analityka medyczna 2015/16 sum

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

rahella, Tak, tak. mówię konkretnie o moim mieszkaniu. Przy dwóch osobach wyszłoby prawie 800 zł od osoby, więc koniecznie jeden pokój musi być dwuosobowy
rahella
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2014, o 00:02

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: rahella »

stonycinderella, uu to faktycznie tu gdzie teraz mieszkałam to jednoosobowy pokój był średnio za 450 zł za miesiąc w sumie tylko, że pralki nie było więc media też mniejsze wychodziły i ogólnie małe mieszkanko
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

A jak wygląda wf na analityce? Jest tylko przez jeden semestr? Można sobie wybrać dyscyplinę? Basen, siłownie?

rahella
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2014, o 00:02

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: rahella »

ktoś326, wf jest tylko w pierwszym semestrze (chyba, że weźmiesz sobie go jako fakultet na trzeci semestr jeszcze ), do wyboru basen i siłownia, u nas 90% osób wzięło siłownię, wygląda to tak, że przychodzisz, przebierasz się, gościu (albo babka) na początku prowadzi rozgrzewkę i czasami jakąś prezentację pokaże i coś tam poopowiada a potem macie całą siłownię do dyspozycji i możecie robić co chcecie (rowerki, bieżnie i różne inne dziwne rzeczy, nawet nie wiem jak się niektóre nazywają ), ogólnie jest spoko i luz i na koniec semestru jest kolokwium zaliczeniowe, z którego gość wcześniej podał nam pytania więc wszyscy spoko zaliczyli
stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Jest jeszcze rezonans stochastyczny, 2 razy w tygodniu przez 1,5 miesiąca po 20 minut.

ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Aha dzięki za info

kotnadachu
Posty: 39
Rejestracja: 28 cze 2014, o 22:03

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: kotnadachu »

Odnośnie miejsca zamieszkania jeśli chodzi o ŚUM to też polecam akademik
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

a mógłby ktoś powiedzieć jak wyglądaja zajęcia z angielskiego ma studiach?

stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

dreamer21, Cztery semestry, dopiero po czwartym jest egzamin. Angielski raczej typowo medyczny/biologiczny/chemiczny. Praktycznie żadnej gramatyki, chyba, że trzeba jakieś tam zasady powtórzyć. Przynajmniej u mnie bardzo przyjemne zajęcia, jakieś 2-3 kolokwia z danego rozdziału na semestr, można je bez problemu zdać bez nauki. Zajęcia są raz w tygodniu, trwają 90 minut. W trzecim semestrze można wybrać dodatkowo fakultet
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Powiedzcie, że analityka to dobry wybór, bo jak widzę niektóre komentarze na fb to się załamuje. Pocieszam się, że są to zazwyczaj opinie osób, które dostały się na lekarski i są z tego co zauważyłem trochę zadufani w sobie. Kierunek bardzo mi się podoba i chciałbym później pracować w zawodzie ale na razie to się tylko dostałem, nawet nie wiem jak to będzie wyglądało w praktyce. Podnieście trochę na duchu i powiedzcie, że warto studiować ten kierunek /

Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Jannx »

Jasne że dobry wybór Ja wprawdzie z UMP ale widze że warto studiować mimo wszelkich trudności. Z pracą.cóż. Jest lepiej niż kiedyś. Cudownie by było gdyby przeszła ustawa o analityce.
Nie wiem jak sprawa wygląda na SUM ale w wielu miastach są organizacje zrzeszające studentów analityki. Są to świetne inicjatywy i warto sie nimi zainteresować
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Blackvarie »

Ktoś326, jak sam stwierdziłeś, diagnostyka medyczna jest czymś, co chciałbyś robić w przyszłości, więc wybór staje się prostszy. Ekonomicznie po analityce nie jest kolorowo, ale tak naprawdę żaden kierunek nie gwarantuje fantastycznych zarobków, a już na pewno nie na początku kariery zawodowej - co będzie potem to w dużej mierze kwestia umiejętności, przypadku i szczęścia.
Zresztą, w każdej chwili będziesz mógł zrezygnować i startować na inny kierunek, jeżeli stwierdzisz, że to jednak nie jest to.
A jeśli mogę spytać: myślisz jeszcze o jakichś innych, konkretnych studiach?
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Blackvarie złożyłem jeszcze na farmacje na ŚUM ale raczej nie ma szans żebym się tam dostał ze 125 punktami. Złożyłem na farme tylko dlatego że babka od biol powiedziala mi że warto spróbować i dzisiaj gościu z dziekanatu powiedział, że jeszcze nic nie wiadomo, żebym nie zakładał, że się nie dostane. Myśle, że to jednak musiałby być cud żeby próg spadł o 10 pkt zwłaszcza że w tym roki progi wzrosły. Myślałem też o poprawie matury za rok ale jeszcze nie podjąlem decyzji. Na pewno nie robie sobie gap year bo nie dałbym rady usiedzieć w domu a poza tym rodzice mi nie pozwolą na to. A Ty na co się wybierasz? Czy może już studiujesz?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość