Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie do matury

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
LupusVulpes
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2015, o 13:33

Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie do matury

Post autor: LupusVulpes »

Witam,
Jestem delikatnie zdesperowany i nie wiem gdzie szukać pomocy. Przechodząc do rzeczy pierwszy raz zdawałem maturę w 2014. Nie wiedziałem co będę chciał robić w przyszłości, miałem swoje problemy psychiczne (nałogi: marihuana, komputer.) i nie chodziłem do szkoły (miałem frekwencję poniżej 30% jednak udało mi się załatwić przyzwolenie na zdanie egzaminu), ale zdałem przedmioty obowiązkowe oraz rozszerzony angielski na 86%. W międzyczasie nie poszedłem na studia, pracowałem bądź po prostu bumelowałem w domu. Podjąłem decyzję że chce wiązać swoją przyszłość z pracą bezpośrednio związanązą ze zwierzętami. Zdecydowałem się na względnie świezy kierunek na SGGW: Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich. W 2015 przystąpiłem do matury po raz drugi, dopisując Chemię i Biologię. O ile do obu przedmiotów nie miałem żadnych podstaw to Chemi zacząłem się uczyć w lutym 2015 z podręczników szkolnych i Pazdry, a Biologii nawet nie tknąłem. Mój wynik Chemia: 78%, Biologia: 34% (szok! totalne lanie wody, pisałem głupoty pokroju, że jakieś włoski w jakiejś komórce służą do podtrzymywania temperatury w życiu nie myślałem że tak można zdać przedmiot na wiedzę ) Obecna sytuacja plasuje się następująco: najprawdpodobniej uda mi się dostać na ten kierunek. Konfrontując jednak wątpliwe perspektywy jakie dałoby mi go ukończenie z rynkiem pracy stwierdziłem, że dam sobie jeszcze jedną szansę i tym razem celuję w Weterynarię. Kolejnym powodem jest to, że dłużej nie wytrzymam w rodzinnym domu i chcę studiować w innym mieście, a w tym roku złożyłem papiery tylko na SGGW.

Więc rezygnuję ze studiów, wyjeżdżam za granicę pracować na 6-9 miesięcy. Chcę to zrobić jak najszybciej i potrzebuję materiałów które warto ze sobą wziąć. Po powrocie najpewniej skorzystam z intensywnej pomocy korepetytorów. Jako, że w szkole uczyłem się wg. starej podstawy tak będę też zdawał maturę. Z obu przedmiotów potrzebuję jakieś 80% na rozszerzeniu. W internecie jest po prostu burza informacji jeżeli chodzi o literaturę przydatną w powyższej materii. Najkonkretniejsze co znalazłem:

Kod: Zaznacz cały

babskacodziennosc.wordpress.com/2014/07/27/785
Proszę o radę kogoś kto ma to już za sobą z pozytywnym rezultatem !

Z góry dziękuję i pszepraszam, jeżeli trąci personal story z tego tekstu, chciałem zamieścić te szczegóły. Jestem zdeterminowany jak nigdy, uratujecie mi życie radą PEACE !
LupusVulpes
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2015, o 13:33

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: LupusVulpes »

Wybaczcie moderatorzy, coś się zlagowało i temat powstał dwa razy. Proszę o usunięcie jednego.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: ameba11 »

LupusVulpes, ja też zajmuję się teraz wybieraniem i kupowaniem książek do poprawy matury, według mnie najlepiej będzie jeśli każdy wpisuje to jakieś propozycje podręczników i zbiorów a następna osoba komentuję czy ta książka jest przydatna do matury
1.PWN- Jedność i różnorodność
2.Agmen-Wiśniewski biologia dla klas 3
3.Paweł Hoser- Fizjologia organizmów
LupusVulpes
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2015, o 13:33

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: LupusVulpes »

W tym momencie jakbym miał dobierać sobie pomoce naukowe/ zbiory zadań/ arkusze jak zwał, skorzystał bym z już wspomnianej przeze mnie strony:

Kod: Zaznacz cały

babskacodziennosc.wordpress.com/2014/07/27/785/
Biologia:
1. Zeszyty ćwiczeń z biologii z komentarzem wydawnictwo Medyk
2. Książki z serii Trening przed maturą z wydawnictwa Omega
3. Tydzień po tygodniu do matury z biologii
4. Sposób na maturę z biologii z wydawnictwa Omega
5.Zbiory zadań Witowskiego z biologii

Chemia:
1. Arkusze z wydawnictwa Pazdro
2. Zbiór Kosztołowicza
3. Zbiory zadań do chemii autorstwa Dariusza Witowskiego
4. Tydzień po tygodniu do matury
5. Wybieram chemię
6. Zadania z chemii z serii PWN
enuo
Posty: 96
Rejestracja: 6 lut 2013, o 22:11

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: enuo »

No i nie zapominaj na pewno o arkuszach z poprzednich lat.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: ameba11 »

1.Zeszyty ćwiczeń z biologii z komentarzem wydawnictwo Medyk- polecacie ten zbiór? nigdzie nie mogę go znaleźć więc musiałabym kupić przez internet i nie wiem czy warto
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: Loa_Loa »

To jest takie 5 zeszytów zielonych CZARNOCKIEGO.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: ameba11 »

EmmaEdzia robiłaś z nich zadania? są przydatne do matury czy bardziej do olimpiady biologicznej?
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Pomoc w doborze materiałów i organizacji. Przygotowanie

Post autor: Loa_Loa »

Do matury moim zdaniem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości