Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bez-cukru
Posty: 80
Rejestracja: 12 lip 2009, o 16:52

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: bez-cukru »

nie ma czasu na zycie prywatne, trzeba miec duzo szczescia a jak zrobisz sobie niechcacy zaleglosci to sie wali wszystko lawinowo, jak kaskada kaspaz:P

jak chcesz isc na medycyne to nie do kato] po miesiacu zezygnowaly od nas z I roku 23 osoby a ja mam depresje polaczoną z nerwicą ]
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: billie j. »

Oj nie przesadzajcie i nie straszcie tak.
Studiuję w Kato i wcale nie uważam, że nie mam życia prywatnego i że nie miałam go w poprzednich latach. I depresji z nerwicą też nie miałam
Wszystko zależy od podejścia i od chęci przetrwania. Myślę, że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu.
Ale to że trzeba się uczyć bardzo dużo i bardzo systematycznie (szczególnie II rok) to fakt.
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: weronik_19 »

Przyznam, że jestem trochę zszokowana wcześniejszymi wypowiedziami. Sama jestem studentką tejże uczelni, z tym, że studiuję pielęgniarstwo na 1 roku. Od pierwszego dnia bardzo polubiłam tą uczelnię, miałam szczęście trafić na fantastycznych ludzi w mojej grupie a i wykładowcy oraz asystenci są naprawdę wporządku
Jest ciężko owszem - zwłaszcza na jakże ulubionej przez wszystkich studentów anatomii - ale z dr K. lub z samym kierownikiem katedry dr B. zajęcia z anatomii to sama przyjemność
Jasne, że zdarzają się tacy, którzy znajdą byle powód by kogoś zniszczyć, ale przecież takich nauczycieli można znaleźć i w liceum, i gimnazjum, a i czasem w podstawówce znajdzie się taki Wszystko da się przeżyć.
Dodam również, że spotykając ludzi z leku, zdecydowana większość wyglądała na całkiem normalnych i zadowolonych z życia
Awatar użytkownika
roxxxa
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:15

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: roxxxa »

bez-cukru pisze:po miesiacu zezygnowaly od nas z I roku 23 osoby
właściwie już 26 albo 27, ale weź pod uwagę, że większa część z tej grupy zrezygnowała, bo dostali się na inną uczelnię (bodajże w białymstoku ostatnia lista rankingowa była później niż w kato)
bez-cukru
Posty: 80
Rejestracja: 12 lip 2009, o 16:52

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: bez-cukru »

co tez mowi samo za siebie:P
Awatar użytkownika
roxxxa
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:15

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: roxxxa »

no mówi, mówi - ale to już zupełnie inny temat
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: Medycyna Lwów »

tylu was odpada a lep pierwszy raz i tak pisze niewielu mniej niż zaczynało studia (dane ze strony CEmu) - ciekawe czemu?
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: billie j. »

Hmmm. Jakby ci to wytłumaczyć?
Bo tyle samo ile ludzi odpadnie, to tyle przychodzi powtarzających?
U mnie na I semestrze I roku odpadło jakieś 70 osób a powtarzających przyszło kilka osób więcej.
Awatar użytkownika
piekielny_ogar
Posty: 243
Rejestracja: 13 lip 2008, o 22:08

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: piekielny_ogar »

oj tam oj tam : ) moim zdaniem jest w porzadku. wymagaja sporo, ale to chyba akurat dobrze? a zycie prywatne mam jak najbardziej. po co ludzi straszycie?
ulikxd
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2015, o 18:10

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: ulikxd »

Obecni studenci! Czy po tych kilku latach sie zmieniło, czy nadal tragiczne warunki?

Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: MrBrightside »

Zmieniło!
Awatar użytkownika
muffina
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 20:28

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: muffina »

Podbijam !
To samo pytanie - czy po tych kilku latach coś się zmieniło w Katowicach ?
Bardzo zależy mi na świeżej opinii z racji ,że znajduje się ona najbliżej mojego miejsca zamieszkania .
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Szukam kogoś z AM w Katowicach! Mam pare pytań ;)

Post autor: MrBrightside »

Zmieniło się!

Histo - trzeba się systematycznie uczyć i jak się to zaniedba, to można mieć problemy, ale rosnąca z roku na rok liczba zwolnionych (w tym chyba z 50) świadczy, że nie taki diabeł straszny.

Biolomolo - wywalili parazytologię na 3. rok na mikrobiologię, bez tego biolmol to nadal dziwny przedmiot i czarna magia, ale przynajmniej idzie to jakoś znośnie zaliczyć. No chyba, że komuś trafi się na ćwiczeniach profesor ._.

Biochemia - po zmianie kierownika katedra wygląda naprawdę spoko, nie sieje takiego pogromu jak przed laty i osobiście większych problemów nie doświadczyłem. A że materiał, jaki realizują, to kupa śmierdzącego gówna, to już inna para kaloszy

Anatomia - humory docenta zmieniają się jak chorągiewka na wietrze, dlatego może niech ktoś z rocznika niżej się wypowie. Zależy od asystenta, poza kilkoma większość jest bardzo lajtowa, egzamin to albo baza i banalne szpilki, albo skapula, jeśli kierownik akurat ma focha bo coś tam

Fizjo - chyba najbardziej lajtowa katedra w całym Kato, niestety większość asystentów nie wymaga, albo wymaga niewiele, co niestety odbija się na egzaminie, który jest wymagający w tym roku wszystkie pytania były nowe

Immuny - na katedrze mikro chyba nie ma normalnego asystenta Jestem cały chory jak muszę wejść na tę ich salę śmierdzącą dentystą. Oprócz biochemii i histologii z tego też zdarzają się warunki, przy czym ma to na szczęście tak mało ECTS, że można repetować bez straty roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości