Przygotowania do studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: Alra »

Collo pisze:Okazuje się że lepiej sobie radzą osoby, które w wakacje się obijały, bo już na początku roku akademickiego nauczyły się szybko opanowywać materiał, a nie robiły przez całe wakacje tematów na tydzień zajęć
U mnie też to się potwierdza.
Studia nie są tak wymagające, jak wam się wydaje. Okej, teraz macie dużo czasu na uczenie się na pierwsze tematy, ale potem nieraz będzie tak, że na ogarnięcie czegokolwiek na następną anatę zostanie wam 2 h wieczorkiem, bo trzeba będzie się uczyć na kolos z czegoś innego albo zechcecie zwyczajnie sobie odpocząć. I będziecie się śmiać z tego, jak to siedzieliście przez tydzień i kuliście analogiczną partię materiału.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: ryniofit8000 »

Kuzynka poszła na WUM to we wrześniu okazało się, że sporo osób już było obrytych.
no cóż. WUM.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: Alra »

A u mnie ci, co byli obryci doszli do wniosku, że się za dużo nauczyli i nie tego co trzeba . I nic im to nie dało w przekładzie na kolosa czy egzamin.

Ba, ja sama, mimo że otworzyłam książki tydzień przed pierwszymi zajęciami, nauczyłam się jakichś niepotrzebnych rzeczy typu etapy kostnienia, których nikt w rezultacie nie wymagał.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: LanceArmstrong »

Chłopie, do USA na bank nie pojedziesz pracować jako lekarz
poczytaj o prof Siemionow ile zajęło jej uzyskanie uprawnien w USA
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: sassa »

Jeśli chodzi o przygotowania do studiów to ja bym radziła wyspać się na zapas.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: plusk »

Jeszcze ważniejsze i bardziej skuteczne jest, aby najeść się na zapas (szczególnie przy opuszczaniu domu rodzinnego).

Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: nimfka »

Uczenie się czegokolwiek przed rozpoczęciem studiów jest zupełna stratą czasu, okaże się, że połowa z tego was nie obowiązuje, albo na wykładzie jest inaczej niż w książce.
Jak macie nieodpartą potrzebę porobić coś związanego ze zbliżającymi się studiami to poczytajcie jakieś fajne książki związane z medycyną, polecam Stulecie chirurgów Thorwalda, klasyk. Lub z nowszych rzeczy Cięcie dr Weston.
Albo poczytajcie sobie blogi studentów medycyny, jest ich milion w internecie, zobaczycie, że życie na medycynie to nie tylko kucie, że studenci medycyny, tak samo jak na każdym innym kierunku bywają leniwi, nie mają motywacji do nauki i kują 48h przed kolokwium, bo wcześniej nie udało im się zmotywować do systematyczności, którą obiecywali sobie we wrześniu i na początku studiów. Naprawdę nie jesteśmy tacy super wyjątkowi, mamy więcej nauki, ale studia jak studia
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: Agher »

LanceArmstrong pisze:Chłopie, do USA na bank nie pojedziesz pracować jako lekarz
poczytaj o prof Siemionow ile zajęło jej uzyskanie uprawnien w USA
Dużo blogów jest w sieci młodych polskich lekarzy, którzy pracują w USA. To nie jest taka abstrakcja jaka niektórym się wydaje, ale wymaga sporo poświęcenia i wyrzeczeń. Polecam poszperać po sieci, ludzie bardzo dokładnie opisują swoją drogę od dyplomu w Polsce po rezydenturę w USA w całkiem niezłych programach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 9 gości