Niezidentyfikowany owad w moim pokoju

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
eterio
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2015, o 21:06

Niezidentyfikowany owad w moim pokoju

Post autor: eterio »

Witam. Jest to mój pierwszy post więc na początku pragnąłbym się z Wami przywitać!

Otóż rok temu mój pokój (i tylko mój) zaczęły nawiedzać jakieś czarne żuczki/chrząszcze (nie odróżniam jednych od drugich, wybaczcie). Są długości ok. 1cm. Chociaż zdarzają się okazy większe jak i mniejsze. 10 minut temu zabiłem jednego osobnika i zrobiłem mu zdjęcie.

Głównie mam ich dużo w pokoju w gorące i słoneczne dni. Gdy jest deszczowo to praktycznie żadnego nie spotykam. Rok temu przestały mnie nawiedzać po ponad tygodniowej ulewie.
Wróciły dwa tygodnie temu i nadal mnie męczą. Co prawdą nie gryzą (chyba) itd ale nie komfortowo mi się śpi wiedząc, że lata mi coś dziwnego na uchem. Warto wspomnieć, iż nie lubię owadów i po prostu się nimi brzydzę.

Proszę Was o rady jak to zindetyufikować oraz jak się tego pozbyć na dobre.

Pozdrawiam.
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Niezidentyfikowany owad w moim pokoju

Post autor: Keti »

Trochę przypomina kornika lub innego drewnojada.ale pewności nie mam bo ani nie ma skali na zdjęciu, ani nie specjalizuję się w małych chrząszczach. Wpisz sobie w wyszukiwarkę, może okaże się podobny. Jeśli masz drewno w pokoju poszukaj czy nic się nie sypie i czy nie ma dziurekjeśli to nie to to morze do światła lecą? Przejrzyj też mąki, makarony i inne produkty spożywcze może coś się tam lęgnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości