Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Elsa »

Pytam z czystej ciekawości.

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: nodame »

Szczecin - widać to po progach
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Elsa »

A z czego to może wynikać? Z nieprzygotowania i braku specjalistycznego sprzętu, czy może to zależy od studentów? Zastanawia mnie to.

Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Dellarin »

Głownie z tego, że w Szczecinie trzeba wysłać podanie wraz z dowodem uiszczenia opłaty rekrutacyjnej również pocztą, a wielu ludzi o tym zapomina.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Loa_Loa »

Najłatwiej? Wydaje mi się, że PUM i ŚUM
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: nodame »

Też, ale listy się tam przesuwają o wiele osób,więc myślę, że może to wynikać też z innych czynników. Moim zdaniem mało atrakcyjna lokalizacja po pierwsze, a po drugie może ludzie myślą, że skoro progi niskie to poziom kształcenia niższy?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Argentum »

Najłatwiej Szczecin. Dlaczego? Bo daleko w cholerę.

Nie wiem jak lek, ale z tego co wiem, to stoma jest luks.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: ryniofit8000 »

Szczecin:
-kiepska lokalizacja
-mają na lek-dent aż 100 miejsc, a nie jest to miasto rozmiarów Śląska czy Łodzi (tam też jest podobna ilość miejsc)
-można składać ALBO na lek ALBO na lek-dent, trzeba wybrać i nie można składać na oba
-trzeba wysłać wniosek o przyjęcie pocztą

A lekarka ode mnie z Kielc powiedziała, że chętnie przyjmuje do pracy studentów z PUMu, bo są dobrze przygotowani do pracy, w przeciwieństwie do absolwentów z Lublina czy Krakowa.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Loa_Loa »

No dokladnie, Szczecin to np. dla mnie drugi koniec Polski i leży na skraju Poza tym, trzeba wysłać kilka świstków przed zakończeniem rejestracji na studia, stąd ten haczyk.
Ale moim zdaniem progi w ogóle nie świadczą o tym jaki jest poziom nauczania na uczelni.
Awatar użytkownika
Elsa
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2015, o 02:00

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Elsa »

Myślę, że z tą lokalizacją to macie rację. Rozwialiście wszelkie moje wątpliwości:). Nie każdy chyba chciałby studiować tak daleko od domu na dodatek w mało prestiżowej uczelni (Nie ma co się oszukiwać).

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: ryniofit8000 »

Elsa, dentyści z Krakowa mają bardzo mało praktyk i po studiach umieją mniej niż ich rówieśnicy z wielu innych uczelni. Nadal uważasz, że prestiż jest taki ważny?
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: Arkadiopol »

Ja rozumiem, że prestiż uczelni dodaje +10 do lansu i bansu, ładnie prezentuje się na Fejsbuczku, ale wiedzy wam do głowy nie wbije. Prestiż uczelni nijak ma się do tego, jakim lekarzem czy dentystą będziesz.
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: Gdzie najłatwiej dostać się na stomatologie?

Post autor: ayxny »

sum dla przyszłych stomatologow to bardzo dobre miejsce do studiowania. chętnych w przychodni uczelnej nigdy nie brakuje przez co najwięcej sie tam nauczy. praktyka u stomatologa jest najwazniejsza i nie ma zbytnio wyboru, trzeba miec reke do tego. w takim krakowie czy wawie studenci nie maja na kim ćwiczyć co przeklada sie na ich gorsze przygotowanie do wykonywania zawodu.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości