorytetem poleconym za potwierdzeniem odbioru żeby mieć pewność że wszystko dotrze na miejsce
Awatar użytkownika
magdalena_swiderska
Posty: 12
Rejestracja: 7 lip 2015, o 22:18

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: magdalena_swiderska »

natalka94 pisze:jestem przerażona tegorocznymi wynikami! Obecni maturzyści mieli tak łatwe matury że na leku w białym(!) 184 próg. Ludzie którzy poprawiają maturę nie mają szans, u nas z bioli jest klucz który dla wielu jest ciężarem. Te dwie matury są nie do porównania! co te cke sobie mysli?!
Moim zdaniem stara matura z biologii była o wiele prostsza, niż nasza-nowa. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: lukasz471 »

CHyba każdy się zgodzi, że nowa matura z chemii była łatwiejsza niż stara i na odwrót, nowa matura z biologi była trudniejsza niż stara. Sam pomysł rekrutacji tylko na podstawie wyników jakichś marnych testów jest pomysłem chybionym, tym bardziej jeżeli chodzi o medycynę. Tutaj powinny się dostawać osoby które przede wszystkim mają zdolność do logicznego myślenia, otwartość i chęć pomocy ludziom, a wiedza to tylko dodatek. Wg. mnie w przypadku medycyny wynik matury powinien być tylko częścią kryterium. Do tego testy behawioralne, testy na inteligencje standardową i inteligencję społeczną. Lekarz to zbyt odpowiedzialna osoba, której decyzje i opinie ważą o życiu innych, żeby można było nią zostawać na podstawie dwóch śmiesznych testów. A potem idę do lekarza, a widzę starego, zmęczonego wszystkim dziada, który na każdą ewentualną dolegliwość wypisuje albo augmentin albo maść z diklofenakiem. Po przeciwnej stronie huśtawki mamy pasjonatów na oddziałach neurochirurgii i profesorów, którzy dokonują pionerskich operacji. Ludzie, pamiętajcie, że wybór medycyny to wybór zgoła inny niż farmacja, stomatologia, czy prawo Lekarz jest najodpowiedzialniejszym zawodem. Pomyślcie o tym podczas rekrutacji.
Awatar użytkownika
magdalena_swiderska
Posty: 12
Rejestracja: 7 lip 2015, o 22:18

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: magdalena_swiderska »

lukasz471 pisze:CHyba każdy się zgodzi, że nowa matura z chemii była łatwiejsza niż stara i na odwrót, nowa matura z biologi była trudniejsza niż stara. Sam pomysł rekrutacji tylko na podstawie wyników jakichś marnych testów jest pomysłem chybionym, tym bardziej jeżeli chodzi o medycynę. Tutaj powinny się dostawać osoby które przede wszystkim mają zdolność do logicznego myślenia, otwartość i chęć pomocy ludziom, a wiedza to tylko dodatek. Wg. mnie w przypadku medycyny wynik matury powinien być tylko częścią kryterium. Do tego testy behawioralne, testy na inteligencje standardową i inteligencję społeczną. Lekarz to zbyt odpowiedzialna osoba, której decyzje i opinie ważą o życiu innych, żeby można było nią zostawać na podstawie dwóch śmiesznych testów. A potem idę do lekarza, a widzę starego, zmęczonego wszystkim dziada, który na każdą ewentualną dolegliwość wypisuje albo augmentin albo maść z diklofenakiem. Po przeciwnej stronie huśtawki mamy pasjonatów na oddziałach neurochirurgii i profesorów, którzy dokonują pionerskich operacji. Ludzie, pamiętajcie, że wybór medycyny to wybór zgoła inny niż farmacja, stomatologia, czy prawo Lekarz jest najodpowiedzialniejszym zawodem. Pomyślcie o tym podczas rekrutacji.
Zgadzam się z Tobą w 100%, matura powinna być brana pod uwagę, ale jej wyniki nie powinny przesądzać o tym, czy ktoś się dostaje czy nie. Jest dużo osób, które marzą o medycynie, są do tego stworzone, a nie mają szans się na nią dostać, bo np. nie mają pieniędzy na korepetycje, czy dodatkowe materiały: książki, zbiory.Inną sprawą są wszelkie testy, o których wspomniałeś. Jak czasami patrzę, kto idzie na medycynę to nie mogę uwierzyć- nie chciałabym nigdy trafić do takiej osoby i nikomu też bym tego nie życzyła
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: lukasz471 »

"Zgadzam się z Tobą w 100%, matura powinna być brana pod uwagę, ale jej wyniki nie powinny przesądzać o tym, czy ktoś się dostaje czy nie. Jest dużo osób, które marzą o medycynie, są do tego stworzone, a nie mają szans się na nią dostać, bo np. nie mają pieniędzy na korepetycje, czy dodatkowe materiały: książki, zbiory.Inną sprawą są wszelkie testy, o których wspomniałeś. Jak czasami patrzę, kto idzie na medycynę to nie mogę uwierzyć- nie chciałabym nigdy trafić do takiej osoby i nikomu też bym tego nie życzyła

Na to jesteśmy na razie jako Państwo za głupi niestety. W którymś z północnych krajów Europy są testy na inteligencję podczas rekrutacji na medycynę. Ale to pieśń przyszłości w naszej dziczy.

