Stomatologia w Szczecinie

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Asiatka »

ja obstawiam, że bardzo dużo spadną, a szczególnie tak pewnie w połowie sierpnia, kiedy to juz większość się zdecyduje na co chce iść i gdzie
Agalek, ja też, jeśli się dostanę w ogóle na tą stomę, a od czego dzieli mnie narazie 1 punkt, to na pewno będę w głębokim szoku naukowym hehe, a szczególnie przez to, że spędziłam ten rok wprawdzie dużo robiąc, ale jednak bardziej na luzie hehe, pozdrawiam, dzięki za odp i przepraszam, że się tyle nie odzywałam, ale mam awarię neta i chyba dopiero jutro popołudniu będę sobie mogła spokojnie popisać
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Wendy »

Jest tu ktoś, kto śledził, jak spadały progi na stomatologię w tamtym roku i mógłby mi je podać?
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Acetylocholina »

czu jest tutaj ktoś ze stomatologii, kto zamierza robić specjalizacje z ortodoncji? Chciałam sie dowiedzieć cos na ten temat
pamparam89
Posty: 59
Rejestracja: 19 maja 2009, o 10:21

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: pamparam89 »

no przez to ze dali podsatwe to maja progi spasc? ja bede miala 225-230 i o PAM stomatologii nawet nie mysle ,bo wiem ze sie nie dostane.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: moreno »

wie ktoś może jak na PAM na stomie? Duży przesiew, ile osób odpada? (są uczelnieltnp. Lublin że praktycznie trzeba chcieć żeby odpaść po wrześniu albo niektórzy sami rezygnują a odpadają ludzie bardzo rzadko). Czy ciężko tak jak Wawa, Kraków czy raczej luz jak w Bstoku? i gdzie najwięcej zajęć stoma ma? Tam przy Centrum czy Pomorzany? (tak co bym się rozglądał za stancją albo coś )
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: biologiczka90 »

Ja myslalam wczesnej o Stomie w Szczecinie i dowiadywalam sie wiele na ten temat,bo mam wielu znajomych na PAM. Jesli chodzi o stomę to PAM jest naprawde bardzo polecany. Bardzo dobra zdawalnosc LDEPu i super przygotowanie do tego egzaminu. Jest to bardzo przyjazna uczelnia dla studentow. Wiadomo,ze nie jest latwo ale masz jasne reguly i wiesz z czego jest kolejny egzamin i na co masz sie przygotowac (nie tak w Katowicach ze egzaminy to jest jedna wielka niewiadoma). Przesiew jest tak jak na kazdej uczelni i rok powtarza zazwyczaj okolo 15 osob. ale nie jest to jakas masakra. Wazne aby byc sustematycznym i nie olewac i wszystko da sie pogodzic Wiekszosc zajec odbywa sie na Pomorzanach (przynajmniej na pierwszym roku), czasmi tez trzeba bedzie sie wybrac na Rybacką)Ale glownie Pomorzany.Przewodnik dydaktyczny dostepny jest w internecie na stronie. Podusmowujac uczelnia reprezentuje bardzo wysoki poziom, a nizsze progi wiaza sie z tym ze Szczecin nie jest miastem studenckim,niewiele jest fajnych klubów (ale na medycynie to raczej nie bedziecie mieli okazji odwiedzac ich zbyt czesto, wiec patrzenie na ilosc klubow jest glupie wg mnie)no i znajduje sie na peryferiach Polski, co wiaze sie z ograniczonym dostpem dla potencjalnych kandydatow. Blizej beda mieli do Poznania niz do Szczecina]Atmosfera jest fajna i od znajomych wiem ze nie zamieniliby sie na inna uczelnie nigdy
Jak bedziecie mieli jeszcze jakies pytania,TO PISZCIE ***
smurf
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2008, o 10:50

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: smurf »

Ja mam pytanie do ludzi którzy etap pt stomatologia na Pamie , rok pierwszy mają już za sobą.

Jak to jest z przedmiotem : Informatyka i statystyka medyczna

Co to jest ?! słowo statystyka mnie przeraża . bo z matmą u mnie słabo / Wiec da się to przeżyć ?

I druga sprawa : Jak jest na Pamie z językami( angielski ) mocno gnębią ?
Oluszek
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:25

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Oluszek »

Przedmiotem Informatyka i statystyka medyczna nie ma się co w ogóle przejmować. Każdy zalicza bez problemu. Jedynym problemem jest dojazd na te zajęcia

[ Dodano: |2 Sie 2009|, o 23:14 ]
A jeśli chodzi o języki. Ja chodzę na angielski i przyznam, że daleko mi do dobrej znajomości tego języka i nie narzekam. Kolokwia do przodu, wystarczy tylko mieć opanowane zwroty z podręcznika. A jeśli ominęła Cię Smurfie przyjemność nauki łaciny w liceum i będziesz uczęszczał na te zajęcia to powiem tak.Kilka godzin w ciągu roku akademickiego będziesz musiał poświęcić na naukę. Ale koniec końców nie ma problemu żeby zaliczyć.
Na pierwszym roku radzę zająć się przede wszystkim ANATOMIĄ, a sumienna praca zaprocentuje.
kenazab
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2011, o 20:10

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: kenazab »

Leczenie w niskiej cenie w Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej w Szpitalu na Pomorzanach w Szczecinie.

Nazywam się Jacek Bazan jestem studentem PUM na kierunku stomatologia.
Jeśli masz problem, pytania, wątpliwości dotyczące stanu Twojego uzębienia to zapraszam we wtorki o godzinie 10:30. Leczenie odbywa się w trakcie zajęć dydaktycznych pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego (również w znieczuleniu!).
Polecam i zapraszam do współpracy.

Dzwoń śmiało, Ciebie też stać na piękny uśmiech!
Pytania? Kontakt oraz więcej informacji pod nr telefonu 600 287 129 lub gg: 8411629
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Acetylocholina »

ja natomiast zapraszam za rok
dori
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2014, o 22:04

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: dori »

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć co z zajęciami praktycznymi, czy macie pacjentów, czy robicie dużo procedur ( mam na myśli leczenie, ale nie na fantomach, tylko na pacjentach). Jak te zajęcia wyglądają?
Mój brat dostał się w tym roku do Szczecina na stomę i zastanawiam się czy warto wybrać to miasto. Ja kończyłam w Poznaniu i nie mam zbyt dobrej opinii o tej uczelni. Ogromne problemy z wyrobieniem norm, brak pacjentów, latanie po gabinetach znajomych, żeby wykonać procedury, wyrobić normy, a na zajęciach siedzieliśmy i nic nie robiliśmy, bo nie było na kim. Tragedia.
Dlatego pytam o wasze opinie. Studia są przecież od tego, żeby nauczyć się choć podstaw pracy, nie tylko teorii.
efunia
Posty: 17
Rejestracja: 5 gru 2014, o 19:53

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: efunia »

Podbijam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości