Lek-dent GUMED matura

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
judyta2323
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:26

Lek-dent GUMED matura

Post autor: judyta2323 » 13 lip 2015, o 23:50

hej! dopiero zaczelam interesowac sie studiami, wiec prosze zebyscie mi troche wytlumaczyli jak liczy sie punkty, czy licza sie punkty z obowiazkowych przedmiotow, czy tylko rozszerzona biola i chemia i ile trzeba miec punktow zeby sie dostac na lek-dent do Gdanska. Z góry dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
lenaaam95
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2015, o 10:41

Re: Lek-dent GUMED matura

Post autor: lenaaam95 » 14 lip 2015, o 16:08

Na każdej stronie uczelni masz informację na temat wymagań, żeby dostać się na studia- zarówno kierunek lekarsko-dentystyczny i lekarski.
Większość uczelni bierze tylko 2 przedmioty rozszerzone- biologia obowiązkowo i drugi przedmiot, który można wybrać z : matematyka, chemia, fizyka.
Wyniki procentowe z matury się sumuje i wychodzi twój wynik końcowy.

Wrocław w tym roku bierze 3 przedmioty:
biologię rozszerzoną, chemię rozszerzoną i matematykę ( podstawa lub rozszerzenie liczą się tak samo. Czyli jak masz 80% z matmy rozszerzonej to jest to równoważne z 80% z matmy podstawowej. Brak tutaj przeliczników.)

Sytuacja w tym roku zmieniła się w Krakowie, gdzie brane są trzy przedmioty:
biologia rozszerzona
chemia rozszerzona
i matematyka
Z tym, że wynik z matmy rozszerzonej jest liczony jako 100%, a z podstawy jako 50% - np. załóżmy, że z podstawy dostałaś 100%, co daje Ci w wyniku przeliczenia 50 punktów, więc bardziej opłaca się napisać rozszerzoną maturę z matematyki na ponad 50%, co da ci więcej punktów w ostateczności.

Tam masz napisane wszystkie wymagania na ten rok rekrutacji i jak przebiegała rekrutacja w poprzednich latach. Informacji o rekrutacji na rok 2016-2017 powinnać szukać na stronach każdej uczelni, gdzie podane są ich wymagania. Trzeba to śledzić na bieżąco, bo co roku coś się zmienia.

Najtrudniej się dostać do Warszawy i Krakowa, gdyż tam jest wymagana rozszerzona matematyka i są te przeliczniki.

Chociaż na dwuprzedmiotowe uczelnie w tym roku będą strasznie wysokie progi ze względu na 2 różne poziomy matur: dla poprawiających i rocznika 96, a także ze względu na to, że coraz więcej osób loguje się na więcej niż 1, 2 uczelnię, co spowalnia proces rekrutacji.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post