A co do progów, to nie panikujcie ludzie. Jak spojrzałem na swoją listę rankingową sprzed kilku lat, to w porównaniu do pierwszej listy, ostatnia osoba która się dostała z listy wrześniowej na farmację była 250 miejsc pod kreską. Ja sam w liście rekrutacyjnej na medycynę byłem 400 miejsc pod kreską, a i tak w końcu bym się dostał, gdybym poszedł. Wrzućcie na luz. Progi będą podobne jak rok temu, albo minimalnie wyższe. Zaś o same papiery i zasady rekrutacji najlepiej dzwońcie do dziekanatów konkretnych uczelni, bo na forum za wiele się nie dowiecie. A panie z dziekanatu wiedzą wszystko, chociaż czasami są niemiłe (klimakterium i te sprawy), ale w końcu i tak wszystko powiedzą. Badania lekarskie to też bujda na rysorach. Badania krwi i moczu, a do tego sprawdzenie stanu gardła przez lekarza medycyny pracy Jeden za takie coś weźmie 50 zł, inny zażyczy sobie i 150 Tyle w temacie. A i jeszcze jedno. Na waszym miejscu nie kupowałbym żadnych materiałów od poprzednich roczników. Strona chomikuj jest przepełniona materiałami z różnych uczelni, tak szczegółowymi, że i tak wszystkiego nie przeczytacie. Chyba, że lubicie mieć wszystko spięte w teczuszki i popodkreślane flamastrami.
Balbinka
Posty: 1006
Rejestracja: 11 lip 2012, o 14:26

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Balbinka »

lukasz471 pisze:A i jeszcze jedno. Na waszym miejscu nie kupowałbym żadnych materiałów od poprzednich roczników. Strona chomikuj jest przepełniona materiałami z różnych uczelni, tak szczegółowymi, że i tak wszystkiego nie przeczytacie. Chyba, że lubicie mieć wszystko spięte w teczuszki i popodkreślane flamastrami.
co do tych materiałów z chomika to i owszem czasami można coś znaleźć jednak są to materiały w większości stare jak świat, a już od jakiegoś czasu przynajmniej u nas na Comedium Magicum wykładowcy zmieniają kolokwia i egzaminy i właśnie te kupione od poprzednich roczników są przydatne. Oczywiście wszystko w granicach normy cenowej
serialkiller
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2015, o 19:45

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: serialkiller »

Mam dwa pytania:
1. Czy ktoś z Was znalazł informacje nt dzisiejszych list w Gdańsku i Poznaniu o której się pojawią? I gdzie? Jakiś link?
2. Kiedy na farmacji są praktyki?

Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Hogwartnik »

serialkiller pisze:Mam dwa pytania:
1. Czy ktoś z Was znalazł informacje nt dzisiejszych list w Gdańsku i Poznaniu o której się pojawią? I gdzie? Jakiś link?
2. Kiedy na farmacji są praktyki?

Odpowiem tylko na 2 pytanie, bo o 1 nic nie wiem
Praktyki na farmacji sa po 3 roku miesiac w aptece ogolnodostepnej, po 4 roku w aptece szpitalnej miesiac lub jak ktos sobie zalatwi sam to 2 tygodnie w przemysle i 2 tygodnie w szpitalnej. No i po 5 roku jest juz tylko staz w aptece ogolnodostepnej przez 6 miesiecy
natalka94
Posty: 130
Rejestracja: 31 sie 2014, o 08:56

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: natalka94 »

magdalena_swiderska pisze:
natalka94 pisze:jestem przerażona tegorocznymi wynikami! Obecni maturzyści mieli tak łatwe matury że na leku w białym(!) 184 próg. Ludzie którzy poprawiają maturę nie mają szans, u nas z bioli jest klucz który dla wielu jest ciężarem. Te dwie matury są nie do porównania! co te cke sobie mysli?!
Moim zdaniem stara matura z biologii była o wiele prostsza, niż nasza-nowa. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
No ja się akurat nie zgadzam.Wiadomo że jak ktoś podchodzi do matury R z biologii to się na pewno uczy. Jednak nasza stara podstawa programowa ma klucz! a nowa nie. Dlatego zdecydowanie łatwiej napisać nową. Mam koleżankę z rocznika 96 pisała w tym roku maturę z bioli R, mimo iz nauczycielka nie chciała jej do niej dopuścić, ponieważ miała same 2 i 1. Napisała maturę na 93!- przy wiedzy bardzo małej (nie oszukujmy się). Poza tym chemia z nowej podstawy programowej była na poziomie egzaminu gimnazjalnego:-P no po prostu jak tak mozna porównywać tak 2 odległe formy egzaminów?
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Stworek »

Do Poznania wzrósł o 4pkt próg w porównaniu z ubiegłorocznym. Myślicie że ze 150pkt załapię się na 3.listę? -)

rajsik
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:51

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: rajsik »

Przecież my też mieliśmy klucz niby to całe holistyczne ocenianie, ale dziewczyna była na wglądzie, napisała coś ponad wiedzę licealną i miała za to 0pkt. Nasza matura była po prostu niestandardowa i słabo sprawdzała wiedzę, ale to wcale nie znaczy, że była łatwiejsza.też znam przypadki osób, którzy byli przeciętnymi uczniami a napisali na siedemdziesiąt parę procent, ja nieskromnie przyznając byłam naprawdę solidnie przygotowana i też tak napisałam, więc to nie do końca odpowiedni wyznacznik.
Jaki obstawiacie próg na CMUJ? większy niż 165?

Paulinaa212117
Posty: 47
Rejestracja: 2 lip 2015, o 18:24

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Paulinaa212117 »

Jak,to jest z wypełnianiem tych ankiet językowych na WUM? Raz wystarczy, to wypełnić i wysłać
umadame
Posty: 37
Rejestracja: 1 lip 2015, o 19:52

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: umadame »

na UJ wydaje mi się, że będzie właśnie w okolicach 165-166, a spadnie do 155
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 2 gości